Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek ebben az esetben...

Szerintetek ebben az esetben köteles vagyok részt venni a családi ebéden?

Figyelt kérdés

A párom tesójánál lesz családi banzáj, mert a lányuknak nemrég névnapja volt.

Viszont anyós is ott lesz, mivel a nagymamája.

Na most mi a boszorkával nem vagyunk puszipajtások. Előszeretettel köszörüli rajtam a nyelvét, a párom viszont nem áll ki mellettem, szerintem fél az anyjával konfrontálódni.

Nekem meg alkalmazkodni kell, én vagyok aki bekerült újként a családba.

Semmi kedvem ehhez, nyűgnek érzem az egészet. Nem érzem úgy, hogy nagyon befogadtak volna... Csak akkor szólnak hozzám, ha muszáj, csak megtűrnek.

Menjek? Ne menjek?



2013. máj. 16. 09:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%

Nem az anyós a fő probléma, hanem a párod.

Erősen gondold át, hogy le akarsz-e egy életet élni, egy tutyi-mutyi, töketlen, férfiatlan anyukapicifia mellett!

2013. máj. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem mész, akkor ebből később vita lehet. Érdemes emiatt mérgezni a kapcsolatodat a pároddal? Túl éled ezt az alkalmat szerintem. Én biztosan mennék és felvenném a mosolygós arcot. Az hol belül mit érzel, nem kell mindenkinek tudnia.
2013. máj. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
74%

A sógornőm ugyanígy utál bennünket, az nem derült ki, hogy miért, pedig mi mindent, de tényleg mindent megtettünk, hogy jóban legyünk. Aztán egyszer, amikor utoljára próbáltam vele megbeszélni a dolgot, akkor csak kinyögte, hogy nincs ránk igénye. Azóta tény, hogy nem szólok hozzá, családi ebédekre el sem jön, még a kisbabánkat sem jött el megnézni. Egy bunkó, de el kell tűrni, mert tesóm felesége. Annyi szarságot kaptam már tőle, hogy már nincs is szándékomban próbálkozni, és örülök, ha nem látom.

Ha te nem akarsz így járni, akkor meg kell próbálnod jóban lenni velük. Ne akard, hogy a férjednek választania kelljen, mert nálunk is így volt, hogy sógornőm szerint ők annyira külön család, hogy nem is kellene találkoznunk egymással (csak az ő családjával kell kapcsolatot tartani). Szóval én óva intenélek attól, hogy így elmérgesítsd a helyzetet. Bár nem ismerem anyósodat, hogy milyen, de mégis ő a férjed anyja, és már csak a családi béke érdekében is jobb ha elfogadod. Na és mi lenne, ha a párod konfrontálódna az anyjával? Gondolod, hogy attól változna valami? Ha tényleg olyan boszorkány, akkor az lenne a baja, hogy sírsz a háta mögött. Próbálj velük kedves lenni, és ha az anyját nem is kedveled, a többiekkel azért még lehetsz jóban, ők úgyis jobban tudnak hatni az anyósra, mint egy nyílt konfrontáció.

Próbálkozz, mert nem kívánom senkinek, hogy az legyen a helyzet mint nálunk. Én már annyira rühellem a sógornőmet, hogy látni se bírom.

2013. máj. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%

Én egy családi ebédből nem csinálnék problémát, még ha nem kedveled az anyósod. 2-3 óra vagy ha sokat mondok fél nap. Mondjuk a férjemmel már elbeszélgetnék, ha így áll hozzá, abból sokkal nagyobb gond lehet később....

Én sem szeretem amúgy a családi összejöveteleket, én sógoromékkal vagyok úgy, hogy annyira nem szívesen vagyok velük együtt, nincs igazából konfliktusunk, csak ők teljesen más típusú emberek, feszélyezett vagyok a társaságukban, valamint ilyen alkalmakkor elég önzőek is, azt gondolják mindenki úgy rendezi a napot, ahogy nekik jó, nem veszik figyelembe, ha az másnak nem jó. Például régen, amikor a lányom még kisebb volt és aludt még napközben, kitalálták, hogy 3-ra menjünk hozzájuk családi ünneplésre, nem baj, ha nem alszik a gyerek, majd este előbb elalszik. No persze, olyan nyűgös volt egész este, hogy csak na. Valamint ha nem náluk van az ebéd, akkor rendszeresen másfél órákat késnek, mi meg már akkor szinte mennénk, de hát nem lehet, mert ők még csak akkor jönnek meg. :(

2013. máj. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Én elmennék és ha adnák nekem az ívet, hasonló stílusban szólogatnék vissza. Nem kellene nekem a párom, hogy megvédjen, én magam is meg tudom tenni.

Szerintem te se hagyd, hogy lekezeljenek.

2013. máj. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
5%

Egy nálad idősebb embert, főleg a társad édesanyját, akár milyen konfrontáció is van közöttetek, nem boszorkázunk le.

Ez nagyfokú neveletlenséget és primitivséget mutat nálad.

2013. máj. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
A tisztelet nem kor kérdése, hanem viselkedésé. Ha ez a nő beszólogat, nem érdemel tiszteletet, teljesen mindegy hány éves.
2013. máj. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Idáig hallgattam, tűrtem, de valahogy a múltkori beszólásánál elszakadt a cérna.

Nem osztottam ki anyóst, de ezen kattogtam napokig, éjszakánként rosszul aludtam miatta, nem hiszem hogy hagynom kéne ezt.

Tudom, hogy nincs igaza, de rosszul esik.

Visszafogott, alkalmazkodó, rendes nő vagyok és mégis folyton szurkál.

Nem hiszem, hogy ezt tűrnöm kéne.

Nem fog rámenni az egészségem meg az önbizalmam arra, hogy anyós nem bírja elviselni, hogy elvittem a fiacskáját. Mert ez a baja, meg az, hogy unatkozik és kombinál.

2013. máj. 16. 09:50
 9/25 A kérdező kommentje:

6-os:


Nem azért tisztelek valakit, mert idősebb nálam, hanem azért amilyen ember.


Pl. Egy 60 éves vén öregembert se fogok tisztelni, ha csak a kocsmába jár és elissza a családja pénzét.


De ha valakinek a viselkedése példaértékű, tisztelem még ha fiatalabb nálam akkor is.

2013. máj. 16. 09:54
 10/25 anonim ***** válasza:
73%
Én a helyedben elmennék ha téged is meghívtak, ne bántsd meg őket. Csak van benne annyi, hogy nem az unokája névnapján kezd el mindenki előtt piszkálni. De ha ez mégis bekövetkezik, akkor lehet, hogy ha már a párod nem áll ki melletted, akkor a többi családtag leállítja. Mindenképp próbálj uralkodbi az indulataidon ha elmész, nehogy utána meg azt mondogassa a rokonságnak, hogy ugye látjátok milyen. a pároddal meg beszélnék, hogy mi az hogy szó nélkül tűri, hogy az anyja ok nélkül piszkál. Remélem segítettem :)
2013. máj. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!