Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le jövendőbe...

Hogyan szoktassam le jövendőbeli apósomat arról, hogy csak úgy csengetés, kopogás nélkül bevonuljon a lakásunkba?

Figyelt kérdés
Párommal kb. egy éve ismerkedtünk össze. Nemrég úgy döntöttünk, hogy összeköltözünk. Ő egy nagyobb lakásban lakott az édesapjával, nekem saját (kisebb) lakásom volt. Megegyeztünk abban, hogy após beköltözik az én lakásomba, hogy mi külön, együtt tudjunk lenni. Minden jól is alakult, csak az öregúrnál maradt kulcs a lakástól, és heti több alkalommal váratlanul beállít csengetés, kopogás nélkül, olyankor is, ha egyedül vagyok itthon. Úgy jön be, mintha otthon lenne, (persze az ő otthona volt, de már elméletileg nem az, mert a lakás amúgy is a páromé, nem az övé volt). Szívesen látom vendégségbe, de ez a jövés-menés zavar. Már mondtam a páromnak is, aki megígérte, hogy beszélni fog vele, de szerintem nem tudja hogy megkérni, hogy ne legyen sértődés.
2013. ápr. 12. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Még mindig a sajátjának gondolja, valahol jogosan. Szerintem csak figyelmetlenség a részérő, nem direkt csinálja.
2013. ápr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a kulcsot a zárban. Ha jön valaki azt úgyis be kell engedni. Esetleg egy zárcsere, vagy plusz zár, amit belül csak el kell fordítani.
2013. ápr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Mondd meg, hogy azért kellett zárt cserélni, mert elhagytad a kulcsot. De természetesen jöjjön a papa nyugodtan, de előtte azért szóljon oda, hogy otthon vagytok-e?
2013. ápr. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Hagyd a kulcsodat véletlen a zárban.... zárcserét inkább még ne, de a kulcsodat huzamosan bentfelejtheted :)
2013. ápr. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akartok vitát, egyik beszélgetés során említsétek meg, h hallottátok h egyre több a betörés a környéken és lehet szereltek fel még egy zárat. Aztán vegyetek egy olyan láncosat, amit csak belülről lehet zárni/nyitni ha otthon vagy. Egy szót se szólhat, és ahhoz kulcsot se lehet adni.
2013. ápr. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a remek ötleteket. Kipróbálom a kulcs a zárban és a plussz záras dolgot is. Nem akarok hárpia lenni, sosem voltam az, de a minap is becsörtetett a nappaliba (büdös volt a lába, ahogy levette a cipőt), bekapcsolt a tv-t és vagy egy órát itt dekkolt (én meg egyedül a konyhában teljesen idegennek éreztem magam az új otthonomban). Ma reggel is (a párom elment dolgozni korán, épp a kávémat ittam, össze is rezzentem, mikor hallottam, hogy az előtérben valaki matat. Valamit tennem kell, mert ebből csak veszekedés lesz, ha felgyülemlik bennem az ideg.
2013. ápr. 12. 12:11
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Tetszel az öregnek, ezért jön mindig akkor, amikor egyedül vagy.
2013. ápr. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim is mindig becsörtettek, ezért mindig kulcsra zárom az ajtót és a kulcsot bennhagyom. Azért legyen már privát szférám nekem is.

Neked is ezt javaslom (én is).


Az, hogy akkor is bemászkál, ha nem vagytok otthon, enyhén szólva tapintatlanság.

2013. ápr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A láncos zár megoldás azért is jó, mert így csak akkor nem tud bemenni csengetés nélkül,ha otthon vagytok. Ha amúgy megbízható, akkor viszont jó,h van egy családtagnál pótkulcs, sosem lehet tudni mikor kell. (Pl. elutaztok és csőtörés van stb...)
2013. ápr. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!