Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek ebben az esetben...

Szerintetek ebben az esetben köteles vagyok részt venni a családi ebéden?

Figyelt kérdés

A párom tesójánál lesz családi banzáj, mert a lányuknak nemrég névnapja volt.

Viszont anyós is ott lesz, mivel a nagymamája.

Na most mi a boszorkával nem vagyunk puszipajtások. Előszeretettel köszörüli rajtam a nyelvét, a párom viszont nem áll ki mellettem, szerintem fél az anyjával konfrontálódni.

Nekem meg alkalmazkodni kell, én vagyok aki bekerült újként a családba.

Semmi kedvem ehhez, nyűgnek érzem az egészet. Nem érzem úgy, hogy nagyon befogadtak volna... Csak akkor szólnak hozzám, ha muszáj, csak megtűrnek.

Menjek? Ne menjek?



2013. máj. 16. 09:28
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Ha csak havi 1-2 alkalom, akkor azt próbáld kibírni.

Nekem a nagymamám kérdezi meg mindenre ami rajtam van, hogy új? Eldöntöttem, hogy mindenre azt fogom mondani, hogy igen.:-) Mondjuk ő a háta mögött szapul mindenkit, szemtől szemben kedves.

Ha olyanba szól bele az anyós, amit te másképp csinálsz (pl.pogácsaszaggatás), akkor köszönd meg szépen a tanácsát, és kedvesen közöld vele, hogy lehet hogy tényleg jobb ahogy ő csinálja, de te már megszoktad azt ahogy te csinálod.:-) Ha megkérdezi, hogy ami rajtad van új-e, akkor mondd, hogy igen, és kérdezd meg tőle, hogy ugye tetszik? :-)

Próbálj minél kevesebb támadási felületet hagyni. Ha kötözködik, hogy miért úgy csinálsz valamit, akkor adj neki igazat, de azt is tedd hozzá, hogy neked így is megfelel, még ha tudod is, hogy nem olyan tökéletes, mintha ő csinálta volna.

Ezek szerint neki 2 fia van. Az lehet a baja, hogy mindkettőt "elvitték" tőle, és azt várná, hogy gyakrabban rányissák az ajtót. Megértem, hogy nincs kedvetek, ha ő ilyen, de hidd el, ő magában nem látja a hibákat, és másokat tesz felelőssé mert nem úgy van minden ahogy ő akarja. Ő nem fog változni, valahogy meg kell tanulni elviselni. De a párodnak ne szidd, mert neki az édesanyja, és ha látja is, hogy milyen, ha te támadod, akkor ő védeni fogja. Ő szidhatja, de te akkor se tedd, csak hallgasd meg.

2013. máj. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Ha mész akkor garantált, hogy téged fog piszkálni a nap folyamán és ezt nem vagy köteles eltűrni. De ha viszont erőteljesen visszaszólsz akkor valószínű még rosszabb lesz a helyzet. Nyugodtan utasítsd vissza a meghívást, mond, hogy pl családi okok miatt nem tudsz elmenni és kész. Itt lényegében mindegy, hogy ott vagy-e vagy sem.

Amúgy hány éves a párod?

Mert ha tudja (és gondolom tudja), hogy az anyja, hogy viselkedik veled és nem képes kiállni melletted akkor ez hosszabb távon csak rosszabb lesz, főleg ha lesznek gyerekek.

Beszélj erről a pároddal, mert ez a kapcsolatotokra mehet ha továbbra is tutyi-mutyiként viselkedik!

2013. máj. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 rda85 ***** válasza:

21-esnek igaza lehet. Kedves anyósom és hozzá apósom van nekem is, ugyanezt művelte velem évekig. Akkor egyszer nagyon piszkáltak, kedvesen, de határozottan lerendeztem velük a kérdést, azóta nem piszkálnak.

Persze ez személyfüggő, vagyis nincs tuti bevált recept, hogy ezt meg ezt kell tenni ekkor meg akkor.


de ne hagyd magad, mert akkor céltábla leszel, amíg csak élnek, ráadásul mások is szívesen beszállnak, mondván, úgyis temiattad van minden zűr.


ez ilyen.

2013. máj. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Nah,en pont ilyeek miatt szakitottam meg anyospajtival a kapcsolatot.Szemtol szembe kedves,parom huganak a pasijatol kellett visszahallanom,hogy mi megy rolam a hatam mogott.Azota nem jarok hozzajuk.6 evig mentem,ha megbantott nem szoltam vissza jo kapcsolat fentartasa vegett,de hazafele vezeto uton paromon vezettem le felgyulemlett duhomet,miszerint mikyen hulyek a szulei.Lehet,hogy csak havonta 1x(!) kelett kibirnom,de szted megerte?Az hogy kedves rendes vagyok es hatbatamad?Ha nem lennek lelkis,akkor lejarnek tovabbra is,mert kibirom azt a 2 orat havi 1x,de nem birokntullendulni a rosszakarasan.Mas elmenne,es valtana,elvezne a hazautat,mig en akar napokig ragodom rajta,higy ugyan mit vetkeztem.Ez emberfuggo ki hogy tesz.Nagyobb csaladi esemenyeken reszt veszek veluk ahol a teljes familia felsorakozik,mint legutobb pl temetes,de karacsonizni hozzajuk nem vagyok hajlando elmenni.Kormos vagyok,sok ember panaszat hallom,sokan nincsenek joban az anyossal,viszont sokat guriznek a jo kapcsolat fentartasert.Kerdezem en,megeri?En nem latom oket,igy boldog vagyok,nm stresszelem magam.Egy a kulcsfontos dolog.Parodat hagyni kell had menjen.Kettejuk koze nem kell beallni,es akkor mindem okes.
2013. máj. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Ugyanezt teszem, én sem bírok túllendülni, lelkis vagyok.

Amikor eszembe jutnak a beszólásai meg a viselkedése, már látni a hangulatomon, valamelyik nap a szívem is elkezdett szúrni.

Na nekem erre nincsen szükségem. Nincs is igaza, nem fogok ezért leállni vele veszekedni, meg védeni magam, olyanért amit nem követtem el. Egyszerűen irigy, unintelligens. Rajtam nem vezeti le a feszültségét.


Menjen csak a fia, úgyis csak ő érdekli, hogy menjen hozzá, ne unatkozzon, legyen kire akaszkodnia.


Én meg várom itthon kedvesen, vidáman. Ha mennék akkor csak feszültnek és idegbetegnek látna utána a párom.

Nem megyek anyóshoz többet, pukkadjon meg! :P

2013. máj. 25. 15:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!