Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha vakarja a feneket a gyerek,...

Ha vakarja a feneket a gyerek, az feltetlenul feregre utal?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 17:11
1 2
 1/12 yuda ***** válasza:

Arra is utalhat, hogy viszket.

Férget nem annyira bonyolult felismerni: nézd meg a székletét.

2013. jan. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
abban nem latok semmit. kene mozogjon vagy ilyensmi?
2013. jan. 17. 17:14
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem valami giliszta félének kellene benn lennie,ha férges lenne.
2013. jan. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy nem törli ki rendesen a fenekét vagy ilyesmi?És esetleg azért csíp neki?Előző voltam.
2013. jan. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
a fiamból tavaly egy métereset húztak ki, nagyon hosszúra megnő
2013. jan. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

en torlom neki, 2.5 eves. viszek szekletet csak elobb megkerdeztem, mire szamithatok...

milyen mas tunetek lehetnek?

2013. jan. 17. 17:30
 7/12 anonim ***** válasza:
Úr isten 1 méterest?Belegondolni is rossz.:(
2013. jan. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. A fiamnak egyszer szorulása volt, és miután a jó kemény kakit kinyomta, kicsit megsérült a végbele, és ahogy gyógyult, viszketett neki. Pár nap alatt elmúlt.
2013. jan. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem biztos, de... a kislányom 2,5 éves múlt, sokat piszkálj/piszkálta sajnos az orrát, hiába rászóltam.Valószínű ez lehetett az oka.

2-3 napig csak oda-odakapott a fenekéhez, viszketett neki.Mindig megkérdeztem, hogy viszket, de azt mondta, hogy csak a bugyi.Rá egy napra már láttam a székletében fehér kicsi pöttyöket.Elvittem gyerekorvos, azt mondta felírja a féreghajtót, mert ha mégsem az akkor sem káros neki.2 napja egyszer nem viszketett neki mióta kezeljük.Már a feneke sem piros annyira.Érdemes elvinni orvoshoz megnézetni, hogy minél hamarabb kikezeljék, elég kellemetlen lehet.

2013. jan. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

5-re: Az valószínűleg egy hím orsóféreg volt. Jó hír, hogy akkor nőnek nagyobbra, ha kevesebben vannak...

De nem elég kihúzni, ismétlődő féregirtás kell ezután, mert a féreg lárvavándorlási ciklusa során a szervezetben szinte mindenhová eljut (ekkor még igen pici). Nagyjából így néz ki a dolog orsóférgeknél: petét lenyeli a delikvens, a vékonybélben kikel, lárva lesz (nagyon apró), átfúrja magát a bélfalon, be a véráramba, testben szétszóródik, tüdőbe kerül, felköhögi, majd visszanyeli gyomorba (ekkor még mindig elég kicsi), le vékonybélbe, ahol kifejlődik, nőstények kb. 30 cm, hímek kb. 50 cm. Ha sokan vannak, kisebbek. Innentől kezdve milliónyi pete ürül a széklettel.

Ezért érdemes lenne a családtagoknál és a háziállatoknál is teszt (vérből, szerológia).

Jó hír, hogy az ember immunrendszere azért dolgozik ellene, egy felnőttnél, ill. felnőtt, egészséges kutyánál általában nem tudja befejezni a lárvavándorlási ciklust, a testben betokozódik. Az immunrendszer állapotától függően fel is szívódik, vagy nyugalmi állapotban várakozik.

Ezért férgesek szinte mindig a kiskutyák: a vemhesség során gyengül az anyaállat immunrendszere, a betokozódott lárvák elszabadulnak, vérárammal be a kutyamagzatokba. Később az anyatejjel is.


Embernél a feketedió-tinktúra az egyik legjobb természetes féregirtó, kutyánál nem tudom, hogy jó-e.

2013. jan. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!