Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az normális, hogy a férjem...

Az normális, hogy a férjem kérdés nélkül adott anyósoméknak kulcsokat a lakásunkhoz?

Figyelt kérdés

Szerintem egy ember otthona, lakása a magánélete része, ami nem tartozik másra, kivéve ha vendégségbe jönnek. De így, hogy bármikor bejöhetnek, akkor is, amikor nem vagyunk otthon, ez nagyon zavar. Szerintem nincs semmi keresnivalójuk a lakásunkban.

Apósomnak egy szerszámra volt szüksége, ezért délelőtt, amikor dolgoztunk átjöttek érte, előtte nem szóltak senkinek. Anyósom meglocsolta, túlöntözte a növényeimet és utólag szólt, hogy ha ő nem locsol, nálam kiszáradnak. Meg, hogy az asztalon morzsák voltak, összeszedte.

Beszéltem a férjemmel, hogy én ezt nem tűröm, kérje el a kulcsokat. Anyósom ezen felháborodott, mert hogy ők nem lopnak, miért nincs meg a bizalom? Páromnak ez kellemetlen volt és végül otthagyta a kulcsokat a szüleinél. Ez így normális másnál is?



dec. 26. 14:15
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
94%
A francokat normális! Ha a férjed nem tudja ezt közölni, mert anyuci pici fia, akkor kezeld a dolgot te. Én most vettem tőlük vissza és nem érdekel a sértődésük.
dec. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
97%

Az ilyet meg kell beszélni, valamint eleve aki mások határait tiszteletben tartja, nem kér kulcsot a lakáshoz, szerintem...

Ismertem én már olyat, aki miután kulcsot kapott - a kezdetektől - bármelyik pillanatban csak úgy jött, kérés nélkül a lakásban termett, nem is csengetett, kulcsozott - nem is tudták hogy jön...

Az ilyenek hatalmas konfliktushoz vezetnek - jogosan.

dec. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Gondolkodom azon, hogy visszakérjem.
dec. 26. 14:22
 4/34 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem simán csak cseréltesd le a zárat. Hagy lepődjön meg anyós, amikor szó nélkül oda mennek és nem tudnak bemenni. :) Ez a minimum, amit megérdemel, ugyanis ha lett volna benne egy csepp jó szándék, magától adta volna vissza a fiának a kulcsot. Felháborító.
dec. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
8%

1.: Kié a lakás? Mármint HIVATALOSAN?!

2.: Miért is akkor baj, ha van kulcsuk vészhelyzetre? Vagy jobb, ha X100-kr.-re nyaraltok, amikor hív a szomszéd, hogy ázik a lakása, és vagy hazamentek, vagy betöri az ajtót a vizesnek?

3.: Ha nem kapnak kulcsot semmi gond! De ugye akkor majd pénzt sem kérsz tőlük, sem pedig az örökségre nem pályázol, ugye?

dec. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
97%

Okádok az ilyen fontoskodó anyósoktól, hogy kéretlenül meglocsol, morzsát szed és megjegyzéseket tesz. Én sértődés ide, megbántás oda, de úgy elküldeném az anyja pitschäjába, hogy csak úgy füstölne. Illetve a kedves fiukájuknak kellene akkora tököt növeszteni, hogy szembe merjen menni anyuka, apuka önkényes fszságával és tudjon NEM-et mondani.


És mindezt férfiként mondom.

dec. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
87%
Mindenképpen legyen nektek is kulcsotok az ő házukhoz, ehhez foggal-körömmel ragaszkodj a férjednél, és amikor nincsenek otthon, menj át hozzájuk szervezkedni, rendezkedni, pakolászni, virágot locsolni. Vesd a szemére, hogy mit nem találtál rendben a házukban. Ha anyós/após felháborodik és kikéri magának, mondd el neki, hogy te csak azt csináltad náluk, amit ők csinálnak nálatok, semmi rosszat nem tettél, csak ugyanazt, amit ők. Ha kéri vissza a kulcsot tőletek, mondd, hogy csak akkor kapja vissza, ha visszaadja nektek a tiéteket.
dec. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
91%
Semmi joga nincs az anyosnak vagy aposnak bemenni a lakasotokba, ezt meg jogi utra is lehetne terelni, ha nem ertenek a szep szobol. ;-) Utalom az ilyen lenyeket. Nem ertem, mit kepzelnek magukrol? Majd otthon rendezkedjenek. Anyuci pica fia pedig vagy felno, vagy megy vissza anyu csocsere tovabb azon logni. ;-)
dec. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
77%

Egyik oldal sem normális.

Az jó dolog, ha másnak van kulcsa, ha valami vészhelyzet, vagy olyan dolog lenne, ami miatt jó, ha be tud jutni. Egy bizalmi személy. Az, hogy rendezkedik, az meg megint nem jó

dec. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
89%

Hát, az elég gyenge kifogás, hogyha ázik a ház... Nálunk pl a szomszéd észre sem venné (kertes ház, alig látni be), meg manapság már sokan a szomszéd nevét sem tudják, pláne nem a számát. (Én se tudom a szomszédét, csak a nevét, a telefonszámát nem 🤷🏼‍♀️.) Anyósomékat se tudná, mert max látta őket.

Amúgy nálunk van kulcsa, SOHA nem jött be szó nélkül, pedig a kapuhoz, ajtókhoz is van nála. Ha elutazunk és megkérem akkor bemegy, amúgy eszébe sem jutna. Nekünk is van hozzájuk, én sem járkálok be, csak ha megkérnek (nyáron átjártam locsolni, amig nyaraltak). Még akkor se járunk váratlanul, ha a másik otthon van, telefonálunk, hogy mennénk, alkalmas-e.

dec. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!