Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Valaki olvassa mar el a...

Valaki olvassa mar el a tortenetemet es adjon tanacsot! (nem feltetlenul ebbe a temakorbe tartozik, de nem tudtam, hogy hova irjam ki)?

Figyelt kérdés

22 eves (no) vagyok es 19 hetes terhes.

Jaruarban elvesztettem edesanyamat (edesapam mar gyerekkoromban elhunyt). Az eset utan teljesen osszetortem es "elmenekultem". Kikoltoztem Amerikaba a paromhoz (elegge friss kapcsolat volt meg). 1 hettel az erkezesem utan bekoltozztek hozzank a szulei, mert segitsegre volt/van szukseguk. Anyosom cukorbeteg, nagyothall es a latasaval is van egy kis problema (latni lat csak nehezkesen/kell figyelnie, amolyan csolatasa van). A gyasz nem nagyon latszott rajtam (elottuk sosem mutattam, hogy mennyire faj) mindig kedves vagyok es segitokesz es emiatt (legalabbis ugy mutatjak, hogy) szeretnek.

Aprilisben osszehazasodtunk (a parommal).

Termeszetesen a szulei azota is velunk elnek. Mivel en terhes lettem, igy nem dolgozok es a parom edesanyja sem. Igy a nap nagyreszeben csak kettesben vagyunk itthon. Eleinte minden jo volt. Mindenben szepen megeggyeztunk, ha valtoztatni akart valamit a hazban akkor rakerdezett, de ez mara mar megvaltozott. Mindent elpakolasz (ezt ugy ertem, hogy elrejti az evoeszkozoket, tanyerokat, mososzert stb pedig nekunk is van). A hazat folyamatosan "atalakitja" pedig mar szamtalanszor megkertuk, hogy ne tegye (szepen higgadtan, emberek modjara megbeszeltuk es azt mondta, hogy jo de aztan megsem)(de amikor egyetlen egyszer megtortent, hogy a szivacsot a konyhaszekrol a teraszon hasznaltuk azutan, hogy egyszer aposom megkert ra, hogy ne tegyuk akkor nagy gond volt belole es masnapra a szivacsoknak csak hult helye volt). Napi szinten mos (van, hogy ugyan azt a ruhat mossa ujra vagy meg felig sincs a mosogep, ezt onnan tudom, hogy sajat szememmel lattam). Minden fel van kapcsolva a hazban (nappal is) es ugy is marad. A szamitogepuk folyamatosan megy a TVvel egyutt ha a szobaban vannak ha nem (ez igaz a szobajukra es a nappaliukra is). Volt egy (el nem hangzott) megegyezes (de betartjuk), hogy o elmossa amit o es a ferje hasznal en pedig azt amit en es az en ferjem (a mosogato allandoan tele van es nem azzal amit mi hasznaltunk).

A ferjemnek elozo kapcsolatabol van egy 11 eves fia. Amikor o itt van (2 hetente egy hetveget tolt itt) akkor anyosom mindig kiabal ra es mondja, hogy "csinald ezt, csinald azt" mintha o lenne az anyja es szegeny gyereket nem hagyja jatszani (de ugye en nem szolok bele, merthat nekem nincs "jogom", mert nem az en gyerekem). Ilyenkor tortenik meg az is, hogy anyosom elfogyassza amit arra az esetre vettunk ha en megkivannek valamit akkor ne keljen menni az uzletbe es rafoglya a gyerekre. Nagyon attol felek, hogy ugyan ezt fogja csinalni majd az en kislanyommal is ha megszuletik (persze ha en nem fogom latni).

A hazban 3 haziallat van. Nekunk van 1 macskank (a ferjemmel el mar 8 eve), anyosomnak van egy nagy kutya es egy macska. En szerettem volna egy sajat kutyat, de mivel terhes lettem azt mondtam, hogy mar ez is sok ami most van a hazban es nem lett. De anyosom eldontotte, hogy az o kutyaja oreg (betanitott kutyarol van szo, amit az allam ingyen ad neki, hogy segitse, mert "fogyatekos", de a mostanit sehova sem viszi magaval) es neki kell egy uj nagy kutya (es persze az oreg is marad), de velunk errol nem beszelt. Amikor megtudtuk szepen leultem anyosommal es elmondtam neki, hogy kisbaba melle nem kell tobb allat es hogy legkozelebb legalabb beszeljek meg velunk mielott dontenek arrol, hogy mit hoznak a mi hazunkba (ebbol persze gond lett kozte es aposom kozt ugyanis aposom "nem lovi le" az oreg kutyat).

Anyosom amugy nagyon rendetlen. Utanna kell takaritani (amiert perszee megsertodik, hogy nekem az miert nem jo ugy?), de ha kicsival kesobb hasznalni szeretnek valamit akkor ujra kell takaritsam (borszasztoan sokat eszik es a konyha emitt mindig "szalad").

Ha o csinal valamit ("takarit", jatszik (borzaszto hangosan, szamitogepen), mos vagy atrendezi a hazat) azt mindig kora reggel csinalja es engem nem hagy aludni (mar erre is megkertuk, sot a szamitogephez fulhallgatot is vettunk neki) Amiutan latja, hogy felebresztett (ami olyan 9 korul van) akkor szepen mindent felbehagy (ha epp sepert a konyhaban ott hagyja (de azt amugy mindig felbehagyja)) es bemegy a szobajaba vagy mas (hallkabb) elfoglaltsag utan nez. A kutyaval mindig kiabal, mert az nem megy arrebb amikor o a plafont nezve kozlekedik a hazban es megbotlik benne.

Mivel en kivanos lettem picit es eleg gyakran van itthon jegkrem (ami gyanus modon "eltunik", de senki sem tudja, hogy hova) vagy tok vagy akarmi mas (kulon koszton vagyunk) akkor az rittik neki is kell vagy "eltunik", barmirol is legyen szo.

Barhova akarunk menni (csak kettesben, vagy a ferjem, a fia meg en) neki is muszaly jonni, mert o unatkozik es emiatt nekunk nem lehet egy kis maganeletunk (csak legutobb maradt itthon, nagy veszekedes aran, mert a ferje vegul raszolt).

Szinte semmire nincs penzuk, egyik fizetestol a masikig elnek (vagy kolcsonkernek tolunk), de anyosomnak minden nap kell menni a bevasarlni minden (felesleges) dolgot (ertem ez alatt: csoki, chips (edessegek), szensavas uditok stb. napi szinten), mert neki nem jo a viz csak a dietas kola. Felfulyhato uszomedencet terves stb.

Persze ezeket a dolgokat a ferjemnek is elmondom (nem egyszerre, hanem amikor eppen tortenik), anyosomekkal is megbeszeljuk es ok azt mondjak, hogy valtoztatni fognak, de aztan megsem. A ferjem vegul azt mondja, hogy "Megsem tehetem ki oket az utcara" es ez jogos es igaza is van.

Ezek apro dolgok, de idovel es a sok ismetlodessel az ember agyara tudnak menni. A leirtak csak egy resze annak ami tortenik a hazban (igy is tul hosszu). De en nagyon feltem a szuletendo gyermekem, hogy nem fogjak hagyni aludni, hogy kiabalni fognak rak, hogy esetleg anyosom keresztulesik rajta (mint a kutyan), mert nem figyel es sok hasonlo aggodalom.

Kerek mindenkit aki megtisztelt azzal, hogy vegigolvasta panaszom es tud valamilyen megoldast a problemamra az valaszoljon.

Elore is nagyon szepen koszonom.


2013. júl. 3. 23:55
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy anyosom csupan 47 eves, szoval oregkorra nem lehet fogni a tetteit.
2013. júl. 4. 00:05
 2/39 anonim ***** válasza:
27%

Azért ne csak anyósodat szidd, ő egy elég beteg asszony, inkább apósodnak kéne mosogatnia, elpakolnia. Egyik rokonomnak is csőlátása van, és sajnos tényleg nem látnak rendesen, tehát nem csoda, ha piszkos marad az edény, evőeszköz. Kisbabája van ennek a rokonnak, és mikor pelenkázta, saját szememmel láttam, hogy ő nem vette észre a maradék kakit, sajnos.

Az hogy félig van a mosógép, teljesen rendben van, én sosem pakolom tele, mert akkor nem tökéletes a mosás.

Beszéljétek meg újra a villanyt, aztán ha nem megy, akkor kapcsolgatsd le utánuk. Más egyebet nem nagyon tehetsz.

2013. júl. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Azt teszem, kapcsolgatom le utanna. A felig tele mosogepet meg ugy kell elkepzelni, hogy itt 5x akkora a mosogep mint otthon volt, hogy nekem egy mosasbol megvan minden: agynemu, torolkozo, egy heti munkaruhaja a ferjemnek, egy heti csere ruha, a sajatom, a pizsama, konyharuha. (ez mind egyben)
2013. júl. 4. 00:17
 4/39 anonim válasza:
61%
Szia,szerintem mindenekelőtt a leendő gyermekedet kell nézed, és a házasságodat.Apóssal,anyósa együtt lakni sajnos néha nehéz. Sok sikert a kicsihez!
2013. júl. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Ja es nem csak az a gond, hogy piszkos marad az edeny hanem, hogy elrejti. Aposom pedig nagyon segitokesz. Elkenyeszteti, mindent megad neki es amikot raer o mosogat el (hajnali 5re jar dolgozni (3kor megy el) es van, hogy csak este 10 kor jon haza)
2013. júl. 4. 00:20
 6/39 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos nem tudok sok jót mondani. Az egyedüli megoldás a különköltözés lenne, egymáshoz közeli két kisebb házba, lakásba, vagy valahogy a házat kettéválasztani, hogy mindenkinek meglegyen a saját élettere.

Nem értem, miért költöztek hozzátok? És honnan? Anyósod nagyon fiatal, ha nem változtattok valamit, akkor évtizedekig ez fog menni, és közben romolni fog csak a helyzet.

2013. júl. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
78%
Pedig csak a kulonkoltozes segithet, mert a gyerek szuletese utan csak rosszabb lesz. Meg kell nekik mondani, h kapnak 6 honapot, addig rendezzenek maguknak albit valahol. Neki ez igy kenyelmes, ha nincs rakenyszerulve nem fog elmenni... En is hasonlo helyzetben vagyok, a mi hazunkban a parom anyukaja lakik. Ot nem tudjuk 'elzavarni' mert 71 eves, igy elviselem, de mar jo sokszor a 'helyere' kellett tenni, mert elviselhetetlen volt. Most aranylag jol megvagyunk. Itt 2 eves a gyerekem es szules utan mindenbe bele akart szolni, kozben meg tagadta. Szoval keszulj fel. A te hazad, allj a sarkadra. Ha igy haladtok a nyakatokon maradnak eletuk vegeig, pedig ok meg tenyleg fiatalok. Arrol nem is fejtenem ki a velemenyem h cukorbeteg leven 'issza' a cukrot a fagyival es hasonlokkal. Nem is csodalom h rament a latasara...
2013. júl. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
97%
Nem akarok off lenni, de én nem tartom higiénikusnak az ágyneműt a munkaruhákkal egybemosni, mert nem az a kategória, és a sima átlag mosás nem fertőtlenít.
2013. júl. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
24%

Ugy erzem, hogy mivel a te szuleid mar elhunytak, ezert a ferjed szuleivel kellene nagyon turelmesnek lenned, elfogadnod oket es tamogatni, segiteni, hiszen a mama beteges pl.

Talan probalj lelkileg kozel kerulni hozzajuk nem kritizalni, a hibajukat keresni, hanem segiteni, tamogatni oket, mivel jelenlegi hozzaallasoddal a kapcsolatodat mergezed a ferjeddel, mivel a sajat szuleirol van szo, akiket valoban utcara kitenni sem lehet. MEGkell tanulni egyuttelni!

2013. júl. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Nem vagy off. Minden hozzaszolast szivesen fogadok, mert nekem nincs kivel leulni es megbeszelni ezt ..


Szoval 6os. Miutan elvesztettek a sajat lakasukat, mert nem tudtak torleszteni alberletbe kerultek es azt sem birtak fizetni es onnan jottek hozzank.


7es. Mar most megprobal bele szolni mindenbe, mert elkezdtuk beszerezni a szukseges dolgokat. "De miert az lesz a pici neve (evesanyam nevet kapja masodik nevkent), de a kisanyat nem oda kellenne tenni, ezeket a ruhacskakat en vettem ide teszem stb."


9es. Igazad van. De eddig tureles voltam (en egy rossz szot nem szoltam hozzajuk, nektek ontom itt ki a lelkem), de nem tisztel sem engem sem a munkam es manapsag mar nem birok mindent naponta 2-3x megcsinalni, mert nagyon faradekony vagyok. Elmeletileg mi segitunk rajtuk akkor nekik is kene, nem pedig csufsagolni (ugymond) a munkammal ..

2013. júl. 4. 00:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!