Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apósom eltitkolta anyósom...

Apósom eltitkolta anyósom betétkönyvét annak halála után.9 millió forintról van szó, párom és két testvére feljelentette őt. Mire lehet számítani?

Figyelt kérdés
A ház teljes egészében apósé,mi itt lakunk a gyerekkel.Kidobhat innen csak úgy?Börtönbe kerülhet emiatt?

2012. márc. 26. 01:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
18%
Apósod örököl, hisz ő a házastárs. Majd ha ő meghal, akkor örökölnek a gyerekei, vagyis a párod, és testvérei. Miért jelentettétek fel?
2012. márc. 26. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Mert a közjegyző szerint,miután anyós nevén volt a betétkönyv,4 felé kellett volna osztani a pénzt.ezt az ügyvéd is mondta.A 3 gyerek és az após örökölt volna de ő azt hazudta nincs semmi betétkönyv és anyós halála után két nappal hamisított egy meghatalmazást és felvette az egész pénzt.
2012. márc. 26. 02:07
 3/26 anonim ***** válasza:
32%
Ezt nem értem. Nálunk amikor a nagypapám meghalt, mindent a nagymamám örökölt utána, ingatlant, ingóságokat, és a pénzt is, ami a bankban volt. Miután a nagymamám is meghalt, utána örököltek a gyerekek, anyukám, és három testvére.
2012. márc. 26. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Hát ez meg hagyatéki vagyon eltitkolása.A rendőrség lezárta a nyomozást és átadta vádemelésre jelentős kárt okozó vagyon elleni bűncselekmény miatt.Vádemelés megtörtént,tárgyalás s volt de azóta csönd van.Kb 4 hónapja.
2012. márc. 26. 02:21
 5/26 anonim ***** válasza:
72%

Mikor apukám meghalt,nekünk le kellett mondani anyukám javára a bankszámláján,közös bankszámlájukon lévő pénzről.

Közösbankszámla felét örököltük volna. Vagyis nem kellett,hanem lemondtunk.

Önkéntest,magánt mi örököltük ketten.

Ingatlan fele maradt anyumé,mert közös néven volt,másik fele kettőnké lett,de maradt a haszonélvezeti joga rajta anyumnak.Ami szerintem természetes is.

Szóval csak azt akartam írni,igen, a 9 millio nem tudom hány fele ment volna.

DE miért nem oldotátok meg családon belül? Nem mondta el az após miért tette?

2012. márc. 26. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
68%
Bizony,higy kidobhat onnnan...Sőt.örülj,hogy még nem tette meg.Sokan a feljelentés után már megtették volna.Talán az unokát (bár nem tudom hány éves) nézte...
2012. márc. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
80%
Ez kozos vagyon, hiszen egy feleseg ennyi penzt nem tud onerobol megtakaritani, foleg akkor ha csaladja is van pl. NEm hinnem, hogy egy embert bortonbe zarnanak a sajatjaert, hiszen azert dolgozott egy eleten at, ehhez joga van, a penzhez, de a sajat hazahoz is, majd ha meghal akkor leeht orokolni!
2012. márc. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
82%

Na most valami nem jó! A házastárs nem örököl! A ház eddig is apósod nevén volt?-mert akkor az övé. Ha anyóssal felesbe volt a nevükön, akkor fele apósodé marad, a másik fele(ami anyósé volt) a tietek,de apósnak haszonélvezet lehet rajta. Ez esetben nem tehet ki,de ha az övé teljes egészében akkor igen!

Após részéről a hagyaték eltitkolása, és a meghatalmazás meghamisítása büntethető,de a házasságban szerzett vagyon közös, tehát az övé is.

2012. márc. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
69%

Basszus!Pénzért feljelenteni a saját apámat, főleg, hogy az ő házában lakok! Elképesztő számomra.

A pénz szerintem a papáé kell, hogy legyen! A mama a házasság alatt szerezte a betétkönyvet, tehát közös vagyon.Nem tudom, hogy dolgozott-e, miből van a pénz, de akkor is közös apósoddal. A hamisítás büntetendő, ez tény.De nem lehetett volna családon belül megoldani?Simán kidobnálak a házamból, főleg, ha még börtönbe is kéne mennem a gyerekem feljelentése után.

2012. márc. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
71%
Gyönyörűek vagytok.Abból a fajtából,akik pénzért még ölnének is.Kidobnálak én is benneteket,mint a huzat.
2012. márc. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!