Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak anyámmal?

Mit csináljak anyámmal?

Figyelt kérdés

A párommal több,mint egy éve együtt élünk,3 éve ismerjük egymást. Szeretjük egymást, házasságot tervezünk,stb...

Anyám a kezdetektől nem örül a kapcsolatunknak,bár a miértjét ő sem tudja megmondani. A döntéseinket megkérdőjelezi,folyamatosan megjegyzéseket tesz a barátnőmre,kibeszéli a háta mögött,holott ő mindig udvariasan,normálisan viselkedett velük. Az elején hagytuk,hadd mondja,gondoltuk idővel úgyis abbahagyja. A sokadik alkalom után én leültem anyámmal megbeszélni,hogy ez így nem lesz jó. Páromat is eléggé zavarta a dolog,de ő nem akart Vele erről beszélni,úgy gondolta,nincs hozzá joga.

A legújabb fejlemények: Péntek éjjel a ház előtt valaki nekitolatott az autómnak. Ezt anyám megtudta,erre ma felhívott,hogy nem-e az a helyzet, hogy a páromnak szeretője van,és ez a bizonyos szerető tolatott neki direkt az autónak. És közölte,hogy változtassak a sorsomon, vagy költözzek külön,vagy inkább költözzek haza hozzájuk.

Belefáradtam,hogy ahelyett,hogy örülne a boldogságunknak,mindig csak a rosszat kell hallgatni. A párom mostmár beszélni akar Vele,de úgy gondolom,Nekem is kéne valamit tennem,kiállni mellette. Hogy értessem meg anyámmal,hogy hagyjon minket békében élni?



2012. júl. 30. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Röviden közöld vele, hogy ha nem áll le, akkor nem állsz vele többé szóba - és ezt be is kell utána tartanod.
2012. júl. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nehéz helyzet. Édesanyád nem fogadja el,hogy saját életed van,saját családot készülsz alapítani. A helyedben elég hamar lerendezném ezt a helyzetet,mert egy ilyen dolog eléggé meg tudja mérgezni a párkapcsolatodat,vagy éppenséggel tönkre teszi. Tudatositsd édesanyádba,hogy ez a te életedet,a te döntésed, nem szólhat bele. Ha pedig ok nélkül szídja a barátnőd,állj ki mellette. Ha nagyon nem ért a szóból,akkor akár drasztikusan is,amit az első válaszoló is írt.
2012. júl. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! De ha estleg ettől sem javul a helyzet,mit tehetnék még?
2012. júl. 31. 10:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos Ő beleragadt az anyaszerepbe, ott tart még mindig, hogy csak ő tudja mi a jó neked, mintha négyéves lennél. Sok ilyen ember van, kicsi az esély, hogy belátja a tévedését, és változik. Én ritkítanám vele a kapcsolatot, és meg is mondanám az okát. Állj ki a párod mellett, mert anyukádat csak azzal tehetnéd boldoggá, ha a szoknyája mellett ülnél egész életedben, és a tanácsai szerint élnél. Nem akar rosszat neked, de tudat alatt próbál titeket összeugrasztani, és kitartó munkával sokat lehet rontani egy kapcsolaton. Ne adj ennek esélyt, ha boldogok vagytok.
2012. aug. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!