Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Bunkóság volt tőlem, hogy ezt...

Bunkóság volt tőlem, hogy ezt mondtam a barátomnak a családi ebédről?

Figyelt kérdés

Lelkiismeret-furdalásom van, mert megmondtam a barátomnak, hogy nem szeretnék 7 órát a családjánál tölteni. Az a helyzet ugyanis, hogy nem egyezik az anyanyelvünk, és ők ott nagyrészt természetesen a saját nyelvüket beszélik, amit én nem értek. Úgyhogy nem tudom követni, miről van szó, nem értem a vicceket stb, ezért egy idő után nem is élvezem a dolgot annyira.

Holnap megyünk hozzájuk, és elmondtam neki, hogy nagyon szívesen megyek, de inkább rövidebb időre, és kérem, hogy ne sértődjön meg emiatt, mert tényleg nem a családdal van bajom.

Szerintetek?



2013. máj. 10. 23:15
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
7%
20: jelenleg a 7. nyelvemet tanulom, tudom mennyi energia. Viszont igyekezettel társalgási szintre elvárható, hogy eljusson az ember egy év alatt. 3 év után a legtöbb nyelvből már felsőfokúzni lehet...
2013. máj. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Hát, megvolt a családozás. Nem volt 7 óra, de több volt mint elég. Ilyenkor mindig belemrülnek valami családi vitába, és egyszerűen halálra unom magam. Egy szót sem értek az egészből. Nem nagyon tudtam már titkolni, a barátom persze észrevette, és mondta, hogy sajnál egy kicsit:)

De mindegy, majd nyáron nekiülök és összehozok egy alap szókincset, addig meg kibírok néhány alkalmat...

2013. máj. 21. 23:24
 23/31 A kérdező kommentje:
Ez még mindig probléma, mert azóta sem szívesen megyek oda, és szerintem lassan szóvá fogja tenni..
2013. aug. 28. 16:00
 24/31 anonim ***** válasza:
43%
Esetleg neki állhatnal megtanulni a nyelvet....
2013. aug. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Hidd el, én is nagyon szeretném, de jelenleg kikapcsolódni sincs szabadidőm, nemhogy arra.
2013. aug. 28. 17:04
 26/31 anonim ***** válasza:

alkalmazkodási probléma

13/25 nél a pont !!

Lehet tanulni tőle.

2013. aug. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
46%

# 24

Te meg megtanulhatnál olvasni...

2013. szept. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
37%
Tudok olvasni, kedves utolsó. Es te? A kérdezőnek nincs ideje a nyelvtanulasra, vagyis inkább nincs kedve hozza. De legalább kifogásnak jo, hogy nem tudja a nyelvet, lehet vele takarítani, hogy miért nem akar látogatóba menni,
2013. szept. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Hogyne lenne kedvem hozzá! Imádok nyelvet tanulni, eddig kettőt beszélek felsőfokon és az övét is elkezdtem már. Örülök, hogy anyanyelvűektől kaphatok majd gyakorlási lehetőséget. De szinte semmi szabadidőm sincs jelenleg, ez komoly.
2013. szept. 8. 15:54
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Havi 1-2 családlátogatást akkor is ki lehet bírni, ha fontos a barátod számára. Ez azért nem olyan nagy áldozat.
2013. szept. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!