Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért mindig a nők ápolják a...

Miért mindig a nők ápolják a párjuk anyósát, apósát, a nők miért érzik ezt kötelességnek, meg fog változni ez a tendencia a közeljövőben,?

Figyelt kérdés
A környezetemben, meg itt a gyik-en csomószor találkozom azzal, hogy a nő ápolja az anyósát, apósát is a férj helyett, meg a többi vérszerinti gyerek helyett (akik férfiak). De még akkor is, ha azt meg sem érdemli anyós, mert bunkó, alkoholista stb. Hány ilyen kérdés volt itt. A családomban is az unokatesóm kötelességének érezte, hogy pelenkázza, ellássa azt az anyósát munka mellett, holott egy csomószor leköpte őt, hozzávágta a kaját, meg elhordta mindennek, pedig unokatesóm egy angyallelkű személy. Mindketten ugyanannyit kerestek a férjével, tehát még az sem lehetett mondani, hogy a férj jóval többet keresett és anyagilag megérte. Itt nem arról van szó, hogy nem segítünk, de olyan mintha itthon megrekedt volna a gondolkodásmód. Ez olyan, mint amikor automatikus, hogy a nő marad otthon mindig a beteg gyerekkel. Nem kellene ezt is felváltva? Persze látok kivételt szerencsére, de az elenyésző. A férfiaknak vajon egy sérti az egóját? Mindig rávágják, hogy dehát az a nő dolga. Miért, egy férfi nem tud etetni, pelenkázni? Valahol még a saját gyereküket sem pelenkázzák, mert hát az a nő dolga. Ugyanakkor egyre többen a lakásfelújítást, meg úgymond a férfias munkákat sem csinálják, mert nem tudják. Nem az van már, hogy a férfiak kimennek vadra vadászni, meg fát vágni. Érdekelne, hogy megfog-e változni a mostani fiatalok szemlélete, és most nem arról van szó, hogy le..ják a szüleiket, csak igazságosnak kellene lenni a közös teherviselésnek.

2019. dec. 18. 09:38
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Bocsi, sok az elírás, nem olvastam végig.
2019. dec. 18. 09:40
 2/31 anonim ***** válasza:
38%

Butaságot kérdezel!

A párod "anyósa, apósa" a te szüleid!

Kinek kéne ápolni őket?

2019. dec. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
14%
A nőkben szerintem genetikailag kódolva van a gondoskodás érzése. Így még azok a nők is akik alkalmatlanak a gondoskodásra (pl: én, sosem tudnék kórházban dolgozni, mert rosszabbul lennék mint maguk a betegek) mégis zokszó nélkül gondoztam volna az anyósomat, mert szerettem annyira, hogy ne hagyjam cserben. Férfiak meg a férfias munkákat végezték, és hát ugye ma is néha ők keresik a több pénzt. A mai fiatal srácokat akik divat miatt letölt gatyákban mászkálnak, meg ne nevezz férfiaknak, mert ők nem azok. Így nem is kell csodálkozni, hogy semmire nem valók.
2019. dec. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
69%

"A mai fiatal srácokat akik divat miatt letölt gatyákban mászkálnak, meg ne nevezz férfiaknak, mert ők nem azok. Így nem is kell csodálkozni, hogy semmire nem valók."


ok boomer.


Minden kornak megvolt a maga kirívó öltözete. A letolt nadrág meg már el is tűnt.

Én pl szűkített farmert hordok. Viszont diákéveim alatt dolgoztam raktárban 3éven keresztül. Motorháztetőket, aksikat és féktárcsákat cipeltem. Most meg egy irodában ülök informatikusként. Ha pedig van feles időm, akkor alapitványoknál dolgozom. Kaját fözök a hajléktalanoknak és kipucolom a szart a ketrecekből menhelyeken.


És ez csak egy fiatal a sok közül. Eléggé bicskanyitogató felfogásod van.

2019. dec. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
73%

Azért, mert a társadalom évezredek óta ezt taposta beléjük. A férfiakban elvileg kisebb a gonddoskodás ösztöne, holott ez sem általános tétel.


Elvárni el lehet, de más kérdés, hogy egy jól kereső, okos nő, felvállalja-e anyukat vagy apukát, aki rühellte őt gyerekkorában, és most kövezetőzik, hogy épolják, és tartsák el, mert megrokkant vénségére?


Az elvárások a csalódások forrásai.


Ahogy a gyerekeddel bántál, ő úgy fog bánni veled. Tehát ne csodálkozz, ha nem tödődik veled öregségedben az, akit gyerekkorában megaláztál, leüvöltöttél, ignoráltál, hülyének néztél, vagy félhülyére vertél, mert neked úgy esett jól.

2019. dec. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
79%

Csak az pátyolgatja anyóst-apóst, aki erre önként hajlandó, mert Uram bocsá' szereti őket, vagy az esetek nagy többségében ilyenkor az egész örökség rájuk száll. A testvérek lemondanak a részükről az ápolás fejében.

Ilyesmire kényszeríteni senkit nem lehet, ahol ezt mégis megteszik, ott egyéb méltánytalanságok is megesnek és ennek a megoldásához a nőnek kellene lépnie, de valamiért nem teszi.

2019. dec. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
28%

Ezzel az erővel azt is megkérdezhetnéd, hogy a kórházakban miért ápolónők vannak 100%-ban? És a hirdetésekben miért nőket keresnek házi ápolásra?


Biztos vannak férfiak is akik erre alkalmasak lennének, mégsem jut eszükbe még fizetésért sem "ápolónőnek" menni.

Így válik aztán egyértelművé, hogy a családon belüli ápolást a nő végzi, .... vagy nem végzi és ilyenkor marad az öregotthon, az elfekvő, vagy a magára hagyás.

2019. dec. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
76%
Még hogy az anyóst,apóst ápolni.En ápoltam a férjem öccsét és amikor rendbejött köszönet helyett hátba támadott.A huga befolyása miatt,aki szó szerint letojta a fejét.
2019. dec. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
32%

A #2-es megírta. A párod anyósa, apósa, a te jó anyád, és az apád!

Téged mit zavar?

Ha majd te odajutsz, hogy a anyósod, vagy apósod ápolásárol lesz szó, mondj nemet.

Aki meg, ápolja, mert.... Az téged ne zavarjon! Semmi közöd hozzá!

Mondjuk, én sosem kérném a párom, hogy ápolja a szüleim. Ha, nem tényleg önként akarná.

2019. dec. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Igazatok van, elírtam. Figyelmetlenségből történt, a "párom" szó nélkül ment volna.


Érdeklődés volt utolsó, ezért írtam ide.

2019. dec. 18. 10:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!