Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Most miért nem kell az unoka?

Most miért nem kell az unoka?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom, nem értem anyósomat. Ősszel lesz három a lányunk. Mikor tápszerre váltottunk elkezdett nyüstölni minket, hogy had legyen nála napokig a(z akkor még) pici.

Végül kiegyeztünk, hogy hiába nem én vagyok a "táplálékforrás" kicsi még ahoz, hogy akár egy éjszakát is külön töltsön a szüleitől és a megszokott helyétől.

Az elmúlt két évben folyton azt hallgattam, hogy alig várja, hogy nyaraljon egyet nála a gyerek.

Sajnos közben kitapasztaltuk, hogy a gyerek már el tud máshol aludni (férjem egy hétig éjszaka 12órázott, nem kapott szabit én meg kórházban voltam).

Na el is terveztem, hogy pár napig kényeztetheti a mami, mi meg nagy házátalakításosat játszunk itthon (nagytakarítás, festés, átrendezés, padlócsiszolás-pácolás-lakkozás) át tudnám válogatni nyugiban a gyerekruhákat, játékokat.

Mikor utoljára voltunk, előadtam neki az ötletet, hogy mit szólna hozzá.

Rálelkesült, hogy de jó lesz, megmondta mikor van a munkahelyén a nyári szabadságolás. Úgy jött ki, hogy lezsíroztuk. Nagyon örültem, hogy az ellentéteink ellenére ki tudtunk egyezni.

Következő talinknál az anyagiakat is megbeszéltük, hogy három napra adok egy 10est, fagyira, vagy hamburgerre.

Itt már húzta a száját, hogy miért nem alszik délután, meg minek mászkálni vele (falusi gyerek. Megszokta, hogy napközben "ki van csapva" az udvarra, egy másfél szobás 40fokos panelben nem hiszem, hogy ki tudná ölöndülni magát). Jövő héten lett volna a nyaraltatás, de anyós ma reggel azzal keltett, hogy ne vigyem, mert neki nincs kedve unokázni. Max egy napra felvihetem, de a 10ezrest kérné.

Szerencsére megoldottam nélküle, a szüleim szívesen vállalják, húgomnak a kezébe adtam a 10est, alig várja, hogy (szavaival)jól elcsessze, amit eddig a gyerekbe neveltünk. :)

De nagyon kiakadtam, mert nagyon az utolsó utáni pillanatban szólt, ma kezdjük kipakolni a lakást, amint hazaér a férjem. Hétvégén le kell tudni a meló nagyját, mert a barátok is most érnek rá (gulyásért és sörért bármit:)). A szüleimnek is most van a munka nagyja(mezőgazdaság és állattartás) húgom is lemondott egy nyaralást azért, hogy vigyázzon a keresztlányára. Szóval eléggé összejött a dolog, és én érzem magam szaralaknak, hogy kereszbetettem a hugicámnak és a barátnőinek.



2013. júl. 5. 09:05
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Na a hétvége helyett jövő hetet írtam, mert abba is belenyúlik. Bocsi, de elég fáradt vagyok, nagyon rástresszelek erre a pakolászásra.
2013. júl. 5. 09:07
 2/22 anonim ***** válasza:
11%
de most mégis mire vársz választ?
2013. júl. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
25%
Akkor most ne stresszelj, meg írogass, hanem pakolj, hogy kész legyetek, és legyen időtök még szusszani is egyet a gyerkőc érkezése előtt.
2013. júl. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Az én részem már megvan hála az égnek. Tegnap szépen bedobozoltam minden ruhát, és hátravitettem a férjemmel. Már csak a bútorok vannak, de azt egyedül, a 60 kilómmal nem viszem sehová.
2013. júl. 5. 09:14
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

2es! Mondjuk arra,hogy a drága mami miért dobta vissza a gyereket,ha előtte állandóan nyüstölte a szülőket,hogy mehessen oda.


Kedves kérdező! szerintem az anyós azt hitte,hogy majd a gyerek csak alszik egész nap és annyi lenne a gyerekkel való foglalkozás.Nem is értem hogyan gondolta azt,hogy majd bent poshad szerencsétlen egész nap a házban.Viszont máskor se kell majd vinni hozzá ha ilyen a hozzáállása.

2013. júl. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%

Pènzèrt vàllalják el?

Az èn kisfiam 2hetet tölt el nyáron a nagyinál (tesòimnàl) ,de soha nem kértek egy ft-ot sem!


4éve így megy a dolog.


Az anyòsod meg egy szemtelen vénasszony!

2013. júl. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
24%
Hát, ha eddig egy éjszakát sem volt nála a gyerek, szerintem beijedt. Vagy nem kapott szabit a munkahelyén, és most derült ki.
2013. júl. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
84%
szerintem is gáz, ha egy nagyszülő pénzért vállalja be az unokáját. már a nagyszülők se olyanok mint régen.. az én nagymamámhoz bármikor mehettünk mindig örült nekünk. nem kellett külön bejelentkezni se.
2013. júl. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%
Az is érdekes, hogy vidd egy napra, ottalvás nélkül, de a pénzt azért kérné... :D
2013. júl. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%

3 napra 10ezer forintért? Milyen fagyit kap, Haagen Dazs-t?

És milyen nagyszülő az, aki pénzért vállalja a gyereket?? Az én nagyszüleim soha egy fillért sem kértek a szüleimtől, hogy etessenek minket.. O.o

2013. júl. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!