Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom egyre jobban beleloval...

Anyósom egyre jobban belelovalja a párom, hogy ne segítsem semmit a házimunkában mivel az a nő dolga, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Egyre jobban utálom, hogy az ő picike fiacskájának mindent meg kell adni ami csak eszébe jut, kaját, rendet, végtelen szeretetet...

Ő elég hiperaktív és valóban a 30 éves fiának meghámozza és lereszeli a gyümölcsöt, kibontja a csokit, de nem dolgozik és rengeteg ideje van.

A párom napi szinten látogatja őket, ők is szoktak minket, olyankor látom, hogy kb. a porszemeket figyeli, aztán ha kettesben vagyunk megkapom, hogy milyen rendetlen vagyok és úgy megmagyarázza, hogy védekezni sem tudok.

Kulcsuk is van (a lakást a párom kapta, közösen újítottuk fel és bútoroztuk be), néha be szokott jönni körülnézni, azt hiszi nem veszem észre, de volt, hogy sose használt pohár volt a szárítóban, nem nézett csatornán volt a tv...


Amikor összeköltöztünk még segített a párom, hámozott, takarított, elment a boltba, bár pl. mosogatni akkor sem volt hajlandó, mert az női munka. De már csak azt hajtogatja, hogy neki felelősségteljes munkája van, fáradt, többet utazik és ő a férfi, ezek meg női munkák. Pedig nekem is felelősségteljes munkám van, csak feleaanyit keresek, mint ő.

Az anyjáékhoz kb. havonta átmegy füvet nyírni, de nekünk még erkélyünk sincs, "férfimunka" nincs, villanykörtét meg kb. félévente kell cserélni.

Ha otthagyom a rendetlenséget akkor csak szól érte, képes volt műanyag tányérból enni amikor nem voltam itthon, amikor pedig beteg voltam el nem mosogatott volna, hanem mondta, hogy feküdjek csak le, majd ha jobban leszek megcsinálhatom.



2013. júl. 29. 11:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Ne ess abba a hibába, hogy azt hiszed, meg fog változni. Ha jót akarsz magadnak, ha egy felnőtt kapcsolatot szeretnél, akkor egy férfit keress, ne egy kisfiút.
2013. júl. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

Ilyenkor szoktam azt irni,hogy mindennek van határa.Nekem egy ilyen hapsi nem kellene,vagy változtat,vagy jobb lesz külön.

És van egy olyan érzésem,hogy a párod nem fog változni,+ még az anyja is telebeszéli a fejét.

Nálunk sincs erkély,szóval semmi olyan férfimunka nincs,de párom így is segít,sőt,alig várja,hogy menjen el ez a meleg,hogy tudjon valamit újítani itthon.

2013. júl. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Nehéz helyzet, mert gondolom, a párodat nem zavarja anyuka ténykedése, hisz ebben nőtt fel.

Viszont még olyan jogon sem pattoghatsz, hogy a te lakásod, mert ők vették, gondolom. Papíron is a párod nevén van, csak megkapnád, hogy mit ugrálsz, el lehet menni... (hiába öltél bele te is pénzt a felújításba) Sajnos nem sok jót nézek ki ebből a helyzetből...

2013. júl. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Lapát.
2013. júl. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Gondolkoztam már rajta, hogy ha ez így megy tovább akkor nem lesz jó vége, mert nem vagyok hajlandó így leélni az életem. Lassan már jobban szeretek a munkahelyemen lenni (ma szabadnapos vagyok).

Tervben volt a külföld, anyós nélkül nem tudom mennyire lenne nevelhető, mert pl. régebben képes volt megfőzni magának valami könnyebb kaját amikor nem voltam itthon, de aztán anyós kiselőadást tartott, hogy a jó asszonynak előre kell gondolkodnia és megfőznie, azóta már valamikor tányérra kiszedni és melegíteni se képes.

Csak onnan meg még nehezebb lenne menekülni, bár legalább nem lennének a háttérben a papoló családtagok.

2013. júl. 29. 12:17
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Minden rosszindulat nélkül. Oltári hülye vagy, és megérdemled ha hagyod. Hiába panaszkodsz neked ez így megfelel különben már rég nem így lenne.

33\F

2013. júl. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy hülyeség, annyit tudok csinálni, hogy nem csinálom meg amit elvárnak.

Azért is nehéz, mert ebben a városban kaptam munkát, nincsenek tartalékaim, esetleg anyámékhoz tudok költözni, de ott meg semmi sincs.

2013. júl. 29. 13:01
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

Kedves válaszadók, azért ne legyünk már szívtelenek!


Az már egy jó dolog, hogy ide írtál, mert motoszkál benned a gondolat, hogy változtatni szeretnél a dolgokon.

Azt nem írtad, hogy a te szüleid ehhez az egészhez hogyan viszonyulnak?


Meg tudlak érteni, hiszen biztos szereted és szeretnéd boldoggá tenni, de ha ez már csak úgy megy, hogy közben te egyáltalán nem vagy boldog, akkor előbb-utóbb betelik majd a pohár. És jobb előbb lépni, mint később, hidd el! 12 évig csináltam, az exemnek kádba vittem a vacsorát tálcán, ha pedig nem vittem haza sört (persze a legdrágábbat szerette) akkor óriási cirkuszt rendezett.


Ne várj sokáig a döntéssel, még ha fáj is, ez sajnos jobb nem lesz :\

2013. júl. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%

Valószínűleg anyósod is ebben élte, éli az életét: nem feleség, hanem cseléd.

Apósom, amikor anyósommal és a férjemmel együtt elmentünk három napra a vidéki rokonaikhoz, otthon maradt. Anyósom előre megfőzött neki három napra. Képes volt nem enni meleg ételt három napig, mert nem tették elé melegen az asztalra. Amikor hazaértünk, akkor jól beolvastam neki, hogy aki képes erre, az csak éhezzen. 50 év házasság alatt sem változott meg.

Egy szó, mint száz: vagy megszoksz, vagy megszöksz.

2013. júl. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%

Sürgős változásra van szükség....Nagyon sürgősen..

Nem tudom, hogy szeretnétek-e majd gyereket, mert ha igen, akkor neked annyi!!! Véged lesz, mint a botnak! (már elnézést a kifejezésért...)

Akkor aztán anyóspajtás a világon mindenbe bele fog szólni, és akkor nem lesz ennyire sem időd a háztartásra.

Csak a messzire költözés jelenthet nektek egy UTOLSÓ esélyt.

2013. júl. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!