Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szemetebbek a nővel az...

Miért szemetebbek a nővel az anyósok, mint a férfiakkal? Egyáltalán miért ilyenek az anyósok?

Figyelt kérdés

Ugye itt mindig azt hallja az ember, hogy a fiús anyák kritizálják, szemétkednek, gonoszkodnak a mennyel.


De minek? A nők amúgy is általában jobb feleségek, mint a férfiak férjek.


A lányos anyák miért nem keserítik meg azon férjeket, akik a lányuk életét megkeseríti? (pl. alkoholizál, verekszik, lusta, link, trehány, rossz apa, nem dolgozik, csalárd...stb)?


Miért kattannak rá inkább a fiús anyósok az ártatlan menyekre, és azokba kötnek bele? Ilyen kis csiricsáré semmibe? Ami a férjet sem zavarná?


Nem vagyok meny, szó sincs erről, csak érdekelne mások meglátása.


Mert ugye a lányos anyáknak inkább a lányukat kellene jobban félteni a férjtől, mint a fiús anyáknak a fiúkat a feleségtől....


Egyáltalán: miért az anyósok ilyenek??? Miért nem az apósok? (mindenki általában az anyósokat szidja).


2011. szept. 10. 12:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Én fiús anyuka vagyok, és egyáltalán nem érzem magam szemét anyósnak. A menyem szeret engem, és én is őt. Nem vagyok elfogult a fiammal szemben, ha ő a hibás, akkor nem állok mellé.

Viszont volt egy barátnő, aki soha nem fogom megtudni miért utált engem, pedig próbáltam eleinte a kedvében járni. Ha nálunk volt azt főztem amit ő szeretett, ha megtetszett neki az aranyláncom, akkor neki adtam. Mégis az utolsó időben majdnem hogy köszönös nélkül ment el mellettem, és sütött belőle az utálat.

Tehát nem mindig az anyósok a hibásak.

2011. szept. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Engem hosszú évekig utált a párom anyukája.Náluk mindenki diplomás csak én nem.Aztán a sógorom felesége lelépett és a válásnál vitte a vagyon nagy részét.A második feleség szintén.Anyós ágynak esett,senki még a lánya sem ápolta.Csak én.Ma már megtanultuk elfogadni egymást és minden túlzás nélkül szeretni:)
2011. szept. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nem az anyósok felfogása különbözik nemenként, hanem egyszerűen a nők mindent magukra vesznek, képesek a legapróbb semmiségeken fennakadni, ha nincs probléma, gyártanak maguknak, nehezen kötnek kompromisszumot, sok dolgot túlreagálnak, amit egy pasi lerendez egy legyintéssel.


A nők ilyenek, gondolhatod, ha KÉT nőről van szó (meny és anyós), akkor ott elkerülhetetlen a háború. Ahol a fent felsorolt problémák nem léteznek, ott nincs is baj a meny-anyós viszonnyal.

2011. szept. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
36%
Mert a nok altalaban szemetebbek mint a ferfiak. Ferfiaknak nincs idejuk, nem a hobbyjuk az askalodas. A nok allando vetelykesedben vannak egymassal, zoldek az irigysegtol. Magyar gondolkodasban a ferfi az "Isten", Ot nem szabad bantani, csak isteniteni.
2011. szept. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Engem azért utál, mert férjem és a család legnagyobb része diplomás, viszont nekem egy szakmám van (tudok benne dolgozni, nagyon szeretem amit csinálok, és aránylag jól fizet, de ez ugye nem számít...) A szemembe megmondta, milyen szégyen, hogy a fia egy sötét hülyével állt szóba.
2011. szept. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Az anyós meny harc általában oda-vissza játék.Ez az oldal egyrészt nem reprezentativ,mert akinek nicns gondja az anyósával az nem fog kérdés kiirni. Másrészről messziről jött ember,azt mond amit akar,elég hihetetlen számomra,hogy 10ből 10 esetnél az anyósnak SEMMI oka nincsen,hogy ne csipje a menyét,a meny mindig maga a szent,szegény áldozat aki folyamatosan a mamma kedvében akar járni,de az gonosz,galád,csaló,stb :D:D

Az én anyósom egy angyal,jóban vagyunk nagyon. De ehhez az kell,hogy tiszteletben tartsuk egymás véleményét,magánéletét,elfogadjuk egymást. Ha ez egyik részről nincs meg,akkor nem tudom milyen alapon várnak az emberek normális kapcsolatra az anyósukkal/menyükkel.

2011. szept. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
FromOz, úgy látszik én nem vagyok ilyen, én nem tartom istennek a pasasokat.Sőt! Nem is értem miért ilyen hülyék a nők. Legalább mi nők tartsuk össze!
2011. szept. 10. 13:26
 8/17 A kérdező kommentje:
Az anyósok félnek a lányuk férjétől?
2011. szept. 10. 13:27
 9/17 anonim ***** válasza:
71%
Nem az, hogy felnek, hanem ott nem talalnanak harctarsat.
2011. szept. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

Én kétszeres anyós vagyok,és mindkét menyemmel jó a kapcsolatom.Én is élem az életem(hiszen még nem vagyok öreg vénasszony) és ők is élik az életüket.Én nem szeretem ha beleszólnak az életembe,így én sem szólok bele senki életébe.Ha veszekednek akkor majd megoldják,nem kell az én belekotnyeleskedésem. Ha boldogok,akkor nincs okom tönkre vágni a boldogságukat.Tényleg a tiszteletről szól az egész,és még egy valamiről.

Egyetlen egy aranyszabály van amit ha betartanának sokan nem lenne gond:

SOHA NE KÖLTÖZZÖN ÖSSZE A KÉT CSALÁD!

2011. szept. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!