Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Legtöbb esetben a fiús anyák...

Legtöbb esetben a fiús anyák miért lesznek szörnyű anyósok?

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 11:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
19%
Mert a menyek nem képesek elfogadni,hogy az anyósnak is lehetnek jó tanácsai. Ők ugyanis okosabbak mindenkinél.
2011. nov. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%

Anyósomnak fia is, lánya is van, és nyugodtan állíthatom, hogy szörnyű. És ezt a férjem csak megerősíti. És mielőtt nekem esnétek, nem rosszindulatból modom, a környezetében élő összes ember így gondolja. És nem ok nélkül.

Nekem is fiaim vannak, és minden nap kérem a Jóistent, hogy csak ne ilyen ember legyek, mint ő.

2011. nov. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nehéz kérdés... az én anyósom is szőrnyű, de ismerek olyan fiús anyukát, aki teljesen normális viszonyban van a menyével. Sőt, olyan lányos anyukát is ismerek, akitől az Isten mentsen meg minden férfit. Ez egyrészt szerintem emberfüggő, másrészt az is benn van bizonyos mértékig, hogy a férfiaknak jó az, amíg nincs éppen párkapcsolatuk, hogy ők anyuci pici fiai... és egy anya nehezen fogadja el, ha valaki ezt a szerepet egyik napról a másikra elveszi tőlük. Ez persze csak egy lehetséges indok, nem áll fenn minden anyósnál...
2011. nov. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%

Félig - meddig igazat adok a 11:51-nek, de azért azt se felejtsük el, hogy van 1-2 anyós (jelölt), aki nem egyszerűsíti meg a mennyek dolgát.

Ismerek olyan anyóst, aki az unokáját direkt úgy 'neveli', ami a mennyének nem tetszik. Tömi csokoládéval a 2 éves gyereket, mikor az anyuka tiltja és stb... Igazából ott az eleje óta súrlódások vannak köztük.

Van olyan ismerősöm is, aki nem engedte anno elköltözni a 32 éves fiát, mert neki a kicsi gyermeke. Pedig már majdnem oltár elé vitte a barátnőjét a srác, ott tartottak. Nem tudtak összeköltözni. A nő elhagyta a srácot, mert ezt halott kapcsolatnak titulálta be.

Viszont vannak olyan anyósok is, akik kincset érnek. Szerintem ez attól is függ, hogy az ő anyósa milyen vele vagy volt az évek során.

Igazából, akár fia vagy lánya van valakinek 99 évesen is a gyermeke marad! Mindig vigyázni fog rá, akár hogy is sodorja az élet (család, külföld, etc.).


Egy anyós akkor jó, ha a megfelelő időben ott van és támogatja a fiatalokat. Itt nem a pénzre gondolok, hanem lelkiekben, unokáknál, stb.

Nem akkor, ha minden áron bele akar szólni mindenbe és csak az jó, amit ő elgondolt és elképzelt.

Emellett persze azért a menyek sem piskóták ...

2011. nov. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%
11:55-ös vagyok. Lehet, hogy a menyek sem piskóták, de akiket ismerek, azok közül sosem miattuk van a probléma, hanem a drága mama miatt, aki ahelyett, hogy észrevenné, hogy egy új család alakult, ahol őneki sajnos kevesebb irányítás jár, megpróbálja még inkább kiterjeszteni a hatáskörét, amikor pedig erre nincs szüksége a másiknak, inkább teher, jön a szöveg, hogy az ő jó tanácsait nem fogadják el meg a mártíromság. Regényt tudnék írni abból, hogy mennyire vissza tudnak élni azzal, hogy a meny szeretne beilleszkedni egy új családba és ezért sokmindent le kell nyelnie.
2011. nov. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
91%
hu akkor én lehetek a kivétel!! Imádom az anyós jelöltemet, igaz még csak jelölt, de egyszerűen elnem tudnám képzelni, hogy a házasság után ez megváltozna...Van hogy hetente többször beszélünk mobilon, nagyon jó kapcsolatban vagyunk...remélem így is marad házasság után is :)
2011. nov. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó. Istenem, de irigyellek. El sem tudod képzelni.
2011. nov. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
79%
:) Kedves utolsó. tényleg nagyon érdekes de én eddig az összes párom anyukájával nagyon jól kijöttem... Pedig olykor olykor elég sűrűn is találkoztam velük, tehát nem lehet azt mondani hogy évi 1 alkalommal elviseltük egymást :) A mostani anyósjelöltemmel még nyaralni is elmentünk együtt a családdal. párom, párom anyukája, párom apukája, én, párom gyerkőcei :) Sőt én már most azt tervezgetem, hogy mikor utazzunk hozzájuk karácsonykor, már tervezem hogy mit kéne venni neki :) Tényleg kijelenthetem, hogy imádom őt! :) Úgy érzem ő is engem!! :) Bár a mi esetünkben lehet hogy az is közrejátszik, hogy imádja az unokáit, és szerintem szimpatikus lehetek neki amiért olyan jól bánok az unokáival, és szerintem már már hálás lehet nekem azért amiért a fiát annyira szeretem, és elfogadtam őt a gyerekeivel együtt...talán lehet benne egyfajta hála is felém...
2011. nov. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%

Anyósommal semmi baj, intelligens, jó kedélyű nő. A fiára nem tapad, de ha valami fontos dolog történik vele vagy velem (vizsga, állásinterjú, orvosi kivizsgálás, stb), soha nem felejt el érdeklődni. Tanácsot kéretlenül nem ad, de ha érzi, hogy valamiben bizonytalan vagyok, akkor igen. Pl államvizsga előtt annyira szorongtam, hogy elkezdett nyugtatni, hogy nem esznek embert, illetve elmesélte a saját államvizsgáját, tanácsot adott, hogy "mire menjek rá", ha netán megtalálnak olyan kérdéssel, amiről lövésem sincs.


Sőt, a szüleimmel összehaverkodtak, járnak együtt nyaralni. Anyám mesélte, hogy betű-vagonból álló favonatot akart hozni nekünk ajándékba, ahol kettőnk vezetéknevének a kezdőbetűje és a BABY szó lett volna, utalva a "mikor lesz már unoka" dologra. Anyósom nem engedte neki megvenni, hogy ennyire közvetlenül ne nyomuljon, majd lesz, ha mi úgy döntünk.


Úgyhogy lekopogom, nincs bajunk egymás anyjával. Az enyém picit nehezebb eset, de csak velem szemben mer keményebben fellépni, a férjemmel udvarias. Így a férjem néha annyit érzékel, hogy puffogok anyám miatt, ha túllő a célon.

2011. nov. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
90%
Hát nekem tüneményes az anyósom és a férjemnek egy öccse van aki szintén nős. Szóval abszolút fiús anyós. A férjem sógornője nem jön ki vele, bár az hozzátartozik hogy egy fedél alatt laknak. Nekünk viszont nagyon jó a kapcsolatunk. Szerintem jobb távolról szeretni mint közelről utálni! És fontos az is hogy tudjon alkalmazkodni az ember. De mindez persze esetenként és egyénenként változik!
2011. nov. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!