Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Beperelhetem az apósomat?

Beperelhetem az apósomat?

Figyelt kérdés

Apósom a múlt héten kölcsönkérte az egyik kocsimat. Aztán szépen össze is törte. A helyszínen kint volt a rendőrség. De mivel személyi sérülés nem történt és másnak sem okozott kárt csak egy jegyzőkönyv készült.

A kocsiba első javítási árajánlat alapján 2 millió forintos kár keletkezett. Nem márkaszervizben, számla nélkül.

Apósom a kárt nem hajlandó megtéríteni! Pedig ő erőszakoskodott, hogy adjam neki kölcsön a kocsit. Én nem akartam, csak a béke kedvéért adtam oda.


Na most ha megcsináltatom a kocsit márkaszervizben, számlával, mindent szép tisztán. Akkor aztán egy polgári perben kérhetem, hogy térítse meg a javítás árát? Én úgy gondolom igen, mivel rendőrségi jegyzőkönyv van arról, hogy ő csukta össze a kocsit.


2013. jún. 27. 18:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú lesz. Egyáltalán lenne miből kifizetnie?
2013. jún. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen igen, sőt nyilván meg is nyered a dolgot, csak elég sok macera.
2013. jún. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A 2 milliót kitudná fizetni és még nem is menne rá minden fillérje.

A számlás, márkaszervizes árat (ami szerintem lenne 6-7 millió) már nem tudná a megtakarításaikból.

Szerintem persze! Aztán kit tudja. Nem látok bele teljesen a pénzügyeikbe.


Az nem érdekes mennyi macera. De én ezt nem fogom benyelni. Vagy kifizeti önszántából vagy addig megyek míg valahogy benem hajtom rajta.

2013. jún. 27. 18:53
 4/16 anonim ***** válasza:
22%
Miert nem bizod a ferjedre, hogy az apjaval rendezze ezt az ugyet?
2013. jún. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%
Jogsija van, nem volt ittas, stb? Ha kiderül bármi, téged is büntethetnek, óvatosan a perrel.
2013. jún. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Esetleg a feleségemre:))

Nem bízom én rá. Majd én elintézem!


Nem volt ittas és van érvényes jogsija. A rendőrök igazoltatták és szondáztatták is.

Egyébként mennyire büntetnének meg ha egy olyan embernek oda adom a kocsim akinek nincs jogsija? 50 ezer? 300 ezer? Pont nem érdekelne mikor a kocsimban meg több milliós kár van.

2013. jún. 27. 19:04
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
Szerencséd, hogy a rendőrség a helyszínen volt. Különben nem sok esélyed lenne egy perben. Így viszont szerintem 100% hogy a bíróság kötelezni fogja a kár megtérítésére!
2013. jún. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%
A biztosító ilyenre nem fizet? Nem lehet, hogy apósod arra számít?
2013. jún. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem fizet!

A CASCO fizetne ha lenne, de egy ideje már lemondtam. Mondtam neki, hogy nincs rajta CASCO. 6 éves már a vas, lemondtam róla mert ilyen idős korban már azért nem éri meg fizetni. Persze most jól jönne, dehát ilyen az élet:)

Szóval erre hiába számol, ha számol.


De nem számol ez semmire. Egyszerűen csak nem akarja kifizetni.

Aztmondja nincs pénze meg nem is az ő kocsija. Ez aztán a mentség:)

2013. jún. 27. 20:33
 10/16 anonim ***** válasza:
54%
mond neki ha nem fizet, hivatalos szervhez fordulsz. Én a helyedben kicsinálnám apósomat egy jó ügyvéddel:)
2013. jún. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!