Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elviheti-e a nagymama a...

Manawydan kérdése:

Elviheti-e a nagymama a gyereket, ha az apa nem viszi el nyáron? Nem egy helyen laknak, mondhatni az ország túlsó felén él az apa, a fiam és én meg aztán még messzebb.

Figyelt kérdés
Azok írjanak akik hasonló cipőben járnak. Beszólogatós válaszadók kíméljenek, nem a rosszindulat vezérel, érdekel a jogszabályi háttér. Köszönöm.
2013. máj. 3. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Az apa elviszi. Aztán arra bízza akire akarja. Szerintem.

Bár szerencsére mi normálisan meg tudunk egyezni mindenben, exanyósom is jó fej, sokat van a gyerekkel. Nem akarok "beszólni" de ha anyósoddal nincs gond, a gyereknek is jó lesz picit nyaralni.

2013. máj. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért ne vihetné el, ha vér szerinti nagymamája? Ha nincs bármilyen okból eltiltva a gyerektől, akkor szíve joga.
2013. máj. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mikor megszültem a fiam, 3an 3 fele mentünk. Elég nagy távolságok vannak közöttünk, nem is nagyon találkozunk. Nem is ismerik egymást. Bírósági úton lerendeztük ugyan a helyzetet, mert akkor nem tudnám intézi a hivatalos ügyeket egyedül. De félek, hogy hirtelen ha megjelenik a néni, a kisfiam nem tudja hova tenni ha elviszik, pláne hosszú időre. Hogy lehet akkor ezt egy 3 éves gyereknek megmagyarázni?
2013. máj. 3. 11:16
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint te neveled,apukának láthatása van csak.


akkor ha apuka érte megy meghatározott láthatási időben,akkor neki oda kell adnod.

De a nagymamának nem,ő csak láthatja abban az időben amikor apuka engedi (és elviszi)

2013. máj. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagymama átveheti apuka láthatási idejét. Más kérdés, hogy annyi sütnivalója van tán a nagyinak, hogy nem viszi el a gyereket úgy napokra, hogy kvázi idegenek egymásnak. Beszéljétek meg!
2013. máj. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hároméves gyereket inkább ne vigyen el elsőre napokra. Jobb lenne találkozni párszor, és amikor a gyermek megszokta, és igényli is, akkor lehet kezdeni a hosszabb időtartamú együttléteket.
2013. máj. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értékelhető válaszokat. Sajnos elviszi, ebben a kérdésben nagyon "agressziv". Meg akarja mutatni az unokáját mindenkinek. A bírósági határozat a gyerek 3. évéig nem engedte neki. Mondtam neki, hogy elviszem én magam hozzá, de azt felelte én nem kellek neki, nem is akar vendégül látni.

Azt tudtam, hogy láthatási joga a nagyszülőknek is van, de ezek szerint el is vihetik.

2013. máj. 3. 11:51
 8/9 anonim ***** válasza:
menj be a gyámügyre ott pontosan tájékoztatni fognak a nagyszülői láthatásról.úgy tudom ez nem olyan kötelező jellegű mint az apai,de ha ő kéri biztos hogy megállapítják neki,általában havonta 1szer pár óra.ha nem ismerik egymást annyira én nem adnám oda,föleg ilyen nagy távolságra.nagymama jöjjön párszor vagy ti menjetek melegedjenek össze.
2013. máj. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell odaadnod. Mi az, hogy agresszív? Akkor pláne nem adnám oda. Egyébként tényleg kérdezz meg egy szakembert - gyámhatóság, ügyvéd, ilyesmi - de a nagyszülőnek alanyi jogon nem JÁR láthatás, én olyat még életemben nem hallottam. Talán a bíróságon kezdeményezheti az olyan nagyszülő, akinek a gyermeke nem él a láthatási jogával - mint ahogy korábban is írták, nyilván az apja elvihetné hozzá- de ha nem tartja a gyerekkel a kapcsolatot az apa, akkor az nem jelenti azt, hogy automatikusan átszáll a nagyszülőre a láthatás. Nem öröklés ez. Amúgy én büntető szakterületen dolgozom, nem vagyok polgáriban annyira otthon, de elváltam, megállapítottak láthatást az apának, aki időnként elviszi a nagyszülőkhöz a fiamat. Hiába közeli településen (30 km-re) laknak, még nem volt ott napokat a gyerek, pedig 10 éves. Szóval azért ha ennyire utálnak, szerintem nem kell az erőszaknak engedni. Megint más, ha a gyerek annyira szeretné őket (a nagyszülőket) akkor az ember félreteszi a büszkeségét és odaadja, ha utálnak, ha nem, de ha a gyerek idegenkedik tőlük, akkor kizárólag rövid látogatásokról lehetne nálam szó az én társaságomban, akár utálnak, akár nem. Ha úgy látom, hogy szereti a gyerek a nagyszülőket és megbízhatóak, akkor már később elvihetnék napokra. De csakis akkor.

Nehogy már a nyúl vigye a puskát!

35/N

2013. máj. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!