Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ilyen helyzetben...

Mit csináljak ilyen helyzetben? Kezd nagyon elegem lenni. Ti mit csinálnátok hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
3 hónapja a nővérem barátja hozzánk költözött. Mindketten felnőtt emberek, nővérem 20 éves, a párja 28. Én még csak 16 vagyok. Alapból nincs bajom se a tesómmal, se a párjával. A srác kedves, jó szándékú ember, de már kezdenek az idegeimre menni. Minden nap megmondják, hogy mikor feküdjek le, mikor vigyem le a kutyámat sétálni...stb. Néha, mikor a szüleink nincsenek itthon akár éjszaka is képesek elküldeni itthonról, hogy kettesben lehessenek. Lenne lehetőségük elköltözni, de nem is próbálnak lakást keresni. Nagyon zavar, hogy a saját lakásunkba már-már megfojtanak. Kisebb probléma, hogy folyton előttem nyalják-falják egymást, ami már kicsit irritáló. Gyakran nem tudok tőlük aludni, mert túl hangosak és másnap emiatt kések el a suliból vagy, ha valami dolgom van nem tudok felébredni időben és elkések. Próbáltam már beszélni velük, de nem érdekli őket a problémám. Nővérem mindig azzal jön, hogy biztos csak féltékeny vagyok, mert nekem nincs senkim, a barátja pedig azt mondja, majd változtatnak rajta, de ez 3 hónapja semmit nem változott. Szüleinkkel nem szeretnék beszélni, mert szinte biztos vagyok benne, hogy utána a tesómék szemében én lennék a közellenség.
2012. ápr. 8. 19:46
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
75%
Hát ha túl hangosak,akkor nem csinálhatsz te is valami zajt?például kezdj jó hangosan zenét hallgatni,hogy ők is hallják.vagy mondd meg a szüleidnek ,de csak ilyen mit sem sejtően,titokzatosan ,monván hogy ,,az éjjel elég fura hangokat hallottál"
2012. ápr. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem egyszer kapd el őket, és beszéld meg velük. Ne egyenként, hanem amikor ketten vannak. Mondd el azt amit itt leírtál, és hogy nem vagy féltékeny. Várj egy kicsit, ha megint nincs semmi változás, ülj le újra és emlékeztesd őket. Ha az kell, okozz lelkiismeretfurdalást, meséld el, mennyire rosszat tesz ez neked. Ha megint nincs más, fordulj a szülőkhöz. Ennél rosszab nem lehet.
2012. ápr. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Ha hangosan zenét hallgatok, mindenki fel fog rá kelni, és akkor szintén én kerülök rossz helyzetbe.
2012. ápr. 8. 19:58
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igenis szólnod kellene a szüleidnek, ha másról nem, legalább arról, hogy elküldenek otthonról, hogy kettesben legyenek. Nagyon nem normális, hogy egy 16 éves lányt kitesznek otthonról éjszakára. Van hova menned olyankor egyáltalán? Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy.
2012. ápr. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én akkor is beszélnék a szülőkkel a helyedben! Te otthon vagy, míg a pasi egy idegen, ergo neki kéne alkalmazkodnia. Annak idején én is ugyanebben a cipőben jártam, 15 éves voltam, amikor az akkor 26 éves nővérem vele egykorú pasija odaköltözött hozzánk.

Ne érdekeljen, hogy utána a nővéredéknél nem lennél túl népszerű, elvégre Te nem zavarsz senkit, próbáljanak meg ők is kicsit alkalmazkodóbbak lenni! Nyugodtan vázold a gondot a szüleidnek! Mondd el nekik, hogy Téged folyamatosan piszkálnak, elzavarnak a SAJÁT OTTHONODBÓL, mert ők szexelni akarnak, parancsolgatnak Neked, holott nincs joguk hozzá, és éjjelente nem teszik fel a hangtompítót, egyszóval: képtelenek az alkalmazkodásra.

Engem annak idején nem érdekelt, hogy a nővéremék megorroltak rám, én bizony beszéltem a szüleimmel!

Hozzáteszem, 10 évig laktak itt nálunk, és csak két éve költöztek el...gondolhatod, mit éltem át.


27/L

2012. ápr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
szólj anyádnak!!!
2012. ápr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen beszélj a szüleiddel, lehetőleg mindkettővel egyszerre. Mondd el nekik, hogy próbáltál már külön-külön a tesódékkal is beszélni, de a nővéred megvádolt azzal, hogy csak féltékeny vagy rá, mert neked még nincs barátod, a srác meg csak ígérgetett, hogy megváltozik, de különösképpen nem hatotta meg a kérésed. Különösképpen nem érdekelne, hogy mennyire utálnak meg azért, mert kiállok magamért - ha máskor nem, néhány év múlva majd úgyis rájön a nővéred, hogy milyen önző módon és minősíthetetlenül viselkedett veled. Ne hagyd, hogy a helyzet az idegeidre menjen, neked most elsősorban a tanulásra kellene koncentrálnod, ahhoz pedig kell a nyugodt családi háttér.
2012. ápr. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Egy szobában alszotok?

Mert ha nincs külön szobátok akkor a szüleid helyében én oda se engedtem volna a fiút. Téged meg sem kérdeztek, hogy beleegyezzel-e?

2012. ápr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Olyankor általában a lépcsőházban ücsörgök, vagy ha épp nem zavarok, akkor átmegyek egy barátnőmhöz. Remélem lassan vége lesz ennek a helyzetnek, bár nem úgy néz ki, hogy szeretnének elmenni. Itt mindent megkapnak. Próbáltam már velük beszélni, mondtam nekik, hogy nem tudok tőlük aludni és stb, de nem érintette meg őket. Múltkor épp egy nagyon hosszú, kimerítő napra készültem, hamar lefeküdtem aludni, de hajnalig nem bírtam tőlük aludni. A másnap nagyon fontos volt nekem, de nem tudtam koncentrálni. A nap végére olyan voltam, mint egy élőhalott, de nem volt egy kis lelkiismeret furdalásuk se.
2012. ápr. 8. 20:13
 10/28 A kérdező kommentje:
Igen, egy szobában alszunk. Megkérdeztek róla, akkor úgy volt, hogy csak átmenetileg lesz itt a srác, de teljesen olyan mintha én lennék a vendég. Akkor azt mondtam, hogy oké, mert ugye csak pár hétről volt szó.
2012. ápr. 8. 20:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!