Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Bunkóság volt tőlem, hogy ezt...

Bunkóság volt tőlem, hogy ezt mondtam a barátomnak a családi ebédről?

Figyelt kérdés

Lelkiismeret-furdalásom van, mert megmondtam a barátomnak, hogy nem szeretnék 7 órát a családjánál tölteni. Az a helyzet ugyanis, hogy nem egyezik az anyanyelvünk, és ők ott nagyrészt természetesen a saját nyelvüket beszélik, amit én nem értek. Úgyhogy nem tudom követni, miről van szó, nem értem a vicceket stb, ezért egy idő után nem is élvezem a dolgot annyira.

Holnap megyünk hozzájuk, és elmondtam neki, hogy nagyon szívesen megyek, de inkább rövidebb időre, és kérem, hogy ne sértődjön meg emiatt, mert tényleg nem a családdal van bajom.

Szerintetek?



2013. máj. 10. 23:15
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem meg ennyit lehet alkalmazkodni, kibírod. Párod velejárója...
2013. máj. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
60%
Mi masfel eve vagyunk egyutt, az en parom dan. Tanulom a nyelvet. Nekem az is lejon, hogy nem szimpi neked a csalad, kedves kerdezo...
2013. máj. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
95%
Nézd, en át érzem a problémádat, mert ugyanilyen helyzetben vagyok. A párom anyanyelve es a nyelv, amin kommunikálunk nem azonos. En egyenlőre nem állok tul jol a nyelv tanulással, igy nem sokat értek abból, amit beszélnek, ha vendégeink vannak.mitt az a szokás, hogy pl születésnapon reggel 10kor mar jon valaki es este 10ig vannak vendégek. Lefoglalom magam. Mindenki tudja, hogy nem beszéltem a nyelvüket, igy semmi gondjuk azzal, hogy miközben ott ülök velük horgolok/újságot nezegetek/végzem a házi munkát vagy besegitek a házigazdának. Közben figyelem a beszélgetést, sokat segít, ha a tanulando nyelvet hallja az ember tobb anyanyelvi beszélőtol. A kedvesem pedig fordít. Nyilván nem mindent, de mondjuk negyedóránként összefoglalja, hogy miről volt szó.
2013. máj. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
87%
Azért én meg tudom érteni a helyzetedet. Mi a fenét csinálsz annyi ideig? Csak ülsz és vigyorogsz?
2013. máj. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Volt nekem is más anyanyelvű barátom mikor kinn éltem,és mikor családi összejövetel volt nagy ritkán,például dédmami szülinapja,ott bizony mindenki összejött,család apraja nagyja.Én voltam egyedül más nemzetiségű,de nagyon kedves volt mindenki.Igaz hogy mikor hadartak nem értettem mindig,de volt bennük annyi empátia,hogy ha hozzám szóltak,akkor lassabban és egyszerű szavakkal tették,és ezek egész napos összejövetelek voltak.Nap végén pedig örültem,hogy helyt álltam valamilyen szinten:)Nem mondhatod mindig hogy ennyi meg ennyi órát akarok ott tölteni,mert meg fogja unni ezt a barátod.
2013. máj. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
70%

Azt hittem valaki a nevemben ír:)

Pont ugyan ez van nálam is, ma megyünk családi vacsira, ahová én nem szeretnék menni, és nem utálatból, hanem egyszerűen nem rudnék ott mit csinálni, nem egy a nyelvünk, és bár tanulom, nehéz, és depressziós vagyok, így jót tenne a nyugi (amiből nincs sok, minden nap a rohanás, az ideg:(). De túlélem, este 10-ig lefoglalom magam valahogA.....

2013. máj. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
76%
nem volt bunkóság, a barátodat pedig megkérheted hogy fordítson neked főleg ha hozzád beszélnek, nem hiszem hogy terhére lenne a fordítás. viszont 7 óra tényleg rengeteg, főleg ha még nem is nagyon találkoztál a családjával.
2013. máj. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim válasza:
74%
Őszinteség volt.De tudod mit csinálj,kérd meg,hogy tanítson meg az anyanyelvére.Mindkettőtöknek hasznára fog vállni,te ráadásul ingyen megtanulhatsz egy nyelvet:)
2013. máj. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim válasza:
80%
Szerintem nem bunkóság. Megértheti, hogy nem jó olyan társaságban lenni ahol egy szót sem értessz akár a szülei, akár nem. Az én barátom szülei/nagyszülei magyarok, mégis megmondtam neki, hogy egyszerűen mikor ott vagyok nem tudok megszólalni és nem érdekelnek egyáltalán azok a témák amikről őkk beszélnek, ő ezt teljesen megértette és nem haragszik rám, de ez emberfüggő igazából.
2013. máj. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
64%

azok akik azt irjak hogy miert nem tanulja meg a nyelvet. ez igen aranyos gondolat, de nem tudom hogy ok probaltak e mar nyelvet tanulni es tudjak e hogy mennyi kokemeny munka van abban amig elesben tudod hasznalni amit megtanultal, nem csak feladatokat oldasz meg tankonyvben vele.


EVEKrol van szo. allando gyakorlassal. probaljatok meg elkepzelni ti hogyan fognatok hozza valakit magyarul megtanitani es vajon sikerulne e, meg mennyi ido alatt :D szinte remenytelen. par kifejezes, mondat persze, de megtanulni a nyelvet? a kisgyerekeknek is hany ev mar mire kepesek megtanulni a sajat anyanyelvuket meg alapszinten is? pedig az o agyuk olyan mint a szivacs, meg mas nyelv se zavar be.


en is kulfoldon elek, es itt kellett rajojjek hogy amire azt hittem regen hogy en jol tudok angolul, az semmi nem volt. persze iskolaban 5os voltam belole meg feladatokat jol oldottam meg, de egy valos parbeszedben reszt venni, ahol raadasul nem azt a nyelvet hasznaljak ami a konyvben van... hat eg es fold.

2013. máj. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!