Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan hitessem el anyámmal,...

Hogyan hitessem el anyámmal, hogy már tényleg nem cigizek?

Figyelt kérdés
Régebben többször is rágyujtottam, vettem cigit is, kétszer le is buktam, de már nem cigizek és már egy jó ideje tiszta vagyok, de anya még mindig nem hiszi el h abba hagytam, és emiatt több konfliktusunk is volt, de mit tegyek, hogy végre elhiggye h tiszta vagyok?
2012. júl. 24. 23:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
40%
Mondd neki azt: "Anya, tudom, hogy haragudtál érte, mikor cigiztem, de tudod, hogy az életben egyszer mindent ki kell próbálni (kivéve a vérfertőzést és a népi táncot:). De már befejeztem, nem csinálom. Kérlek, bízzál meg bennem! Ha mégis úgy éreznéd, hogy dohányoztam, ellenőrizz, szimatolj körbe, de garantálom, hogy legfeljebb csak mások füstjét érezheted a ruhámon."
2012. júl. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Már mindent próbáltam, de kétszer is talált nálam cigit, azóta csak annyi pénzt ad cigit tudjak senni, de nem akarok, mert nem kell.
2012. júl. 24. 23:28
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Én bizonyítanék neki. Megmondanám neki hogy egyszer amikor a legkevésbé sem számítasz rá tegyen elég egy szál cigit nem többet, és mondja azt ha valóban nem dohányzol törd ketté, neked meg abban a pillanatban gondolkodás nélkül cselekedned kell mert ha csak egy kicsit is agyalnál rajta már gond van. Persze ezt a legváratlanabb időben kell megtennie egy teljesen más témájú nagy beszélgetés közben például. Én húgommal is ezt csináltuk így teszteltük, és tényleg nem dohányzott mert többször körbe szimatoltam ott meg én tudom hogy mikor hazudik és mikor nem de ezzel anyáméknak is bizonyította.
2012. júl. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
igazából ezt neki kéne elmondani, mert ha ezt így elmondom neki, akkor tudni fogja, hogy az én tervem és nem dőlök be neki :/
2012. júl. 24. 23:34
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy kétszer is talált nálad cigit, mikor azt mondod, nem szívod...? Hát így én is bizalmatlan lennék.
2012. júl. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

WTF, kedves eddigi válaszolók?


Csak az idő oldja meg. A szülők természetüknél fogva nem hisznek a gyereküknek. Ha bármit is jobban tagadsz annál, hogy "nem", az gyanús és nem hiszik el. Bebizonyítani csak azt tudnád, hogy dohányzol, valaminek a nemlétezésére nincs közvetlen bizonyíték, csak közvetett. Kivéve persze a vérteszt, de nem hinném, hogy az járható út lenne.

Most büntetésben vagy, függetlenül attől, hogy dohányzol-e még vagy nem. Cigit talált nálad, büntet. De egy biztos, soha, de SOHA nem fogod tudni bebizonyítani, hogy valamit nem csinálsz. Póbáld csak ki, menj oda hozzá, és mondd azt neki, hogy nem füvezel, esküszöl. Csak úgy a semmiből. Biztosra fogja venni, hogy azért mondod, mert füvezel.

Mindent összevetve szépen várj, amíg elmúlik a büntetés, és ne szokj vissza a cigire. Ja, és amíg a "tiszta vagyok" kifejezést használod, mindenki azt fogja gondolni, hogy igényed lenne a dohányzásra, de nagyon küzdesz és küzdesz, hogy ne gyújts rá. A "tiszta vagyok" amúgy is drogos kifejezés, nem használják sem az alkoholisták, se a dohányosok, de még a füvesek sem, szóval esetleg az "azóta nem gyújtottam rá", a "nem dohányoztam" és "nem cigiztem" kifejezések megfelelőbbek, és ha tényleg hasznos tanácsot akarsz, akkor itt van a sok baromságom után a végére: ne beszélj róla. Soha. Ha ő hozza fel, akkor mondd azt, hogy "jaj, hagyjámá", és ha nem hagyja, akkor nyugodtan háborodj fel, és vonulj be a szobádba duzzogni. Na.

2012. júl. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
p.s.: az utolsó válasz nem volt kint, amikor elkezdtem gépelni.
2012. júl. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Egyébként az utolsó cigis incidens egy hónapja volt és most hozta fel nemrég, h kért egy gyujtót, mondtam h nincs, erre ő mondta h pedig egy cigisnél szokott lenni, most éppen a szobámban duzzogok résznél tartok
2012. júl. 24. 23:51
 9/19 anonim válasza:
Úristen XD, Hát engem kb. nem érdekelne, hogy mit gondol, ha nem tetszik neki, akkor nem, te úgysem tudsz vele mit kezdeni ha már tényleg nem cigizel.És ha beszól, akkor te büszkén vállald fel hogy cigiztél de csak múltidőbe beszélj, vagy egy ilyennél amit utoljára írtál annál mondhatod hogy: Hát, igen egy cigisnél... (itt a ..., a lényeg,ilyen hanglejtésben mondd :D )
2012. júl. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy majdnem megkérdeztem, hogy hány éves, de engem anyám 20 év dohányzás után is mindig baszogat a dohányzásért :D
2012. júl. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!