Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért ilyen betegesen ragaszko...

Miért ilyen betegesen ragaszkodóak egyes anyák?

Figyelt kérdés

Eddig nem teljesen értettem ezeket a történeteket, mert valahogy nem bírtam elképzelni, hogy egy egészséges szülő-gyerek kapcsolatban miért ne örülne a szülő, ha a gyereke normális párt talál de most megtapasztaltam. Nem rég ugyanis megtaláltam azt az embert, akivel úgy éreztem belevágnék egy kapcsolatba. Immár 8 csodás hónapja együtt vagyunk de az anyja egyszerűen érzem hogy nem bír elfogadni engem. Nem csináltam amúgy semmi rosszat, tanult vagyok, van egy szakmám, amiben szerencsére el tudtam helyezkedni, és viszonylag jól is keresek, ahhoz képest hogy nincs 10 év tapasztalat mögöttem. Nem járok nagyon bulizni, semmi extrém nincs a külsőmben, szóval tényleg teljesen átlagosnak tartom magam. Valamiért viszont hatalmas bűn, hogy szeretni merem a fiát. Mindent megtettem hogy jó benyomást keltsek de kezdek belefáradni a bizonyításba. Egyszerűen olyanokat mond, hogy a kisfia az övé, és azt csinál vele amit akar, vagy épp mondja neki hogy mikor hová kellene elvigye, meg el kell intézzék a bevásárlást. Ha családi ebéd van odaül mellé, ölelgeti, hiába kellemetlen ez a barátomnak is meg másnak is. Van hogy kb már odabújik hozzá annyira teszi magát mindenki előtt. Rájött, hogy kedveskedésből én gyakran veszek valami kiegészítő nasit (pl. egy joghurtot, epret vagy ilyesmit) a barátomnak a melóba ezért most állandóan kérdezgeti hogy mit hozzon neki, vagy mit szeretne enni még. Ha meg kell masszírozni a hátát akkor sem a párom apukájának szól hanem a barátomat hívja hogy csinálja már meg. Nekem ez elképesztően meredek hogy az anyját kell masszíroznia úgy hogy azon nincs melltartó meg ilyenek (barátomnak meg ez természetes mert náluk mindig is így volt). Szóval kb. a barátomat kezeli már néha a saját férjeként, amit nagyon zavaró nézni. A barátom amúgy most kezdi észrevenni, hogy ezek nem teljesen normális dolgok és kezd kicsit távolodni az anyjától. Félre értés ne essék nem elszakítani akarom tőle, de nem gondolnám, hogy normális egy-két dolog a felsoroltak közül. Én is nagyon jóban vagyok mind anyukámmal, mind apukámmal, de szerintem ha faterom benyögne egy ilyet hogy az övé vagyok már feljelentette volna valaki.


A barátom más rokonaival amúgy nincs gond, nagyon jóban vagyok az apjával, a hugaival meg a nagyszüleivel is. Önmagában az anyukájával is jókat elbeszélgetek de egyszerűen akaratlanul is kiváltja az ellenszenvem ezzel a viselkedéssel. Kicsit félek is emiatt hogy mi lenne ha egyszer oda jutnánk hogy összeköltözünk a barátommal, mert nyugodt életet szeretnék, nem azt hogy az anyós a nyakunkra járkál mert nem bír leválni a fiáról.


A barátom apjával amúgy jó a házasságuk, járnak néha kettesben kirándulgatni, barátom apja van hogy ágyba viszi neki a reggelit meg ilyenek, szóval tényleg szereti nagyon, én is akarnám hogy a férjem 30 év után is így szeressen. Szóval nem értem, miért "szerelmes" kb a saját gyerekébe? Mitől alakul ez ki egyes anyáknál? A két lányát is szereti de azokat pl közel sem így kezeli



máj. 13. 08:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez már kicsit beteges. De nagy manipulátor a mama az biztos. A kérdés az hogy a srác majd mennyire tud ellene határozottan fellépni.
máj. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Ilyen sztori már volt itt egyszer... Ott is olelgetes volt. Utána kajacsinálás és a többi. És ez nem is olyan rég volt kiírva..
máj. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Most mit csodálkozunk, erre vannak komdicíonálva az anyukák.


Nêzd meg az olyan kérdéseket, ahol az anyukának valami piszlicsáré baja van az anyósával vagy nem értenek egyet a férjével valamibem, egyből jönnek az olyan kommentek, hogy a te gyereked, te döntöd el, kivel és mikor találkozik, a te jogod, senki nem szólhat bele, te vagy az anyja, stb. És ha valaki megjegyzi, hogy figyelj már, azért apukának is van beleszólása a gyerek nevelésébe, mert ő is ugyanolyan szülője, egyböl jönnek az oltások, hogy nem, mert akkor is az anyuka dönthet csak, apukának meg kötelessége lenne mindenben egyet értenie a családi béke miatt. Hst már itt azt tolják, érted, hogy a gyerek kb. anyuka tulajdona.

máj. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Az ember életének alapvetően nincs értelme. Ennek felismerése sokakban rossz érzést kelt, ezért megpróbálnak értelmet adni neki; egyébként ez nem elítélendő dolog.

Az anyósjelölted valószínűleg azt találta ki a saját élete értelmének, hogy ő egy anyuka, aki a gyerekért él. Most, hogy te beléptél a fia életébe, szembesülni kénytelen a ténnyel, hogy a fiának már nincs szüksége anyukára. Ez megrémíti, mert bár a felnőtt fiának már régóta nem kell pátyolgató anyafigura, de eddig ez a tény nem bukkant ilyen nyíltan a felszínre. Most fennáll a veszély, hogy ismét értelmetlennek fogja látni az életet, ezért foggal-körömmel kapaszkodik az anyaszerepbe.

Ennek a szituációnak szokott a szerencsétlen folytatása lenni az, amikor végleg leesik a tantusz az elveszett anya-identitással kapcsolatban, és az anyós átvált a mindenbe belebeszélő, a fiatalok életét igazgatni akaró viselkedésre, hogy legalább a számára hatalmat adó felnőtt-gyerek viszonyt konzerválni tudja.

A párodnak kellene finoman, észérvekkel leállítani, tőled úgy venné, hogy megtámadta a riválisa.

máj. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Semmit nem kell tégy vele. A gyereke majd leállítja. Ha nem, akkor szépen keresel egy férfit, aki nem anyja mellén csüng.


Exemnél olyan szinten ment, hogy szx közben felvette anyjának a telefont. Na, itt borult a bili, és kivágtam a fenébe. Mentálisan nem normális az ilyen ember - meg az őt naponta 20x hívogató anyuka sem.

máj. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Élne hidd már,hogy jó az anyós házassága, te naiv kisliba. Azt is tudd, hogy az ilyen anyukák szexelni szokták a kisfiukkal, a te barátoddal is szexel az anyja. Náluk ez a normális és te soha az életben nem fogsz ezen változtatni. Semmi esélyed. Mit keresel még mindig ott? Te is beteg vagy?
máj. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A ti kapcsolatotok szempontjából nem is az anyós a legnagyobb probléma, a helyedben inkább azért aggódnék, hogy a párod idővel képes lesz-e leválni róla.
máj. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a párod "nem önt tiszta vizet a pohárba"vagy is nem beszél az anyával a viselkedéséről meg nem húz határokat akkor ott megette a fene az egészet,mert később sem lesz jobb.
máj. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Röviden: Mert elmebeteg(ek)

Vígan utaltatnám be a pszichiátriára az összes momzillát

máj. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!