Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyós-kérdés:tényleg én...

Anyós-kérdés:tényleg én reagálom túl? Akkor se vehetem el a lányom, mikor már 2 kézzel nyúl utánam, és sír szegényke. Anyós inkább elfordul tőlem, viszi tovább a gyereket, aki siratgat.

Figyelt kérdés
Anyós kb.havonta látja most 11 hós lányomat.A párom mindig rámszól,hogy ne vegyem el tőle a babát,akkor se ha sír nála.Hagy gyerekezzen(mondja ő)megérdemli.Mert hogy anyagilag sokat segítenek.De nekem ezt nagyon rossz elviselni,hogy nem vehetem el tőle a picurt.Mondjuk magától nem is nagyon adja vissza.Ezen pont ma este vesztünk össze a párommal,ő nem érti az én problémámat.Csak azt látja,hogy én ki vagyok akadva a "semmin".Tényleg igaza lenne,és ezzel ne törődjek?
2009. szept. 19. 21:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Mintha magamat olvastam volna. Ugyanaz a szitu anyós és férj téren is. Én akkor is elvettem, és KETTEN a babával kimentünk az udvarra sétálni. Szépen megnyugodott, énekeltem neki, beszélgettem vele. És nem érdekelt a bent duzzogó anyós sem.
2009. szept. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Mindig a gyermeked legyen a fontosabb! Soha ne helyezzétek az anyós érdekeit a pici érdekei elé! Nem reagálod túl, Neked van igazad! Ha azt látod, hogy a gyermekednek valami nem jó, akkor ne hagyd! Az anyós pedig szégyellhetné magát!
2009. szept. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen egyet értek az előző válaszolóval!!!
2009. szept. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
mi hetente talákszunk anyosékkal ugyan, de ugyanez volt a probléma, hogy nem is engedték hozzám vagy elvették a kezembol, mondván, hogy velem van eleget... nagyon rosszu esett, ugyhogy értem a problémádat. én most már nem hagyom, hisz apjátol is átveszem a kicsit, ha sír és énrám mutogat vagy engem hív, a felesleges sírásnak nem vagyok a híve. ha megnyugszik, visszaadom...nem hiszem, hogy ilyen drasztikus modszerekkel kell szoktatni a gyereket a nagyszulokhoz. tiltani meg nem tiltom toluk, menjen csak hozzájuk, játszani, sétálni, de ha a gyerek az anyját akarja, a biztonságot, miért ne kapja meg arra a pár percre?
2009. szept. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


A gyerek téged akar, nálad nyugszik meg. Ilyen esetben a jó anyós rájön gyorsan erre és visszaadja a picit, kívülről "asszisztál" tovább . A szeretet nem abban nyilvánul meg hogy fogom és viszem, hanem hogy tudom mi a jó/ jobb neki!

2009. szept. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok,kicsit megnyugodtam.Ezek szerint nem csak mi járunk ilyen cipőben...Az a szörnyű,hogy a saját szüleimmel nincs ilyen baj:ha sír a baba,ők odaadják szó nélkül.Én is ilyen leszek majd 60 évesen?Brrrrr....
2009. szept. 19. 21:41
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
Nem csak az anyós,de a kedves férjed is szégyellheti magát!Nálunk evidens,h ha a baba anyát akarja,akkor meg is kapja!Bárkinél van(nagyszülők,tesó,keresztszülők,vagy APA)ha anya felé nyúl,egyértelmű,h köszi,elég volt,hozzá akarok menni.16 hós,de ezt mindenki tiszteletben tartja.Igaz,én nem hagyom magam,ezt mindenki tudja,lehet,h ezért sem húznak velem ujjat.Nálunk a baba az első!
2009. szept. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk azt nem érti meg senki, hogy , ha átmegyünk akkor ne vegyék el rögtön a gyereket és ne kezdjék el egyből puszilgatni meg ilyenek. Akkor ordít.

Kb 10 perc után már nem fog óbégatni, de akkor sem érzi majd jól magát, hacsak le nem kötik valamivel a figyelmét.

Anyu férje szokta elvenni tőlem, akkor elkezd sírni, és nem akarja visszaadni, mert olyan édesen sír. Egyébként nagyon szereti a kicsit, nem nagypapa, mégis annak érzi magát. 4 fiút nevelt.

Szóval... Ez nehéz. De, ha úgy látod jónak akkor vedd el a gyerekedet anyóstól!!!

2009. szept. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk is volt ilyen gond :)


Tudom, hogy le leszek hurrogva, de én beáldoztam pár perc sírást az ügy érdekében. Na nem annak az érdekében, hogy ne legyen konflikt anyóssal, mert azt én sem viselném el, ha hétről hétre látnám ahogy sír utánam a törpi.

Ő azt mondta megvígasztalja, én mondtam szabad a pálya. A gyerkőc persze nem nyugodott meg, így bizonyos idő elteltével átadta anyósom magától nekem, nem mondott semmit. Aztán a következő alkalommal ugyanez, megint átadta magától és belátta, hogy bár ő egy nagyi és a gyerek imádja, de az anyukája mégiscsak én vagyok. Tehát nálunk az jött be, hogy hagytam anyósomat a "gyerkőc alatt izzadni", míg magától belátta, hogy ez így nem fekszik annyira :)

Azóta, ha látszik, hogy gond van, átadja nekem rögtön .

2009. szept. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,nálunk ez már 11 hónapja megy,anyós mégsem kapcsol...
2009. szept. 19. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!