Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Elmondtad a párodnak, hogy...

Elmondtad a párodnak, hogy nem szereted az anyját?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy akik nem szeretik az anyósukat, anyósjelöltüket, azok elmondták-e a párjuknak? Mit szólt hozzá?

2012. aug. 28. 12:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Ez fura megfogalmazás, hogy "nem szereted" őt. Nem is kell szeretni, ehhez nincs a párodnak sem köze. Viszont tisztelettudóan viselkedni és a legjobb viszony kialakítására törekedni - ezek elvárhatók mindkét fél részéről. Ideális esetben az anyós-meny viszony egy egyenrangú kapcsolat, a kölcsönös tisztelet alapvető. Ebből lehet később egymás felé szeretet is, de - főleg az első időkben - ez egyik részről sem elvárható.
2012. aug. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt simán megérzi bárki, hogy mi a helyzet ezt mondani sem kell. Nagyon látszik ha két ember nem komálja egymást nem úgy beszélgetnek, nem keresik egymás társaságát, nem úgy beszélnek a másikról stb. sorolhatnám. Egy ember észreveszi ha a párja nem csípi az anyóst.
2012. aug. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elmondtam az exférjemnek hogy ki nem állom az anyját. Tudta jól. Néha voltak viták köztem és anyósom közt,és volt amikor az anyja mellé állt. Mivel nem tudtuk kezelni a helyzetet,és egyre jobban eldurvult a dolog,így inkább csendben elváltunk. (csak megjegyzem: nem éltünk együtt az anyóssal,de sajnos az utca végén laktak így alig pár 100 méter választott el minket egymástól)

A vicc az egészben az,hogy lassan 10 éve elváltunk,és azóta mindketten újra házasodtunk. A volt anyósom azóta egy kedves tündér velem,és amikor meglátogatjuk (a fiam rendszeresen megy hozzá mint mamájához) állandóan készít nekünk minden jó dolgot (lekvárokat,befőtteket stb) Ma már nagyon jó barátságban vagyunk. Még a férjemet is szereti..:)

2012. aug. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Persze, az ilyesmit megérzik az emberek, ha valaki nem szereti őket. Én személyesen nem tudok nyilatkozni, mert én nagyon jóban vagyok az anyósommal, de pl. barátnőm expasijának az anyja egy kiálhatatlan személy volt, és kölcsönösen utálták egymást, ezt bartánőm nyíltan hangoztatta is. Persze az sem mindegy mik az okok...
2012. aug. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Igen, elmondtam, hogy nem szeretem az apját (apósomat).

De szerencsére nem ő a férjem, úgyhogy nem csinálok ebből ügyet :) Amikor ritkán találkozunk, akkor elvagyok vele, de nem leszünk "puszipajtások"

2012. aug. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jelenleg anyósjelölteméknél lakunk és én minél előbb szeretnék innen elköltözni. A kérdést azért tettem fel, mert nem tudom eldönteni, hogy megmondjam-e a páromnak, hogy az anyja miatt van az egész.

2012. aug. 28. 13:02
 7/16 anonim ***** válasza:
Ne mond el, mert vele laktok. Ha külön fogtok lakni és még mindig fentáll a "harcihelyzet", akkor elmondhatod. Kár elmérgesíteni a helyzetet, ő nem fog tudni az anyja és közted választani.
2012. aug. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem kellett ezen aggódnom, szerintem eléggé látszott rajtunk, hogy nem szívleljük egymást.
2012. aug. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Férjem nagyon is tudja, hogy milyen az anyja + a sogornom. Ketten egyutt elviselhetetlenek. Még a férjem is kiakad toluk. De ennek ellenére soha sem veszekedtem, ellenkeztem stb., mindég tisztelettudoan beszélek vele/veluk vagy kerulom a dolgokat.


25N

2012. aug. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem akarom, hogy válasszon. Egyszerűen itt nem érzem jó magam. Nincs magánéletünk, az anyja újra és újra elmeséli az életét, a higiéniát hírből sem ismeri. Mivel a párom ebben a közegben nőtt fel, ezért ő az ilyeneket nem veszi észre, de nekem meg már gyomorproblémáim is voltak az idegességtől.
2012. aug. 28. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!