Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hosszú kapcsolatban élők!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszú kapcsolatban élők! Mennyire jellemző, hogy néha vannak válságos hullámvölgyek?

Figyelt kérdés

Azért ide írtam, mert vagy a "szerelem szex: párkapcsolatok" van, vagy ez. Mondjuk én nem csak a lepapírozott házzaságban élőkre gondolok, hanem a 10+ éven át együtt lévő élettársakra is.


Mennyire jellemző, hogy egy hosszú kapcsolatban átmenetileg némi kihűlés vagy eltávolodás legyen, ami aztuán visszaáll? Vagy ezek már véglegesek, ha egyszer elindul a lejtőn, akkor már drámai módon nincs visszaút?


Érdekelne pszichológusok, a témán jártasak válasza éppúgy, mint tapasztalatokkal rendelkező érintetteké.


(Kérném, hogy az oltogató, beszólogatók ne, inkább a korrekt választ írni tudók írjanak. Köszönöm.)



2013. máj. 22. 10:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem az együttélés inkább borul ilyenkor. Valahogy azt tapasztaltam, hogy az együttélők olyan nagyon "hepik" az elején, aki meg házasodott az hamarabb "megkomolyodik" és jobban felvállalja a gondokat: gyerekek, kapcsolat a saját rokonságukkal stb. Az együttélés sokszor elodázza a problémákkal való foglalkozást: elegánsan átlépnek rajta, és tizen évesen borulnak a kapcsolatok. A házasságnak meg az eleje nehezebb, de valahogy az együtt megoldott dolgok erőt adnak és nő az összetartás.

A tág családomban, baráti körünkben többnyire így volt.

2013. máj. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Mi 10 éve élünk együtt,8éve vagyunk házasok.A mi kapcsolatunkban is voltak hullámvölgyek,elhidegülés,de egyszer sem azért mert nem akartuk megoldani a problémát,olyan problémák adódtak amiket egyszerűen nem tudtuk magunk megoldani(betegség)a tehetetlenségből kifolyóan voltak konfliktusok,ami végül az elhidegüléshez vezetett.Végülis a legnagyobb problémánk magától megoldodott és visszataláltunk egymáshoz.A kapcsolatunk megerősödött,a mindennapi problémák nem izgatnak,túlvagyunk a nehezén,mostmár csak jobb lehet.
2013. máj. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mennyire jellemzô?Egy kapcsolatban,legyen az rövid vagy hosszú,mindíg van átmeneti eltávolodás.Ez a kapcsolatok 90%ában helyrehozható,ha nem engedjük mélypontig süllyedni.
2013. máj. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Minden kapcsolatban vannak hullámvölgyek. De mindig a két félen múlik, hogy mi lesz a dolog kimenetele. Az életben nagyon ritkán vannak olyan drámai dolgok, ahonnan nincs visszaút, legtöbbször az érintettek csak ezzel takaróznak.
2013. máj. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi 13 éve élünk együtt. Nálunk azt tapasztaltam, hogy a hullámvölgyeket egy bebetonozódott probléma vagy viselkedés okozza, mait néha az ember elfelejt, vagy jobb napjaiban nem vesz róla tudomást, aztán időnként előtör, és akkor borul a bili. Pár nap veszekedés, kiadjuk a feszültséget, aztán megint nyugalmas időszak jön, aztán egy idő után megint felgyűlik a feszültség, és kezdődik megint a mélypont. Nekünk ebbe tönkre is ment 12 év után a kapcsolatunk, szétköltöztünk, válni akartunk. 3,4 hónap különélés alatt viszont rájöttünk, hogy szeretjük egymást. Szépen átértékeltünk mindent, rájöttünk, mit rontottunk el és mit kellene másképp csinálni. Fél éve élünk megint együtt, nagyon sokat változtunk mindketten, másképp csinálunk sok mindent, és soha nem voltunk ilyen boldogok, mint most. Azóta nem volt egy hullámvölgy sem. Persze még lehet, de kifejezetten kiegyensúlyozódott a kapcsolatunk attól, hogy igyekszünk okosan élni egymással.
2013. máj. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
13 éve élünk együtt, 8 éve házasodtunk. Nem volt még hullámvölgy a kapcsolatunkban. Ez nem azt jelenti, hogy nem voltak nehézségeink. Voltak anyagi, munkahelyi, egészségügyi problémák, de magára a kapcsolatunkra egyik sem hatott negatívan. (Még akkor sem távolodtunk el egymástól, amikor egészségügyi okokból közel 1 évig nem élhettünk házaséletet.)
2013. máj. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

En 16 eve ismerem a felesegemet es 12 eve vagyunk hazasok. Az eddigi problemaink mindig "ellenunk" iranyult es kozosen oldottuk meg. Fel eve viszont a parom levelezett egy Pasival, ami kiderult. Tehat beekelodott kozenk.


Allitom eddigi eletem legnagyobb krizise volt. Nem is biztos, hogy tul vagyok rajta. Mi egyutt maradtunk. En ugy gondolom, hogy ezek ontorvenyu folyamatok, hogy a kapcsolat a megélt fajdalmon keresztul valtozni tudjon.


A 2 szemelyiseg valtozik, es a kapcsolatnak utana kell mennie. Egy foldrengeshez hasonlitanam. A feszultseg no. Borulnak az asztalok, a tanyerok, es felszinre jon a magma, ami a talajt ujra egyenesse varazsolja. Arra meg lehet ujra epitkezni...


Na jo szentimentalis lett!!!!!!!!!!!!!!! :D

2013. máj. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem baj az 7-es, hogy szentimentális lett. Én is férfi vagyok és én is szoktam az lenni. Nekem ez sokkal hitelesebb, mint valami flegma macsó attitűd a felszínen :))))


Nekünk az van, hogy 15 éve vagyunk együtt, két éve volt egy völgy, aztán most megint rezeg a léc.

2013. máj. 22. 15:19
 9/11 anonim ***** válasza:

Mindig mindent meg kell oldani! Nekem az a véleményem, hogy nem szabad kiugrálni a kapcsolatokból, EGYÜTT meg kell oldani mindent! Ezt ígértük meg egymásnak!

Hullámvölgyek mindig vannak, lesznek, de azzal nem szabad foglalkozni csak a boldog szép napokkal! Lehet hogy a szerelem is alább hagy, nem lesz annyira izgalmas mint az első pár évben, de nem az a legfontosabb, hanem az hogy van egy TÁRSAD! nem vagy egyedül, segít ha baj van, és te is viszont segítesz neki! Ennél nincs fontosabb.

2013. aug. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Még egyedül, saját magaddal is lehetsz válságban. Magadat sem szereted ugyanúgy minden nap. Hol elégedett vagy , hol kishitű . Egy kapcsolat miért lenne más?
2013. szept. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!