Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A gyámügy elviheti ezért a...

A gyámügy elviheti ezért a gyerekeimet?

Figyelt kérdés
Adott egy szórakozóhely ahol minden pénteken karaoki van 21-04-ig.Szeretünk oda járni a 15 éves lányommal.Ő nem szokott alkoholt fogyasztani,én 1-2 vörösboros kólát (de ettől természetesen nem vagyok berúgva)Erre most rájött az ex anyósom és azzal fenyegetőzik,hogy felnyom a gyámügyön és elviteti a lányokat nevelő intézetbe.Én úgy tudom,hogy ha szülői felügyelettel van ott és nem fogyaszt alkoholt,akkor nem lehet belőle probléma,de kicsit elbizonytalanodtam.Tanácsokat szeretnék kérni olyantól,aki tudja a jogszabályokat:Előre is köszönöm.

2013. júl. 21. 11:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom mennyire szigorú ez, de ha az anyósod olyan rosszindulatú, hogy azzal jön, hogy minden este leitatod a lányod, és hajnal 4-ig részegen fetrengtek egy lebujban az nem túl előnyös. Tudom hogy nem így van és hogy kulturált hely és senki sem tök részeg, de anyóstól félek, hogy kitelik az ilyen. Ha pedig ez van, akkor félek bizonyítanod kell hogy nem fogyasztott a kiskorú alkoholt és, hogy a sokáig kimaradás nem e tesz kárt a tanulmányi eredményében, vagy egyéb másban.
2013. júl. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.Én is valami ilyesmitől tartottam.

Azt hogy tudom bizonyítani,hogy nem fogyaszt alkohol?Mert ugye,ha fogyasztana a tulaj akkor se mondaná,hogy "igen fogyasztott" ,mert nem akarná ő is megütni a bokáját (de ezt ugye a bírósság is tudja)

2013. júl. 21. 11:52
 3/27 anonim ***** válasza:
68%
vért vesznek tőle és az kimutatja. Már ha addig fajuk az ügy hogy komoly vizsgálódást indítanak.
2013. júl. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
58%
fajul*
2013. júl. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%

Hát lövésem sincs...

lehet ugye számlával, tanukkal, a bár térfigyelő kameráival :D jaj sajnálom... semmi egyéb nem jut eszembe.

Viszont a nő az exanyósod. Hogyha elváltál a férjedtől, akkor ahhoz a nőhöz nincsen sok közöd, így tulajdonképpen neki sincs hozzátok, annyi hogy a gyereked apjának anyja, de nem tudom ez mennyire befolyásoló tényező. Mondjuk egy idegen is feljelenthet egy nőt aki veri a gyerekét a gyámügynél, de arra nem fordítanak nagy figyelmet mivel se bizonyítéka, se kapcsolata nincs túl sok hozzá. Ebből kifolyólag az exanyósnak sincs bizonyítéka arra, hogy a lány alkoholt fogyasztott illetve hogy hajnal 4-ig kimarad.

Mondhatod az is hogy a bár közel van a lakóhelyetekhez és hogy nem maradtok zárásig (nem tudom ez mennyire igaz).

Valami azt súgja nem kell félned attól, hogy elveszik a lányod.

2013. júl. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Az előző kommentem első fele elég hülyeségre sikerült, mivel a lányod nagyanyja a nő, így igen köze van hozzá. Most esett le. Ehh... azért remélem tudtam segíteni.
2013. júl. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Ezert sztem sem kell aggodnod. Nem tudja ezt o sem bizonyitani.
2013. júl. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
én gyermekjóléti szolgálatnál dolgozom, úgyhogy bátran kijelentem ezért nem fogják elvenni a gyereked. Azért ügyet csinálnak belőle (mint minden jelzésből), de nem kell megijedni. Majd kijönnek hozzátok beszélgetni, környezettanulmányt csinálnak, felveszik a gyereked iskolájával is a kapcsolatot. Ha tényleg olyan ártatlan dologról van még szó, akkor akár még úgyis kijöhettek ebből, hogy jól teszed, hogy elkiséred a kislányod szórakozni, és közben felügyelsz rá, míg ugye sok tizenéves lány bepiál, drogozik, terhes lesz stb...
2013. júl. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus, dehogy veszik el ilyenért, ne viccelj már, sokszor olyankor sem veszik el, amikor tényleg kellene, de ez semmi!
2013. júl. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
6%

Kiskorú veszélyeztetése amit csinálsz, bajba kerülhetsz, keress rá a neten én is ezt tettem:


Jelen esetben züllött életmódra bíírod ráa gyereket a jog szerint:


"Züllött életmód: olyan életfelfogás, eszmerendszer, amely amely erősen negatív elitélést vált ki, de nem bűncselekmény, így értendő itt a csavargás, italozás, rendszeres éjszakai életmód, szabálysértések sorozata, prostitúció vagy koldulás. Ez a második fordulat úgynevezett szubszidiárius tényállás."


Szerintem fejezzétek be pár évre ezt a bulit.

2013. júl. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!