Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós baj. Hogyan tovább?

Anyós baj. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel több mint 2 éve vagyunk együtt, és kb 1,5 éve lakunk együtt. Én már dolgozom idén tavasztól, ő pedig még tanul egyetemen. Barátnőmet kis korától kezdve rendszeresen verték, otthon az anyja és a nevelő apja rendszeresen rajta vezették le a munkahelyi stresszt, mindenért ő volt a hibás, soha semmi sem volt jó. Mindenért morogtak.


Mikor feljött barátnőm, akkor lett egy kapcsolata. A barátját haza vitte, de otthon kijelentették, hogy soha többé ne vigye oda, mert hogy reggel nem mosta meg az arcát, mert cigizett, mert boxerben jött ki reggel a szobából stb... A kapcsolatuk tönkre ment (nem emiatt), és bekerültem én a képbe. Eddig a teljes kontroll alatt tartották (pedig ők 200 km-re laknak tőlünk) pl. amikor mentünk mbt venni, mert végkiárusítás volt, akkor nagy balhé volt abból, hogy miért mer venni magának egyet. Lényeg, hogy amikor először lent voltam, akkor még csak azt hallottam vissza, hogy miért alszok olyan sokáig (kb 9-10 óra), miért nem kelek fel rögtön, amint felébredtem, illetve miért nem mosom meg az arcom reggel, de ezenkívül alapvetően jó benyomást tettem.


Nem sokszor voltam náluk, de most már odáig fajult a dolog, hogy az előzőkhöz hozzáadva, az még a baja, hogy miért beszélek lassan, miért beszélek ájtatosan, miért mozgok lassan, meg hogy nem hívna lekapálni (ki akar menni?), ha úgy adódna. Vélhetően azért történt így, mert amióta együtt vagyunk barátnőm nagyon sokat változott hála a pszichológusnak (pl. nem hívja már fel mindennap az anyját, nem megy minden második hétvégén haza, de ezek mind kötelezőek voltak neki). Most már ott tartunk hogy egyáltalán nem szeret haza menni (nyáron többször volt nálunk, mint otthon).


Nagyjából egy éve halt meg a mamája, akinek eladták a házát, és abból akartak venni egy házat, mert hogy nagyon sok az albi díj (nem mellékesen minden költségünket felezzük). Abból is volt herce-hurca, mert úgy indult, hogy a barátnőm nevére lesz megvéve, de természetesen az anyós kitalálta, hogy azt nem lehet (pedig ő mondta az elején), és így az ő nevén lesz. Amikor megvették, akkor szó volt, hogy festővel kifestetik, de természetesen nem úgy lett, mert mondták, hogy majd ők feljönnek és kifestik, aminek a vége az lett, hogy fogtam a barátnőmet megvett mindent és kifestettük magunk. Rá pár hétre az anyja kitalálta, hogy bérleti díjat kérjen tőlem a barátnőm, mert hogy ő lakásában vagyok. Ehhez hozzá kell tenni, hogy ketten festettük ki, így a mi munkánk van vele, ami elég sok, illetve barátnőm lakcím szerint nálunk lakik és így jogosult a szoctámra ami kb 8-9k huf. De szerencsére következő héten eljátszotta azt, hogy ez csak egy vicc volt.


Amióta meg lett véve a lakás barátnőm csak annyit kap otthonról, hogy éppen hogy ki tudja fizetni a számlákat és a kaját (mind mondtam mindent felezünk), és amikor otthon kérne még, akkor az a válasz hogy tanuljon meg spórolni. Barátnőmnek még 1,5 év van hátra, sajnos csúszik így az utolsó féléve fizetős lesz, amit persze ők tuti, hogy nem fizetnének, és arra pedig kellene gyűjteni.


Engem kb a kezdetektől nem vettek ember számba, mert mindig barátnőmön keresztül hívtak meg, és most mondtam barátnőmnek, hogy mondja meg nekik, hogy ha látni akarnak akkor engem hívjanak. Szóba került a házasság is az anyja és a barátnőm között, és kerek perec kijelentette, hogy csak az ő jelenlétében kérhetem ráadásul a nevelőapjától a lányát, de még házasság szóba sem jöhet (ebben nem értem a logikát, de ő így gondolja).


Legutóbbi eset azaz, volt, hogy itt volt a hosszú hétvége (október végi), elterveztük, hogy lejövünk kolbász fesztiválozni, motorozni, koncertezni stb... én ki is vettem egész hétre a szabit, erre az anyja felhívta, hogy hétvégén menjen haza, mert egy sürgős iskolai dolgot kell megcsinálnia a gépen, amit csak otthon lehet (ami nem igaz) (még nem mondta neki, hogy mit terveztünk, mert kicsivel előtte egy héttel volt még). Ezzel pedig borult minden, hiszen haza ment, akarom mondani haza kellett mennie, mert különben teljesen megvonják a támogatását (ekkor nagyon bedurrant az agyam, mint már annyiszor).


Mit csinálnátok a helyemben? Nekem annyi a fizum, hogy ketten egy albérletben meg tudunk éppen élni, és jelenleg a lakás miatt nagyon sokat félre tudok tenni a majdani saját házra/lakásra. Igen most anyagilag kényelmes, de azt már egyre kevésbé tudom tolerálni, ahogy a barátnőmmel bánnak.



2012. nov. 4. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
én ugyanabban a helyzetben voltam!!! az a megoldás hogy álljon a sarkára és ne hadja magát.nagyon kell hogy mellete álj és megvédd.
2012. nov. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elöször is, ha ennyire kontrollálják a szülök, akkor nem laknék semmi áron az ö lakásukban, hanem máshol, tölük függetlenül.

Másodszor a barátnödnek le kellene végre válnia az anyjáról, és nem ugrani minden szavára.

Harmadszor a helyedben nem mennél hozzájuk vendégségbe, elkerülném öket.

Negyedszer, ha komolyan gondoljátok a házasságot, akkor nem kérnék semmiképpen engedélyt rá a szülöktöl, hane fognám a barátnömet, elmennék vele az anyakonyvvezetöhöz és összeházasodnánk.

Ötödször a barátnöm is max. évente pár alkalommal találkozhatna az anyjával.

2012. nov. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!


# 1 - Próbálgat a sarkára állni, de nem egyszerű egy olyan helyzetben, amikor ha egy rossz lépést tesz, akkor elveszik tőle az anyagi támogatást (sajnos tényleg megteszi), és emiatt nem mer teljesen, mert nem akar általam kitartott lenni. Se házasság se semmi nélkül nem akar ilyenbe bele menni.


# 2 - egyelőre nincs sok választásunk, mert ha kiköltöznénk, akkor tuti hogy besértődne, és elvenné a támogatását, de a végén mindenféleképpen ez lesz.


Egy olyan lakás/ház amihez nekik semmi közük sincs.


A haza menetele nagyon megritkult, így ha nem is évente pár alkalommal, de havonta kétszer, de inkább csak egyszer megy haza.


Azzal hogy megkérem barátnőmet, hogy mondja meg nekik hogy engem hívjanak fel, ha látni akarnak, aminek a következménye az lesz, hogy nem fognak lehívni.


Lánykérést azt tuti, hogy elfelejtheti, és az esküvőben se fogom engedni hogy bele szóljon semmilyen formában sem.

2012. nov. 4. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!