Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva lesz a kislányom keresztelője. Nagy "bulit" tervezünk, szinte az összes rokonnal. Az egyetlen gondot a férjem szűk családja jelenti. A szüleim, és az ő szülei nincsenek jóban, közös erővel sikerült elrontaniuk az esküvőnket, és kb. egy életre megutálniuk egymást. Amíg a lányunk kicsi, a szüleimnél lakunk, itt lesz a keresztelő is. Nyilván meg fogjuk hívni a párom szüleit, de egyikünk sem szeretné, ha itt is maradnának, az én szüleim meg pláne nem. A legkézenfekvőbb az lenne, ha a templomi keresztelőre eljönnének (bár még a vallásunk sem egyezik), aztán elmennének. A probléma a 250 km, ennyire messze laknak innen.

Lelkiismeret furdalásnak ugyan nincs oka részemről, ugyanis a drága anyósom gond nélkül megtette, hogy meghívott minket a sógornőm szalagavatójára (hozzáteszem, 7 hónapos terhes voltam), és ott derült ki, hogy a műsor egy vacsorával van egybekötve, ami 2500 ft, és nekik, mint vendéglátóknak, eszük ágában sem volt ezt rendezni, vagy legalább szólni, hogy "kisfiam, ha enni is akartok, vagy egyáltalán látni, amiért eljöttök, hozzatok 5000ft-ot". Tehát átutaztuk az országot, hogy az ajtóból küldjenek minket haza hozzájuk, ahol mondanom sem kell, szintén egy falat kaja sem volt.(Igen, még arra sem volt képes, hogy legalább otthonra összedobjon valami kaját arra az esetre, ha éppen nincsen nálunk felesleges 5000ft.) Hozzátenném, hogy a sógornőm pasijának a szülei ott voltak, érdekes, rájuk jutott...

Pedig okuk nem volt ezt tenni, az eljegyzés nálunk volt tartva, és ott aztán volt terülj-terülj asztalkám, 5 fogás + egy rakás desszert.

Biztos, hogy én vagyok a rossz, de még egy szál ropival sem kínálnám meg őket legszívesebben. A páromat nem akarom ezzel megbántani, szerinte sincs ez így jól, de neki mégis csak a szülei, akármilyenek is.

Tehát gondolom érthető, hogy nem szeretném, ha eljönnének a templomi keresztelő utáni ebédre. Hogyan tudom ezt úgy közölni velük, hogy ne sértsem meg őket?



2012. jún. 10. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Kérjél te is belépőt tőlük, ahogy ők kértek, azután mondd nekik, hogy foglaltál szobát a számukra egy hotelben.
2012. jún. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Hogy ne sértődjenek meg sehogy nem tudod közölni velük.

Két lehetőség közül választhattok

1. Nem hívjátok meg őket. nem szóltok,és nincs vitatéma.Ha mégis megtudják,és szóba kerül,csak legyinteni,hogy ÁÁÁÁ csak szűk keresztelő volt. Jó ha 5-en voltunk

2. Felhívod őket,és a következőt mondod nekik

"- Anyuka! Alányom keresztelője x. napon lesz x órában a következő templomban. Ha van kedvük jöjjenek el a templomba. De a keresztelő után odamegyünk megköszönni,hogy eljöttek,de mi nekünk dolgunk lesz,és sajnos önöket nem tudjuk elvinni oda. Ha nem jönnek el így,akkor sincs harag.."

2012. jún. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

Én biztosan azt mondanám nekik,hogy a keresztelő után nem tervezünk kajálást sehol,anyagi okok miatt.(Beszéld meg a pároddal)

Ha így jó nekik,akkor utazzanak le,aztán pedig azzal a lendülettel vissza is.Ennyi.

2012. jún. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Én őszinte lennék. És, hogy kevésbé legyen sértő, a férjednek kellene ezt megmondani nekik. "Figyel Anya. A Julcsika keresztelőjét ekkor és ekkor tartjuk itt és itt. A szertartáson szívesen látunk Titeket, de utána a feleségem családjánál ünnepelnénk, hisz mégiscsak ott lakunk. De hétvégén (vagy a legközelebbi időpontban, amikor ráértek) elmegyünk hozzátok, és megünnepeljük veletek is, így jó lesz? Biztos megértitek a múltkori incidens után."
2012. jún. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a véleményeket, valószínűleg az utolsó megoldás lesz a legjobb, szépen megbeszélni velük a dolgokat, és kész :)
2012. jún. 14. 12:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!