Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Bunkóság volt tőlem, hogy ezt...

Bunkóság volt tőlem, hogy ezt mondtam a barátomnak a családi ebédről?

Figyelt kérdés

Lelkiismeret-furdalásom van, mert megmondtam a barátomnak, hogy nem szeretnék 7 órát a családjánál tölteni. Az a helyzet ugyanis, hogy nem egyezik az anyanyelvünk, és ők ott nagyrészt természetesen a saját nyelvüket beszélik, amit én nem értek. Úgyhogy nem tudom követni, miről van szó, nem értem a vicceket stb, ezért egy idő után nem is élvezem a dolgot annyira.

Holnap megyünk hozzájuk, és elmondtam neki, hogy nagyon szívesen megyek, de inkább rövidebb időre, és kérem, hogy ne sértődjön meg emiatt, mert tényleg nem a családdal van bajom.

Szerintetek?



2013. máj. 10. 23:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
89%
Nem volt bunkóság.
2013. máj. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
77%

Pedig, ha vele akarsz maradni ezt meg kell szoknod. Az az ő családja. Ha nem szokod meg, akkor hogy akarsz egyszer a családjához tartozni? Vagy csak futó kalandnak szánod a párod?

Megkérdezhetem, mi az anyanyelvük?

2013. máj. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
96%

hat nem bunkosag, 7 orat meg magyarokkal is megterhelo eltolteni. nalam is keszulodnek ilyen gondok mivel a baratom amerikai, en beszelek angolul, viszont az en szuleim ugye magyarok az o szulei meg gorogok, angolul epphogy tudnak, meg nem talalkoztunk egymas csaladjaval, de en nem is varnam el szegenytol hogy 7 orat magyarok kozott legyen :D

mondjuk illik forditani viszont a vendegnek, akkor majd o is jol elfarad es nem lesz kedve 7 orat maradni :D

2013. máj. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
73%
A barátodnak illik fordítani, neked meg illene megtanulni egy icipicit a nyelvüket.
2013. máj. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
29%
Miert nem tanulod meg a nyelvet?
2013. máj. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
66%

Az őszinteség nem bunkóság, ha ezt normál hangnemben tetted.


Viszont a problémádat nem értem, mivel én is ilyen helyzetben vagyok, mint te, a párom és családja más nyelvet beszél. De éppen ezért mindketten tanuljuk egymás anyanyelvét egyrészt, másrészt ha náluk vagyunk a barátom mindig fordítja nekem a fontosabb dolgokat, hogy tudjam miről van szó, és ha hozzászólok, azt is lefordítja. Abszolút gördülékenyen megy a dolog, nem érzem magam feszültnek és a családdal is kölcsönösen bírjuk egymást.


Esetleg kérd meg te is a párodat, hogy fordítson neked gyakrabban, avasson be, úgy biztos sokat javulna a helyzet, és nem unnád el magadat olyan hamar.

2013. máj. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
84%
utolso, neked milyen nemzetisegu a parod? :) a kerdezotol is kerdezem ezt. csak kivancsisag :)
2013. máj. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
19%
Német, kint élünk.
2013. máj. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Könnyű odadobni, hogy miért nem tanulom meg a nyelvet... Meg hogy "illene"... Hihetetlen. Még egy éve sem vagyunk együtt, szláv nyelvről van szó, amihez semmi alapom nincsen, és így is éjjel-nappal tanulnom kell az egyetem miatt.


És ennek ellenére tanulom a nyelvet (vele ellentétben egyébként, mondjuk neki nincs rá szüksége, mert az én családom nincs itt). Könyveim vannak és oktatóprogramom, de csak nagyon ritkán van rá időm.


Az, hogy megkérem, hogy fordítson többet, talán jó ötlet, de nem akarom túlságosan terhelni, főleg ez után a megjegyzésem után.

2013. máj. 11. 00:15
 10/31 anonim ***** válasza:
17%
a nem hat ha jol veszem ki akkor egy harmadik orszagban vagytok mint pl anglia es az o szulei is ottvannak. a csaladnak kene akkor angolul tudni :D vagy amilyen orszagban vagytok
2013. máj. 11. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!