Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom családja, volt már...

Párom családja, volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Van egy nagyjából egy éves kapcsolatom, együtt élünk nyolc hónapja. 30-asok vagyunk. Kapcsolatunk elején sok gondot okozott a párom családja. Kulcsuk van a lakásunkhoz és folyton bejöttek, a nap bármely szakában, előzetes bejelentés nélkül és sohasem lehetett tudni, hogy meddig maradnak. Kicsit olyan volt, mintha ott élték volna a nappali életüket és csak éjszakára mentek haza, szó szerint. Jóllehet mi egy picike szoba, konyhás lakásban élünk, a családja pedig egy hatalmas házban nagy kerttel, ők mégsem hívtak meg bennünket soha, mindig csak ők jöttek. Mondjuk az is igaz, hogy a párom egyáltalán nem jár a szüleihez. Mivel gyakorlatilag ellehetetlenítették a magánéletünket, sok konfliktusunk volt a párommal. Szépen kértem, hogy természetesen szívesen látott vendég minden családtagja, de finoman meg kellene őket arra kérni, hogy hívatlanul, váratlanul, kopogás nélkül ne állítsanak be. A párom szóban teljesen ellenemre volt, hogy mit képzelek én, nehogy már az én engedélyemre legyen szükségük, ha jönni akarnak. Viszont tetteiben mégis próbált a kérésemnek eleget tenni. Mindig előzetesen megbeszélte velem, ha a családtagjai jönni akartak és a szülők is nagy nehezen, de elfogadták, hogy akkor jöjjenek, amikor alkalmas. Bár folyamatos lelkiismeret furdalást akartak kelteni a páromban emiatt. A békeállapot eltartott pár hónapig. Ezalatt nagyon jó volt a kapcsolatunk és én ennek nagyon örültem. De sajnos úgy egy hete újra kezdődött a bejárkálgatás. Engem ez borzasztóan bánt. Szeretném szeretni őket és nem gondolom, hogy rossz emberek volnának, de nagyon félek, hogy a helyzet újfent el fog mérgesedni. Már nem merek beszélni erről a párommal, mert csak vita van belőle, de ha meg hagyom, akkor, félek, újra rosszra fordul a helyzetünk. Nem tudom eldönteni, hogy ezt a szülők azért csinálják, mert esetleg nem is értik, hogy ezzel rosszat tesznek, vagy azért mert nem tudják elengedni a fiukat és elfogadni, hogy felnőtt. Miért nem beszélget erről őszintén velük a párom ? Miért érez lelkifurdalást a párom, ha el kell utasítania egy « tolakodó » családtagot, mert nem alkalmas a látogatása ? Hiszen emberek vagyunk, rettenetesen sokat dolgozunk és a látogatás nem mindig alkalmas, ettől még mi nem vagyunk « rosszak »… Mi áll amögött, hogy szóban teljesen ellenem van ? Esetleg megpróbáljak én beszélni a szülőkkel ?

2012. jún. 13. 10:28
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Szerintem az itt feltett kérdéseket a párodtól kellene megkérdezned... Én nem javaslom, hogy te beszélj a szülőkkel, csak végső esetben, mert ha a saját fiúktól sem fogadják el, hogy ne jöjjenek akármikor, akkor tőled mégannyira sem fogják, sőt esélyesen jól meg is sértődnek, ami további vitákat fog eredményezni közted és a párod között...

Sajnos ebből mindenképpen vita lesz, de a párodnak is meg kell értenie, hogy ez így nem jó, így tényleg nem lehet élni. A saját szüleim sem jönnek "bejelentkezés" nélkül.

Szerintem valahol a párod sem akar felnőni, és a szülei sem szeretnék elengedni...

24N

2012. jún. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon rosszul hangzik. Szerintem tipli, mert itt még nagy ,,meglepetések" várnak rád.
2012. jún. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
52%

Kellemetlen neki a beszélgetés. Barátnőm kísértetiesen hasonló cipőben jár, mint te.


Engem ez oltárira idegesítene, ahogy olvastam, fel is ment bennem a pumpa. Ha a párod nem akar, végső esetben mindenképp beszélnék velük.

2012. jún. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
74%

Amikor legközelebb eljönnek, leültök mindannyian(!), és megkéred őket, hogy félbeszakítás nélkül hallgassanak végig. Elmondod nekik nyugodtan, hogy szereted a párodat, szereted a családját, csak azzal, hogy be-betoppannak, úgy érzed, a magánéletetek, a magánszférátok szűnik meg. Ettől még ugyanúgy szívesen látjátok őket, akkor jönnek, amikor akarnak, de mostantól, ha ti is itt vagytok, kopogtassanak, csengessenek, hogy legyen egy fél pillanat időtök felkészülni a fogadásukra.

Előtte azért mond el a párodnak, hogy mit szeretnél, és mindenkinek tisztességesebb, hogy ha téged zavar, akkor te beszélsz a szüleivel, nem pedig rajta keresztül üzengetsz. Ráadásul szerintem ez nem egy olyan nagy kérés.


Amúgy a párod azért van ellened, mert nem akarja felvállalni ezt a konfliktus helyzetet a szüleivel.

2012. jún. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólásokat.

Biztos vagyok benne, hogy a párom megpróbált beszélni velük erről, mert a helyzet őt is iszonyúan stresszelte. (Ennek volt köszönhető a pár hónapos békeidőszak.) Csak az a baj, hogy a családjukban nagyon rossz a kommunikáció. Elbeszélgetnek a politikáról, időjárásról, de igazán mély beszélgetést nem tudom, mikor folytattak utoljára. Így a felszín alatt hatalmas a feszültség, rengeteg a megoldatlan probléma. Nem csak ebben a témában. A párom azt mondta, hogy tudja, hogy ez a helyzet rossz, de ő nem beszélhet erről a szüleivel, sőt alapvetően nem is nagyon lehet velük beszélgetni.

Igaz lehet az a hsz, hogy azért fordul ellenem a témában, mert a konfliktus felvállalása nehezére esik.

Egyébként a család kb. két utcánnyira lakik. Szóba jött a költözés (más okonál fogva is). Talán jót tenne 3-4 városnyi távolság.

2012. jún. 13. 10:55
 6/29 A kérdező kommentje:

Ma 10:42 hsz-hez.


Ezt a megoldási lehetőséget mérlegeltem én is. Csak attól tartok, hogy a párom egy ilyen beszélgetés alkalmával is ellen lenne, mert nem meri felvállani a konfliktust. Mondhatom bármilyen kedvesen és tisztelettudóan a családnak, akkor is én lennék a rossz. Most vasárnap is beült az apukája hozzánk, röpke 12 óra erejéig és ecsetelte, hogy a szülő mindig szülő marad. Ők már idősek és nem fognak változni.

A párom úgy próbál lavírozni, hogy ritkábban hívja át őket, inkább telefonon tartja velük a kapcsolatot. Ha észrevesz az ablakból az utcán egy hozzánk tartó családtagot, akkor inkább lesiet elé és nem hívja fel. De úgy tűnik, ez sajnos nem elég.

2012. jún. 13. 11:09
 7/29 anonim ***** válasza:

Ezért mondtam, hogy beszéld meg vele előtte, és ne ott „döfjön hátba” (jobb kifejezést hirtelen nem tudok rá). Ha őt is zavarja, akkor kérd meg, hogy ha nem is ő mondja el, de támogasson csendben, és ne mondjon ellent neked, ha a szülei rákérdeznek.


És igen, a szülők meg szülők maradnak, de a gyerekek meg felnőnek, és ugyanolyan önálló felnőttek lesznek, mint a szüleik. Ez is egy változás, amit el KELL fogadnia a párod szüleinek.

2012. jún. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Ma 11:16-os hsz-hez.


Igen, ha úgy döntök, hogy én beszélek velük, akkor ez a döntő. Hogy legalább annyiban partner lenne-e a párom, hogy csendben támogat és nem fordul nyíltan ellenem.

Csak olyan nehéz beszélgetni vele erről. Meg egyáltalán beszélgetni vele. Ez szerintem a családi minta lehet.

2012. jún. 13. 11:21
 9/29 A kérdező kommentje:

Hogyan értékelnék a fórumozók azt, hogy pár hónapra sikerült rendes kerékvágásban tartani a dolgokat?

Ez jó jel, hogy van remény a végső rendezésre, vagy inkább pont rossz, hogy néha van egy kis fellendülés, aztán újra visszaesés?

2012. jún. 13. 11:23
 10/29 A kérdező kommentje:

Ma 10:37 hsz-hez.


Valóban a párom sem remekel a probléma megoldásában, de szerintem főleg a szülei nem akarnak leválni őróla. Ez állhat amögött, hogy ő nem jár a szüleihez és ez állhat amögött is, hogy a szülők váratlanul jönnek, mert ha bejelentkeznének, akkor a párom nagy valószínűséggel lemondaná a látogatásukat tőlem függetlenül is. Elképzelhető, hogy előbb-utóbb magától is úgy besokall ettől a párom, hogy magától is rendezi a helyzetet?

Attól is tartok, hogy ebből akkora konfliktus dagad, hogy azt megsínyli a mi kapcsolatunk is és a velük való kapcsolat is. Pedig nem kellene így lennie.

2012. jún. 13. 11:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!