Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg ingyen kéne adnia a...

Tényleg ingyen kéne adnia a szüleimnek?

Figyelt kérdés

A szüleimnek van egy új "biznisze". Olcsón vesznek zsírszalonnát, kisütik és eladják mint tepertő és zsír.

Van rajta haszon.

Anyósomnak említettem, hogy lehet náluk rendelni.

Hú, hát neki kellett öt kiló zsír, meg két kiló tepertő.

Fel is hívtam anyukámat, mondta hogy jó, ennyi meg ennyi lesz (a bolti ár alatt jóval) erre anyósom nekiállt sápitozni, hogy drága, meg micsoda dolog, hogy családon belül pénzt kérnek.

Holott szüttyögnek vele anyámék elég sokat, gázon van sütve, úgyhogy pénzt is kell beleölni.


2013. máj. 18. 13:30
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%
Hát kapásból azt írtam volna, hogy naná, hogy ingyen, DE az anyósod konkrétan rendelést adott le, azért ez kicsit más...Eszembe nem jutna ilyet csinálni. Ha adnak maguktól, akkor nyilván megköszöni az ember, ha meg nem, akkor rendel, így is jó fejek voltak, hogy olcsóbban adták volna.
2013. máj. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
93%
Hol lehet venni ebből a töpörtyűből? :D amúgy francokat ingyen, ha rendelés volt, amit kiló alapján adott le akkor ki kell fizetni.
2013. máj. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
89%
Hat persze, ok is ingyen veszik a zsirszalonnat, nem???? Anyosod se egy eszleny....
2013. máj. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
94%

Egy kis kóstoló az kedves gesztus a rokonnak.

Több kiló viszont rendelés, közeli rokonnak lehet olcsóbban adni, de azért szerintem is fizetni kellene.

2013. máj. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem illett volna kérés nélkül is adni nekik legalább kóstolót, aztán ha meg vannak elégedve, vehetnek.
2013. máj. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
13%
Rendelés vagy sem, én nem kértem volna pénzt tőle. Nálunk is volt már ilyen eset a családban, nem zsírszalonnával, hanem mással, nem kértem pénzt érte. Közeli családtagomtól nem, anyukámék, anyósomék, testvéremék tartoznak ide.
2013. máj. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
93%
Ha anyósod csak egy kicsit kért volna, vagy kóstolót, azt mondanám hogy ezért nem feltétlen kell pénzt kérni. De így hogy berendelt több kilót, amit a szüleidnek kell kínlódni vele, így nyugodtan kifizethetik. Ha meg a bolti ár alatt van akkor pláne. Ha ez nem tetszik anyósodnak, akkor menjen és vegyen a boltba. :)
2013. máj. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk ez mindig így ment, mert sem a nagyszüleim, sem a szüleink nem akarták azt, hogy egy nagyobb vita/veszekedés után egymásra kiabálják, ki, kinek mit adott ingyen. Így inkább fizetünk mi is, és nincs visszhangja később, hogy bezzeg én ezt és ezt adtam.
2013. máj. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Amado atya ***** válasza:
94%
Ekkora mennyiséget természetes, hogy kifizettetek a "T. Megrendelő"-vel.
2013. máj. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
89%

Igen, családon belül ugye ingyen kell lenni. DE!

Anyósod hányszor ment zsírszalonnát aprítani, segíteni, nagy megrendelés esetén mondjuk?

Nálunk tényleg ez van, ingyen van családban, de az egész család jár segíteni, legyen az disznóvágás, palánta-ültetés (több ezer darab...) de mikor szalonna van, és paprika-paradicsom, kap mindenki a családból. Oda-vissza működik, mondd meg anyósodnak. Menjen aprítani, én tudom, milyen meló pár kiló után, amikor görcsöt kapnak a kezeid a kés tartásától.

2013. máj. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!