Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy betegesen...

Miért van az, hogy betegesen ragaszkodom olyan emberekhez, akik kihasználnak, bántanak (lelkileg)?

Figyelt kérdés
rokonok, barátok, társkapcsolatok

2014. aug. 9. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Nő vagy?
2014. aug. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen nő vagyok.
2014. aug. 9. 20:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűen ilyen típus vagy. Mártír típus.
2014. aug. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen mintát vettél át.
2014. aug. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És erről nem lehet leszokni? Rengeteget szenvedek ettől ...
2014. aug. 9. 21:21
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem nagyon. Borzasztó nagy akarat kell hozzá. Az a baj hogy nem ivódott beléd a normális reakció, tudatosan kell tudatalattit művelni, ami elég nehéz. De próbáld meg, határozd el hogy a következő neked nem tetsző dolog miatt kiakadsz, és üvölteni fogsz. Tervezd meg. Jó erőltetett lesz, de valahogy el kell kezdeni.
2014. aug. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez már megvolt :) akkor valami csak változik bennem. Egy dolog aggaszt, ha mindenkinek megmondom az őszinte véleményem, akkor egyedül maradok se "barátok" se "család". Persze így sincs, csak illúzió az egész, hogy vannak mellettem emberek.
2014. aug. 9. 21:35
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben járok,szóval kezet foghatunk!


Egyébként ennek az egésznek az alapja szerintem az önbizalomhiány és a szeretetéhség.Torz az énképed,és másoktól vársz pozitív visszacsatolást,hogy legyen önbecsülésed,mert csak ettől érzed jól magad.Ennek érdekében két jó szóval,szeretetmorzsákkal is beéred,mindegy,mennyit bánt mellette a párod,vagy a környezeted.Odadobod a tested és a lelked valakinek úgymond,egy kis szeretetért cserébe.Ez az,amit nem szabadna.Tudatosítanod kéne magadban,hogy na,neked így nem szabad viselkedned.Nehéz,de megtanulható dolog ez.Én például éppen ma szabadultam meg egy olyan embertől,aki közel két évig porig alázott,én meg asszisztáltam hozzá.

2014. aug. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítetek vele. :)
2014. aug. 9. 22:00
 10/10 anonim ***** válasza:

Menj el egy pszichológushoz, és majd kimondatja veled azokat a dolgokat, amiket még magadnak sem akarsz kimondani, és inkább tőlünk vársz megoldást.

Terápiával lehet segíteni a problémáidon, magadtól ezen szerintem nem fogsz változtatni, mert mint látod, nem tudod egyenlőre, min változtass.

Amúgy annak a hozzászólónak van igaza, aki a rossz mintát és az önértékelési problémákat említik. Kemény munkával és segítséggel ezt tudod orvosolni.

2014. aug. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!