Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Többgyermekes szülőként a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Többgyermekes szülőként a velem egy háztartásban élő gyermekeim után járó családi adókedvezményből, miért vonják le a nem velem élő gyermekeim után a gyermektartást? Nem gondoljátok, hogy evvel a velem együtt élő gyerekeimet rövidítik meg?

Figyelt kérdés
Nem kevés pénzről 300 ezerről van szó éves szinten, amit jogtalanul vonnak le fizetésemből és kapja meg exnejem.

2013. júl. 16. 13:12
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%

Mert beleszámít a fizetésedbe.

Kérje a feleséged abból nem tudják levonni.

2013. júl. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Mert a netto jovedelmed a tartasdij alapja.
2013. júl. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Neki jelenleg nincs munkahelye. :-(


Már az is nagy szemétség a jogalkotóktól, hogy én (a hasonló cipőben járók) nem számítok csak kétgyermekes apának, miközben négyet tartok el. Sem adókedvezmény sem egyéb szociális kedvezményeknél nem számítok nagycsaládosnak. Ellenben, mikor fizetni kell, akkor igen...

Már amikor született a két kisebb, akkor szembesültem a jog jogtalanságával. Nem is velem szemben az, hanem hogy különbséget tesz az első kettő és a második kettő gyermek jogai között. A harmadik gyermekem születését követően 1 év volt, mire a bíróság végre kimondta a tartásdíjcsökkentés, de visszamenőleg nem adják meg. Arra hivatkozott a bíró, életvitelszerűen felélték exnejemék, az nem kérhető vissza. Majd a negyedik csemete érkezésénél 10 hónap telt el, mire ismét kimondta a csökkentést, szintén nem adta meg visszamenőlegesen. Ezen a döntésen a két kisebb gyermekem bukott kb. 700.000.- forintot /hozzáteszem mindez abból adódik, hogy elég jól kerestem. Hivatalosan, nem sumákolok fekete munkával vagy ilyesmi. Betartom a törvényt a saját káromra :-( Jelenleg kicsit kevesebb a bérem, de továbbra is hivatalosan bejelentett, így fizetek, mint a katonatiszt./

2013. júl. 16. 13:36
 4/31 anonim ***** válasza:
68%
Ne havonta kerd, hanem evvegen egyoszegben, akkor abbol nem vonnak le
2013. júl. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
85%
Én is arra gondoltam ha nem havonta kéred hanem év végén egy összegben az adóbeválásban akkor szerintem abból nem tudják vonni.
2013. júl. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó butaságot ír, az év végi prémiumból is ugyanúgy vonják a tratásdíjat.
2013. júl. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
85%
Premiumbol igen, de adovisszaigenylesbol nem fogjak, ha nem havonta keri.
2013. júl. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
81%

A gyermektartásdíj alapjaként a kötelezett alábbi jövedelmei szolgálhatnak alapul:


1. a bérköltség címén juttatott összes járandósága (alapbér, bérpótlék, kiegészítõ fizetés, prémium, jutalom, 13. és további havi fizetés),


2. a rendszeres személyi juttatások (alapilletmény, illetménykiegészítés, illetménypótlék, egyéb kötelezõ pótlék, 13. havi illetmény), valamint


3. a személyi jellegû egyéb kifizetésként, illetõleg nem rendszeres személyi juttatásként járó egyéb jövedelem (végkielégítés, betegszabadság idejére járó díjazás, túlóra, ügyeleti díj, távolléti díj).

2013. júl. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Kedves kettes hozzászóló!


Én értem, hogy a nettó jövedelmem a tartásdíj alapja, de miért veszik el a két kisebb gyermekemnek járó pénzt, és kvázi adják oda a jogalkotók a két nagyobbnak akik exemmel élnek?

Mellesleg, a két nagyobb gyerekek után is jár családi adókedvezmény, melyet exnejem és párja tudnak érvényesíteni.í


Tehát, a jog valóban különbséget tesz a gyermekeim jogai között!


Megérteném, hogy levonnak az én fizetésem után járó családi adókedvezményből, ha utánuk is megkapnám, mint négy gyermekes apuka... De jogilag nem kaphatom, hiszen nem számítok annak. :-(

2013. júl. 16. 13:46
 10/31 anonim ***** válasza:
80%
Probalj fix tartasdijban megallapodni a szazalekos helyett.
2013. júl. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!