Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beperelhetem-e az apámat?

Beperelhetem-e az apámat?

Figyelt kérdés
Édesanyám és apám közel 10 éve elváltak! A bíróság azt az ítéletet hozta meg, hogy apámnak 12ezer forint gyerektartást kell fizetnie, ezzel nincs is gond ezt a mai napig be is tartja, de mivel volt és van is neki egy másik állása is, amit úgymond eltitkolt a bíróság előtt. Tudomásom szerint a második állásából is kellene gyerektartást fizetni! Ha rosszul tudom ezeket a dolgokat akkor világosítsatok fel! Köszi!
2011. szept. 8. 22:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy -gondolom- fix összegű gyerektartást állapítottak meg. Manapság már a fizetés százalékát állapítják, akkor tudsz reklamálni. így nem tudom...
2011. szept. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
saját apád ne pereld már be...
2011. szept. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azt nem tudom, hogy a másodállásból származó jövedelméből kellene e fizetnie, de örülj neki, hogy legalább 12 ezer forintot ad. Az én szüleim 15 éve váltak, és apám egy fillér gyerektartást nem fizetett. Inkább lemondott rólunk a bíróságon. De ha neked megéri bíróságra járkálni, esetleg haragban lenni apáddal akkor menj be az önkormányzatra ahol laksz, és kérdezd meg a jegyzőt.

Sok szerencsét!

19L

2011. szept. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az van hogy ő nem fizetné ezt a pénzt amit kiszabtak neki, hanem egyből megy az utalás a mi számlánkra, na mindegy, most sem vagyunk jó viszonyban! Nagy ívben szarik rám!
2011. szept. 8. 22:36
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Szép kis példány lehetsz, ha ilyen jutott az eszecskédbe!
2011. szept. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Hát , a pénz a lényeg . Saját apámat, de még a volt férjemet sem perelném be emiatt .Még ha járna akkor sem .
2011. szept. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kinek a pap, kinek a papné :)))))
2011. szept. 8. 23:43
 8/12 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem! Sokkal de sokkal jobban él mint én magam, és ha kérek valamit tőle akkor nincs rá pénze! Ne nagy dologban gondolkodjatok! Múltkor mondtam neki hogy szeretnék egy cipőt venni, hogy segítsen ki egy kis pénzel, több mint a felét én fizettem volna, erre a válasza az volt, hogy most nincs pénze ilyen dolgokra, de arra van hogy minden évben külföldön nyaraljon! Szóval nem értem azt hogy ha van pénze akkor rám miért nem költ, többet ér neki más mint a saját fia.
2011. szept. 8. 23:47
 9/12 anonim ***** válasza:
Az nem szép tőle,ha kérsz nem ad , de akkor is az apád .Lehet akkor nincsen pénze pont ,vagy ha mondjuk perrel fenyegeted őt is . Ezt pontosan nem tudhatjuk .
2011. szept. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt anyukádnak és apukádnak kell eldöntenie nem pedig neked.Szerintem ehhez semmi közöd,már csak abból indulok ki,hogy én is elváltam és a fiam nem szólhat bele ezekbe a dolgokba,mert nem engedjük neki.Az viszont nem szép,hogy ha kérsz nem ad pénzt.
2011. szept. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!