Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyó-após jelölt megismerésben...

Anyó-após jelölt megismerésben tudnátok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés

Én 21 L vagyok, párom 25 F, együtt lakik a szüleivel és a nővérével. Első barátom, 4 hónapja vagyunk együtt. Párom 2,5 éve vitte el az akkori barátnőjét bemutatni, az anyukája nagyon bunkó volt vele, előjött ez a nem adom a kisfiam effektus.. Ami minden anyukánál meg van, csak nem ilyen mértékben, párom mondta, hogy emiatt van is benne félelem. Mert nem akarja, hogy így viselkedjenek, mert egyébként nem ilyenek nagyon jó szülők, csak az anyukája barátnő terén hajthatatlan.. Ráérsz érettségi után, ráérsz diploma után stb... Azaz ,ha jól vettem észre nem akarja, hogy a fia felnőjőn...

Kb. egy hónap múlva mennék bemutatkozásra arra gondoltam, hogy sütök egy gyümölcs tortát vagy apró sütit.


Tippek, más volt már hasonló helyzetben?


Tartok nagyon ettől a helyzettől :/ De nem akarom a barátomat sem megbántani,hogy nem megyek el és ezáltal erősíteni benne a negatív gondolatokat a szüleivel kapcsolatban, emellett tényleg megszeretném ismerni a családját.



2012. máj. 29. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy jó tanács: ne vigyél ennivalót. Arra biztos hogy ugrani fog. Nálunk a türelem rózsát terem elv vált be. Évekig én voltam a sz.ar szemét, semmirekellő. Bármit csináltam rossz volt. Aki ilyen, azzal nem tudsz mit tenni, minimálisra kell redukálni a találkozásokat, aztán majd megnyugszik egy idő után. Legalábbis nálunk így volt.
2012. máj. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet.. :/

Majd meglátom...

2012. máj. 29. 14:00
 3/6 anonim ***** válasza:

"a nem adom a kisfiam effektus.. Ami minden anyukánál meg van"

Ezt én nem vettem észre. 2 éve vagyok a párommal és már el is jegyzett. Az anyja oda volt meg vissza, alig várja az esküvőt. És am a süti nem rossz ötlet. Kérdezd meg párodat h mit szeretnek. Sztem ha olyat sütsz amit szeretnek és finom is az nem lehet rossz pont. Én a sütögetéssel leginkább a tesói szívébe loptam be magam, de anyósjelöltnél sem volt hátrány h karácsonyra nekik is sütöttem ezt azt. (Ő nem olyan nagy sütögetős)

Nekem am könnyű dolgom volt mert írtó jó fejek. Már az első pillanatban leszögezték h tegezzem őket. Anyósjelöltel már olyan jól elvagyok h képesek vagyunk órákat átbeszélgetni.

2012. máj. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne menj el hozzájuk. Tudják, hogy vagy, majd ha meg akarnak ismerni, meghívnak. Ha pedig ők hívnak, már nem is bunkózhatnak veled. Ha valóban olyan jó szülők lennének, akkor elfogadnák azt az embert, akit a fiuk szeret. Lenne hozzá eszük, hogy esetleg te vagy a leendő unokájuk majdani anyukája. (Tudom, ez még a jövő zenéje, de minden az elején kezdődik.) És mindkét szülő hibás, ilyen anyát helyre kellene rakni a férjének. 25 a fiam, 22 a lányom, sosem éreztem "nem adom a fiam - nem adom a lányom", azt érzem, hogy előbb-utóbb lesz még egy fiam és még egy lányom. Ha az "anyós" nem így érez, fejre is állhatsz, süthetsz-főzhetsz, kertet áshatsz, úgysem leszel jó. Akkor meg ráérsz még megismerkedni vele. És ezt a fiának kellene vele megértetni. Legyetek nagyon boldogok, remélem megoldódik a problémátok! :)
2012. máj. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Az első válaszolónál nagy igazság van: ha anyuka hibát akar találni benned, akkor a sütire bizosan ugrik. Hogy te mit képzelsz, azt hiszed, ő nem tud sütni. Ezért előbb érdeklődj, mennyire jó ötlet ez, apuka mennyire édesszájú, szereti-e a sütiket. (Ez jó ellenpont lesz a feleségénél.) Öcsém barátnője például egy érdekes túrótorta-recepttel jött első alkalommal, ami mindenkinek annyira ízlett, hogy anyu kénytelen volt elkérni - azóta együtt sütögetnek. Persze az én barátomat szívből gyűlöli, de ez más kérdés.

Az sem megoldás, ha nem mész el. Előbb-utóbb meg kell ismerkednetek. Ha nem adsz támadási felületet, nem lesz annyira rossz. Legyél kedves, aranyos, szólj előre a pároddal, hogy viszel sütit, amit te készítettél (így nem éri őket meglepetésként), mutasd at, hogy egy jó ember vagy, akinek nyugodtan odaadhatják a gyereküket. Lélekben készülj fel a legrosszabbra is, aztán uccu neki. Minden rendben lesz. :)

2012. máj. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az igazság az, hogy ez a megismerősdi dolog tényleg kell is, mivel páromnak az évben lesz diploma osztója.. :) És nem ott akarok bemutatkozni.. :)

Plusz kíváncsi vagyok milyen embereknek lett ilyen nagyon szuper fia^^

2012. máj. 29. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!