Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósok, anyósjelöltek, mi a...

Anyósok, anyósjelöltek, mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Anyósomékhoz költöztünk, és úgy gondolom, evidens, hogy mindenben segítek, amiben tudok. Korán felkelek, hogy mindent el tudjak végezni, mire felébred (mosogatás, söprés, felmosás, mosás), hétvégén átvállaltam a főzést (mivel szeretek, a hét többi napján hordják az ételt). Most már az összes házimunkát én végzem, hogy neki ne kelljen, meg hát amúgy is ehhez vagyok szokva. Viszont nem tudom eldönteni, hogy örül-e neki vagy sem, mivel nem mond semmit. Az elején még érdekesen körülnézett, amikor a tiszta edényeket látta ébredés után, de most már az sincs. Vajon mérges rám, amiért neki nem marad, vagy mi? :)

Ti örülnétek ennek, anyósok?



2012. jún. 29. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Én utálok mosogatni,akkor is ha ilyet nem illik kijelenteni.

Én örülnék neki.

2012. jún. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindennek az alapja a megbeszélés. Kérdezd meg tőle. Nem biztos, hogy annak örül egyébként, hogy mindent "kivettél a kezéből". Az más, ha segítesz, de ne te csinálj mindent. Beszéljétek meg!
2012. jún. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Volt már olyan tőle, hogy "majd én mosogatok", erre én, hogy "inkább pihenj, van elég dolgod", és rám hagyta. Egyébként a kertet ő gyomlálja, abban még nem segítettem, mert nem jut már rá időm a két kicsi miatt. De lehet, hogy tényleg megkérdezem, mert nem szeretném, hogy gond legyen belőle.
2012. jún. 29. 13:31
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Mindenképp beszéljétek meg konkrétumokkal, ha kell, osszátok fel egymás között a munkát, ami ugyan nem szentírás, de ezzel nem veszi úgy, hogy "elhappolod" tőle a feladatot. Anyósok általában szeretik fontosnak érezni magukat, ha mindent te csinálsz (jó a kerten kívül), lehet úgy érzi, ő már semmire sem kell. Úgyhogy osszátok fel.
2012. jún. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
En nem koltoztem volna anyosékhoz. En nem szerertem ha anyosom nálam takarít. Nekem az olyan ciki, hogy egy beteg no (sok mutét után van, fiatalon ki kellett nyugdíjazni) takarítson, amikor én munkába vagyok. Most ha eljon a kicsihez nem szokott nyulni semmihez - mármint rendezgetni a dolgainkat, de ebéd után felmosogat. O ugy érzi, mintha nem lenne rá szukség. A férjem mindég mondja neki, hogy nyugodtan pihenjen és unokázzon.
2012. jún. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem jókedvünkben költöztünk ide, hanem mert sajnos muszáj volt.
2012. jún. 29. 14:24
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Érdemes ezt megbeszélned vele. Ugyanis sok ember, elsősorban háziasszony nem szereti, ha átveszik a helyét.


Én sem szeretem. Szívesen veszem ha segítenek, de akkor segítség a segítség, ha kérik. Viszont van anyós, aki örül ha kevesebb a teendője. Van olyan is, aki még a papucsot is a lábadra húzná ha engednéd (én anyósom ilyen, ő még azt sem szerette ha kivittem a csészémet az ő lakásában).

Én olyan vagyok, hogy zavarna, ha arra kelnék hogy a menyem mindent megcsinált helyettem is. Azt érezném, hogy azért csinálja, mert feszült és fél hogy ha nem csinálja meg, nem lesz jó a kapcsolat. Túlzottan meg akar felelni, és ezért csinálja - én inkább annak örülnék, ha megbeszélnénk, mikor kinek mire van ideje és alkalma. Nem akarom, hogy tartson tőlem és a seg.gemet is ki akarja nyalni, hogy "bevágódjon" :)

2012. jún. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mivel az ő lakása, az ő "felségterülete", nem feltétlen kell, hogy örüljön az ilyesminek.

1. Meglehetnek a maga takarítási szokásai, rítusai.

2. Szerethet takarítani.

3. Ezzel akár azt is mutathatod, hogy te vagy a fiatalabb, a hasznosabb, az erősebb, a kedves mamára nincs szükség a házi munkában.

4. Azt is leszűrheti belőle, hogy rendetlennek találtad az Ő lakását, őt meg lustának tartod, ezért aktivizáltad magad.

5. Azt is gondolhatja, hogy házisárkánynak tartod, és azt hiszed, ő ezeket elvárja, vagyis házi rabszolga/mártír szerepet öltöttél magadra.


Szerintem abszolút illetlen más otthonában kérdezés/megbeszélés nélkül ilyen szinten önállósulni. Nem azzal kell elnyerni a szimpátiáját, hogy éjjel-nappal takarítasz, annak semmi értelme.

2012. jún. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 Leírt mindent! 100% igaza van!
2012. jún. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A takarítást nem csinálta. Eddig nem volt takarítva a házban, és nem túlzok. Mindent belepett a pókháló, a porba rajzolni lehetett, a mosogató alatt és a spejzban is ki tudja, mikori koszos edényeket találtam, amikben a penész mellett elpusztult molylepkék voltak. Ezért csinálom én, mert egy idő és körülnézés után rájöttem, hogy ő nem teszi, én pedig nem tudok ilyen körülmények között lenni. Ezt nem akartam leírni, de így talán tisztább a kép. Ha nem takarítok, megint minden piszkos lesz.
2012. jún. 29. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!