Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Betegesen ragaszkodom az...

Betegesen ragaszkodom az elhunyt dédimamámhoz?

Figyelt kérdés
7 éve annak,hogy elveszítettem a dédimamámat azóta az életem gyökerestül megváltozott erős depressziót állapítottak meg nálam az orvosok kétszer voltam a kórházba kisebb nagyobb problémák miatt de leginkább azért próbáltam öngyilkosságot megkísérelni mivel nem tudom elfogadni,hogy a dédimamámat már soha nem látom viszont.Úgy érzem teljesen belebetegedtem a hiányába. Próbálom elfogadni,hogy ő már nincsen többé beletörődni viszont nem megy. Nem egyszer volt,hogy menni akartam utána annyira ki voltam a hiányától. Ha valamilyen oknál fogva szóba kerül a mamám rendszeresen sírógörccsel tudok csak beszélni róla ennyi év elteltével is. Ma sajnálatos módon egy másik rokonom temetésén voltam akit szintén szeretem viszont nem ápoltam annyira mély kapcsolatot vele mint a mamámmal és úgy érzetem nem is a rokonom miatt sírok tudom nagyon nem szép dolog tőlem hanem azért mert nekem még mindig a mamám hiányzik. Egyszerűen bárhogy is próbálkoztam nem tudom elengedni őt pedig már lett volna rá jó pár évem. Sajnos nem vehetem részt különböző okok miatt a temetésén lehet éppen ezért nem tudom magamba lezárni. Rendszeresen látogatok ki hozzá a temetőbe de valahogy mégis képtelen vagyok elfogadni,hogy ő már nincs és soha nem is lesz velem. Megpróbálkoztam már azzal,hogy a szépre meg a jóra emlékezzek és,hogy a mamám is azt akarná,hogy boldog legyek de valamiért nem nagyon megy. Három éve rendszeresen szedek gyógyszereket .Terápiára jártam de nem nagyon segített. A családom illetve a barátaim is mellettem állnak viszont úgy érzem egyszerűen beleroppanok a gyászba. Bocsánat,hogyha túl hosszú lett köszönöm annak aki segít. Szerintetek,hogy értessem meg magammal ténylegesen,hogy boldogan tudjak élni azzal a tudattal,hogy a mamám már nincsen többé. Tisztában vagyok azzal,hogy eléggé beteges dolog ennyire sokáig gyászolni de én valahogy nem tudom tényleg lezárni magamban.
2021. jún. 18. 16:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Pszichológus segítségét nem kérted még?

33

Ez nagyon nem normális...2

2021. jún. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Irj egy levelet a dedidnek es irj le neki mindent amit erzel es gondolsz,amit neki szeretnel elmondani.

Es keress olyan terapeutat aki gyaszfeldolgozasi modszerekben jartas.

2021. jún. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

1-es

"Három éve rendszeresen szedek gyógyszereket. Terápiára jártam de nem nagyon segített."

2021. jún. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

2

Ez tök jó ötlet, mármint mindkettő.

2021. jún. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, és a családoddal szoktatok róla beszélgetni?

Mert az én nagyanyám öngyilkos lett és soha nem beszéltük és nem is beszélünk róla.

2021. jún. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%
Hány éves vagy és ő hány éves volt, amikor meghalt? Hogyan halt meg, váratlanul?
2021. jún. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

3: akkor viszont az ő részéről hiányzik az együttműködési hajlandóság!


Kívülről, az érintett közreműködése nélkül semmilyen szakértő pszichológus, pszichiáter, gyászfeldolgozó coach nem fogja tudni meggyógyítani. Neki is akarni kell, és aktívan dolgozni saját magán!

2021. jún. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem inkább ő ragaszkodik hozzád. Bocsi nem ijesztgetni akarlak.
2021. jún. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon szegényes életed lehet ha 7 év alatt nem engedted ezt el...
2021. jún. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Más bajod van.
2021. jún. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!