Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom lánya szül, fog...

Anyósom lánya szül, fog változni valami?

Figyelt kérdés

Anyósommal egészen jó a kapcsolatunk, nincs semmi súrlódás.

Szereti az unokáit. A mi részünkről van 2, a másik fia részéről szintén 1 unoka. Négyen tesók a férjemék, egy lány van közülük. Nemsokára szülni fog.

A másik unoka anyukája ejtett el egy olyan mondatot ami egyszerűen nem megy ki azóta se a fejemből.

Hogy jól figyeld majd meg, ha Krisztike megszül a többi unoka le lesz szarva már ezentúl, nem fogja tudni elrejteni, hogy őt sokkal jobban szereti.


Nem gondolnám anyósom ilyennek, de mégis szöget ütött a fejembe.


Szerintetek ilyenkor szoktak változni?


ápr. 5. 08:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%
Felejtsd el, nem lehet tudni. Max akkor lehetne ilyesmit sejteni, ha a születendő unoka anyját is sokkal jobban szereti, mint a többi gyerekét, de ilyet nem írtál.
ápr. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%
Egy rosszindulatú megjegyzést gondolsz túl.
ápr. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
96%

Ennek nem kell így lenni.

Ha anyós IQ-s , akkor ez nem fog megtörténni.

Bár az igaz, hogy intimebb szülés után egy anya-lánya viszony, mint egy anyós-meny viszony és ebből kifolyólag kötődhet jobban a lánya gyerekéhez, de ezen most ne rágódj.

Majd látjátok, hogy alakul.

Mondjuk jó genyó a meny, vagy van valami oka ennek a rosszindulatnak?

ápr. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Hát elmondta, hogy ő így gondolja. Mert mióta a lánya terhes lett azóta ha anyósomnak szabadnapja van a lánya ott ül nála reggeltől estig... Szerinte a szülés után is pont ugyan ez lesz. Azóta anyósommal nem lehet telefonon beszélgetni (ez mondjuk valóban így van, most kiderült, hogy ezért mert a lánya mindig ott van).


Hát meg volt egy két dolog amit mondott, nekem ezek fel se tűntek.

Hogy egyikünknek se olvadozott meg mutogatta senkinek az ultrahang fotót, a lányánál mindnekinek mutatja a fekete fehér képet, hogy milyen gyönyörű.

Hát ilyesmi dolgok alapján gondolja, hogy majd figyeljük csak meg.

ápr. 5. 08:34
 5/28 anonim ***** válasza:
89%
Igen fog változni, anyósodnak eggyel több unokája lesz.
ápr. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk én nem szeretném, ha a méhem belsejéről mutogatna képet bárkinek is, magam sem tette. :D A többihez nem tudok hozzászólni. De valószínűleg nálatok, menyeknél is erősebb az anyai mamával való kapcsolat.
ápr. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
86%

Ez a kifejezettebb kötődés részben amiatt van, mert a nő az anyával azonosul. A lánygyermek ugyanazon a folyamaton megy végbe az anyává válás során, mint az édesanyja. Ha belegondolsz, természetes, hogy ilyenkor mennyi empàtiàt, ragaszkodást él át egy nagymama, hiszen az ő lánya is nemcsak nővé, hanem anyává válik, ahogy egykor ő. Ez egy nagyon erős dolog. A fiait nem tudja ilyen szinten megélni, mert a férfi az nem anyává válik. Másképp làtja a folyamatot a fiain át, akkor is, ha imádja az unokákat, akkor is, ha sokat segít a menyeinek.


Pl: mutogatja a lánya ultrahangfotóit. Igen, mert az az anyaméh a nagymama meghosszabbítása is, a "női princípium" (utálom ezt a szót, de a lényeget érted) az utódjában.


Akàrhogy nézzük, nem lehet letagadni, hogy egy anya számára ez a folyamat tényleg más, egy másfajta kötelék.


Egy anyós, jó esetben bármennyire is szereti a menyét, ezt a fajta intimitást leginkább csak a vérszerinti lánya terhességekor tudja megélni. És ez nagyon tipikus jelenség, hogy ha jó az anya-lánya viszony, akkor általában az anyai nagymama az aki több energiát tesz az unokázásba, nem az apai nagymama. Ennek persze akadálya, ha a nagyszülők nem ott élnek, ahol a pár, ott nyilván az tud többet unokázni, aki közelebb van/meg tudja gyakrabban oldani.


Mondok is példát; kolléganőm gyereke 8 hónapos. Világéletében ment mindenfele, terhesen is, gyerekkel is mennek nagy utakra. 10-ből 9x a saját anyukáját viszi ezekre az utakra bébiszitternek. Az apai nagymama 1 óràra lakik tőlük, plusz sokkal többet is dolgozik, mint az anyai mama.

Szóval van egy ilyen egyéni dinamika.

ápr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
86%
7# ezt nagyon korrekt módon fogalmaztad meg, leírtad, hogy mi a háttere a dolognak. Annyit tudnék hozzátenni, hogy nálunk is van 2 menye és ott is unokák. Hozzánk többet jár, de nem mindig az unokához jön. Van, hogy hozzám mint lányához. Szerintem ezzel nincs is semmi probléma. Nyílván engem nevelt éveken keresztül, én nem szüntem meg létezni mint gyermeke, mert lett unokája.
ápr. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
68%
Azt nem tudom, hogy nálatok fog-e változni valami, de leírom a mi esetünket. Az én férjem nővére kiállhatatlan természetű, minden normális embert elmar maga mellől, anyósom szemében mégis ő a kedvenc gyerek, mert saját bevallása szerint személyiségben megegyeznek... Anyósommal normális volt a kapcsolatom, de amikor a férjemmel bejelentettük, hogy babánk lesz, olyan fejet vágott, mintha gyászhírt közöltünk volna és napokig feltűnően kerülte a témát. Végül megmondta, hogy nem örül az unokájának, mert a lányának még nincs gyereke és ezért boldogtalan... Arról, hogy a sógornőm egy idegbeteg és ezért 40 évesen egy épkézláb pasit nem bír maga mellett tartani, se a férjem, se én, se a gyerekünk nem tehet, de anyós elvárta volna, hogy akkor mi is legyünk boldogtalanok. Nyilván, ha a drágalátos lánya lett volna előbb terhes, akkor odáig lett volna az örömtől. Azóta megszületett a babánk, most már érdeklődik iránta, de ezt azóta se tudom elfelejteni.
ápr. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Most nyilván az, hogy a lányával jobb meg mélyebb a viszonya az egyértelmű.


Csak tényleg kicsit megijedtem, hogy remélem az unokákon ez nem fog csattani és nem lesz megkülönböztetés közöttük.

ápr. 5. 09:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!