Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit csinálnátok, ha a...

Ti mit csinálnátok, ha a férjetek így viselkedne?

Figyelt kérdés

Megpróbálom tömören. Már az esküvőnk előtt is észrevettem, hogy nagyon anyás, de gondoltam, hogy ezt csak azért van, mert otthon lakott. Esküvő után odaköltöztem, mert a házunk még épült, ő pedig az én szüleimhez nem akart jönni.

Az anyósommal nem volt valami jó a viszonyom és ha valamiért összekaptam vele, a férjem soha nem védett meg, nem állt ki értem, még ha tudta is, hogy igazat van. Soha nem mert visszaszólni az anyjának, és a mai napig nem mer. Azóta már elköltöztünk, de az anyósom a mai napig ócsárol a férjem előtt, főleg a hátam mögött, de a férjem csak szótlanul hallgassa. Van egy lányunk. Az anyóst egy cseppet sem érdekli, de a férjem mégis mindig viszi magával az anyjához. Kérdeztem már tőle, hogy mi értelme, ha úgyse kíváncsi rá. Erre ő azt válaszolta, hogy de akkor mit fog szólni az anyja. Mindig csak az anyja...

Nekem ez nagyon rosszul esik, hogy már rég nem lakunk ott, mégis a mai napig beleszól életünkbe az anyósom. A férjemmel már nem is egyszer próbáltam erről beszélni, de mindig az anyját védi. Már a váláson gondolkodtam. Gondoltam, megmondom a férjemnek, hogy visszaengedem anyucihoz a mama pici fiát. De egyenlőre tanácstalan vagyok. Mit tennétek az én helyemben?



2012. szept. 12. 06:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A házasságnak úgy van értelme, ha egy embernek a gyereke és a párja a legfontosabb. Most itt erről szó nincs, mint láthatjuk, megbeszélni sem lehet vele. Az viszont tuti, hogy ha válásra kerül sor, anyuka uszítani fogja, a férjed meg akkor is mellette fog állni, hisz te leszel az elsőszámú közellenség - hacsak nem az vagy már most is. Én lépnék, ez így nem házasság.

Sok erőt kívánok!

2012. szept. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
én elválnék, ez sose lesz jobb :(
2012. szept. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Könnyű rögtön a válást emlegetni, főleg, ha már gyerek is van. Én azt tenném a helyedben, hogy vázolnám neki a problémát, és azt is, hogyha nem változtat rámegy a házasságotok. Pár napra, esetleg 1-2 hétre elköltöznék a szüleimhez, hogy addig legyen lehetősége átgondolni a dolgokat. Ha aztán sem változik semmi, akkor esetleg lehet gondolkodni drasztikusabb lépésen. Én azonban azt javaslom, próbáld megmenteni a házasságotokat. Nem engedném csak úgy át a mamának, hiszen, akkor lesz boldog, hogy elérte a célját.
2012. szept. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Minden attól függ, hogy mennyi idős ez a házasság. Az első néhány évben mi is így voltunk és csak nagyon lassan oldódott a dolog.

Fontos ne a szavaiddal győzd meg a férjedet, hanem cselekedj. Adj abból sokat, amit anyutól soha nem kaphat: szerelmet! Ha vitás kérdés merül fel, mondd el a véleményedet, szigorúan csak egyszer, nyugodtan , kedvesen. A szájbarágást a férfiak nem szeretik, és csak rövid távon hat rájuk. Hagyd ezt meg az anyósnak, hosszú távon maga fog a saját csapdájába esni vele.

Ne várd soha, hogy a férjed szóban anyuci helyett neked adjon igazat, attól még a szívében meg fogja tenni, nemsoká.

Légy bátor és türelmes!

2012. szept. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
59%

Mit kell rögtön a hibákat leirni???Mi felénk is szoktuk így használni....


Beszélj a férjeddel,ha nem változik semmi,akkor külön mentek.

2012. szept. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 5. te olyan hatalmas buze.... vagy hogy az mar faj. Menj tanarnak...

Kerdezo, nekem az apam volt ilyen. Annyi hogy kulon hazban eltunk apum anyjaektol, de egy udvarban. Es rament a hazassaguk... Anyu mindig fenyegette, hogy el fog valni, es sztem abban hibazott, hogy kb. 1 evig csak fenyegette, hogy beadja a valopert, de nem koltoztunk el, a masik nagyiekhoz. Sztem adj ultimatumot, es menjel anyudekhoz min 1 hetre max 3 hetre, hogy ha nem valtozik, akkor ne is varjon tobb semmi jot...

Amugy apum a valas kimondasa, es anyu elkoltozese ota megvaltozott nagyimmal szemben, de most mar keso...

2012. szept. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 szöszi64 válasza:
76%

nah kedves utolso válaszoló...

felvilágosítanálak h.ez egy olyan.oldal ahol kérdést tesznek.fel és.az ember válaszol...

ez nem helyesírást kijavitó oldal!! Ha valami nem tetszik inkább semmit ne.írj

még h.nem veszlek komolyan....milyen szánalmas,valaki.segítséget kér és ilyen bolondságokon kiakadsz...

Istenem milyen emberek vannak gyakorin:s

2012. szept. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 szöszi64 válasza:
68%
mivel gyorsabbak.voltatok igy kijavitom amit irtam.Kedves 5 ös válaszoló
2012. szept. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%

első körben haza költöznék szó nélkül anyámhoz 2 hétre

nem venném fel a telefont nem írnék neki ha érezze milyen ha egyedül van

majd 2 hét után felhívnám és megbeszélnék egy találkozót vele nem otthon!!


nya ott mondanám el h mi is a gondom és h ha nem változik akkor végleg elmegyek tőle

2012. szept. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"ha valamiért összekaptam vele, a férjem soha nem védett meg, nem állt ki értem, még ha tudta is, hogy igazat van"


Egyszerűen nem tudom beleképzelni magad a helyzetedbe, mert nálam már itt dőlt volna a kapcsolat, kizárt lett volna, hogy gyerek szülessen, házasság köttessen.

2012. szept. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!