Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnek, hogy segitsek a...

Mit tehetnek, hogy segitsek a fiamnak tovabb lepni?

Figyelt kérdés

Harom eve rakban meghalt a felesege.

A kislanyuk csak par hetes volt. A fiam az utolso percig a feleaegevel volt a korhazba a pici lany meg velunk. A fiam is haza koltozott.

Tudom hogy nagyon szerette a feleseget de mar 3 eve es nem lattom rajta hogy tovabb lepne. Dolgozik jon haza a lanyaval foglalkozik (jatszoter, mesel, dvd). Neha nagy ritkan atmegy egy baratjahoz.

Beszeljek vele hogy kezdjen magaval mar valamit?

vagy meg varjak?


2012. nov. 1. 22:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Pontosan miből gondolod, hogy lépett túl a dolgon?

Teljesen túllépni szerintem sosem lehet, de feldolgozni fel lehet.

Nem tudom, hogy nála pontosan mi történt, mert lehet, hogy igazad van és egy elhúzódó kóros gyászról van szó, de lehet, hogy semmi gond, a kérdésből számomra nem derült ki.


Vagy azért gondolod, mert nincs kapcsolata? Ez sem feltétlenül gond és ez sem jelenti, hogy nem lépett tovább.

2012. nov. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
húú ez borzasztó. Én finoman céloznék rá és ha látom, hogy nem akar róla beszélni nem firtatnám. nekem a tesrvérem halt meg és 3 év kevés, bár soknak tűnik, de a gyászban nem az. a kislány folyamatosan emlékezteti rá, így neki fokozottabban nehéz. Én nagyon hálás voltam annak aki nem firtatta az érzéseimet de lehet, hogy neki jól esne kibeszélni. Esetleg még a haverjainak lehetne mondani, hogy hassanak rá.
2012. nov. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, abbol is hogy nincs kapcsolata.

Elotte vicces vidam jokedvu bobeszedu volt.

Most 34 eves es olyan eletett el mint egy 60 eves.

Meg az apjanak is tobb programja van.

Segitenek ha kerne (vigyaznek a gyerekre, haza hoznam, ).

2012. nov. 1. 22:18
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen a kapcsolat nem gond. Ő megtalálta azt a nőt, aki nála a nagy Ő volt, aki a csúcs volt. Ilyen nem létezik másik és kevesebbel nem is feltétlenül kell, hogy beérje.


Most tudom nem ideillik teljesen, de ez nem azt jelenti, hogy szexuális élete sincs. 3 év után egyébként még feltétlenül az sem lenne gond.


Az viszont, hogy nem jár társaságba, gond lehet, ha előtte nem ilyen volt.


Talán próbálj finoman rákérdezni, vagy beszélni vele a dologról.

2012. nov. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is meghalt a párom, szintén rákban, szintén vele voltam végig. Ha nem búskomor, és depressziós (úgy, mint a friss gyászban), akkor szerintem ne erőltesse a dolgot, mert azzal épp a fordítottja is elérhető (nálam legalábbis ez lett a vége, -pedig anyu tényleg jót akart-, hogy csak újra feltépődtek a gyógyulófélben lévő sebek), menjen minden a fia tempójában. Eljön az ideje, hogy újra szerelmes legyen.
2012. nov. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Azt mondja minek menjen mit csinaljon ott? Ha a baratai bulizni hivjak.

Neha a barataihoz atmegy de ritkan.

2012. nov. 1. 22:24
 7/12 anonim ***** válasza:
A barátai családos emberek?
2012. nov. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ket fiu van akikhez neha atmegy, baratnojuk van de gyerekuk nincs es feleseguk sem.
2012. nov. 1. 22:27
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem olyan könnyű feldolgozni ha valaki így veszti el az élete párját és minden a nyakába marad. Gondolj bele, megszületett a kislánya rá pár héttel később elvesztette a feleségét, egyedül maradt a lányával, egyedül neveli, dolgozik, eltartja és szerintem ő sem örömében költözött haza hozzátok. Plusz ugye ott van az hogy már nincs mellette az akivel felszerette volna nevelni a lányát meg leélni az életét. Én is veszítettem már eel a barátnőmet, igaz ő nem halt meg, de ez teljesen más volt a szakításon könnyen túltettem magam, de ha meghalt volna akkor valószínűleg sosem felejtettem volna el őt, lehet már azóta feldolgoztam volna a történteket és kezdett volna a fájdalmam enyhülni, de elfelejteni nem fogja őt az is biztos mert tudja hogy még most is szeretné a párja a mai napig is akár, és lehet már megpróbálta a fiad azt hogy belekezdjen egy új kapcsolatba de nyilván nem megy ez neki.

Szerintem ne erőltesd túl a dolgot, tudom hogy szeretnéd ha a fiadnak újból lenne valakije, de biztos még nem akar vagy egyszerűen nem képes rá. Lehet egy külsős segítség kell neki, lehet bántja őt valami, kitudja.

2012. nov. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szoval akkor ne szoljak neki. Varjak.

Csak szeretnem ha ujra boldog lenne, rossz igy latni.

2012. nov. 1. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!