Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek hasonló helyzetben?

Mit tennétek hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hónapja figyelem a párom viselkedését, hogy hogyan viszonyul a szüleihez, testvéreihez és hozzám. Többször azt tapasztaltam, hogy a családtagjainak bármikor szívesen nyújt segítséget (még akkor is, ha egy közös programunkat kell emiatt lemondani). Viszont, már többször előfordult, hogy ha én kérek tőle valamit, akkor annak könnyen ellentmond és egy segítségnyújtást is könnyedén visszautasít.
2012. jan. 29. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi is így vagyunk de már kezdem unni a dolgot.
2012. jan. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Voltam ilyen helyzetben, de én voltam az, aki észre sem vettem hogy ezt teszem a párommal, amit Te leírtál. Miután ELMONDTA, hogy mellőzve érzi magát, magamba szálltam és rá kellett jönnöm - konkrét példákon át - hogy igaza van.

Korábban azt hittem, hogy vele is ugyan úgy viselkedem, mint a szülőkkel, de ő ezt másképp élte meg.

Tehát tedd szóvá, mert lehet, hogy ő nem is érzékeli az általad most részletezett megkülönböztetett figyelmet...

2012. jan. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Próbáltam már neki elmondani, de nem lehet sajnos megbeszélni vele, mert megsértődik. :( Mindig engem hibáztat. Sokszor azzal okol, hogy nem vagyok megértő.
2012. jan. 29. 20:59
 4/4 anonim válasza:

Ha azt gondolja, hogy nem vagy megértő és még téged is hibáztat, akkor viselkedj is úgy, ahogy ő Téged lát: Ne légy többé megértő és adj ultimátumot. A Te életed és a saját boldogságod miatt lehetsz önző. Egyébként mi, olaszok is azt mondjuk: Jobb egyedül, mint rossz társaságban.

Ott, ahol az alkalmazkodásún túl már tűrni kell, az nem egészséges...

2012. jan. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!