Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért költöznek össze a...

Miért költöznek össze a szülőkkel a párok, mikor 99%-ban nem működik a többgenerációs együttélés?

Figyelt kérdés

Naponta több olyan kérdés van,hogy "együtt élünk a szüleimmel/párom szüleivel,és...".

Oké,hogy olcsóbb mint az albérlet,de itt vége is a mellette indoknak,minden más ellene szól.

Mégis sokan összeköltöznek,aztán csak a baj van.


2013. máj. 22. 14:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
84%
Én azért lakom együtt az anyámmal öcsémmel és nagyanyámmal mert máshogy nem menne... házat vettünk. Jönniük kell velünk, mert rövid időn belül hajléktalanok lennének... Egyedül ezeket nem bírnák fizetni...
2013. máj. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
87%
ill. mi azaz párom Fiam én anyám nagyanyám és öcsém így lakunk együtt:)
2013. máj. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
65%

"sokan gyereket is úgy vállalnak,hogy a szülőknél laknak.Gyerek belefér,albérlet nem?"


Az albérletnek utána kell nézni, kauciót fizetni, beköltözni, stb. Tehát van idő megfontolni, nem egy perc eredménye. A gyerek meg gyakran csak "besikerül". Ennyi a külömbség.

2013. máj. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

99% szerintem valós.


Itt is ezt látom,környezetemben is ezt látom.

(mi albérletezünk,tudom,hogy saját szüleimmel se tudnánk együtt élni,de hugom az anyósáékkal lakik,szenved)

2013. máj. 22. 15:18
 15/24 anonim ***** válasza:
65%
Azért egy gyerek jóval "olcsóbb", mint egy saját ház/lakás/albérlet. Szóval igen, anyagi okokból. Én a férjem nagyszüleihez költöztem. Így nem csak olcsóbb, de tudunk nekik segíteni. Igaz, mi maradhattunk volna albérletben is. 1,5 szoba vs. 4 szoba és itt van normális konyha, no meg udvar és kert is. Anyámmal/anyósommal semmi pénzért nem költöznék össze, de ha az éhhalál szélén lennék, nyilván fontolóra venném. 26N
2013. máj. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
93%
Mi, amikor ideköltöztünk, jól megvoltunk apósommal. Csak teltek az évek, és felgyülemlettek azok a dolgok bennem, amik bántottak. Nem tudtuk, mit vállalunk.
2013. máj. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
60%

A környezetemben ahol együtt laknak a fiatalok a szülőkkel mind rossz a kapcsolat.Sokan több éve együtt kinlódnak de nincs más választásuk,egyedül nem tudnának megélni.

Mi szerencsére egy percig sem laktunk a szülőkkel,nem rosz szülők de nem tudnánk velük élni.

2013. máj. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

"sokan gyereket is úgy vállalnak,hogy a szülőknél laknak.Gyerek belefér,albérlet nem" ?

Ebben az esetben albérlet, ami drágább, mint a szülőknél, plusz gyerek.

Míg szülőkhöz gyereket vállalni, kevesebb pénz, mint az albérlet, plusz a gyerek.

Ez is lehet anyagi megfontolás.

Merthogy albérletbe is születnek gyerekek.

2013. máj. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
80%
Azért, mert olcsóbbnak, egyszerűbbnek és jobbnak tűnt. Mindenki csak az előnyöket hangoztatta. Jól elcsesztük :(
2013. máj. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
70%

Anyagi okok miatt! Sok fiatal pár van akik nem tudnának sosem összeköltözni a pénz hiánya miatt. Inkább laknak szülőknél, anyóséknál egy darabig és gyűjtik a pénzt.

Mi anyósoméknál lakunk, igaz mi azért mert házat vettünk és egy albérlet fenntartása mellett lehetetlenség lenne felújítani a házat. Bár mi jóban vagyunk anyósommal, nincs konfliktus köztünk!

2013. máj. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!