Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy a férfinak...

Miért mondják, hogy a férfinak segítenie kell a házimunkában, gyereknevelésben?

Figyelt kérdés

Én ezt sosem értettem, hogy miért segítségnek hívják sokan, különösen a gyereknevelés részét. Közös az a gyerek, nem? Hol van az előírva, hogy anyuka neveli, és ebben segíthet neki a párja. Nem ketten nevelik a gyerekeket?

A másik a háztartás.

Nekünk nincs gyerekünk a párommal, nem is igen lesz, de nincs olyan, hogy segít a házimunkában, hiszen sehol nincs az előírva, hogy az az én dolgom és abban segíthet.

Mint ahogy azt sem mondja senki, hogy akkor meg a nők, akik dolgoznak segítenek a pénzkeresésben.

Mindketten dolgozunk, beosztottuk, hogy egyik héten én csinálom meg, amit otthon kell, másik héten ő. Nekünk így a jó. Minden további nélkül elfogadom, hogy másoknak meg máshogy jó, csak szeretném megérteni, hogy miért segítségnek hívják a nők, ha a párjuk megcsinál otthon valamit.


2013. jan. 1. 02:16
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
95%

"Én ezt sosem értettem, hogy miért segítségnek hívják sokan"


Én se.:)


Lehet, hogy a nem résztvenni akaró férfiak nevezték el annak.:)

2013. jan. 1. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
95%

Ezt én sem értem.


Tudod, mi vicces még? Nemrég volt egy kérdés, hogy kinek mit segít a párja, és volt pár válasz, amin besírtam. Pl. valaki külön tételként említette, hogy a párja kiviszi a szemetet ÉS!!! tesz be üres szemeteszsákot a régi helyére. Egy másik meg a "kavargatást" is felsorolta segítségként. A kavargatást!!! XD

2013. jan. 1. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
11%

Azért mert a nő dolga a gyereknevelés és a házimunka. Még ha a sok feministának és férfigyűlölőnek ez nem is tetszik. Ennek evolúciós okai vannak. Mivel a férfi ez erősebbik nem ezért ő felelt az élelemért és ő védte a családot és gyerekeket. És azért maradtak a könnyebb feladatok a nőknek (gyűjtögetés). Ez ma is így van. Nem látni sehol női kőművest, festőt. Egy férfinak nem csak a fizikailag megterhelő munkákban hanem a nagy felelősségű munkákban és meg kell állnia a helyét. Mi a legnehezebb munka amit ma egy nő végezhet az hogy az irodában csücsül? A háborúkban se ők kockáztatják életüket. Akik itt panaszkodhatnának a férfiak de nem tesszük.


[link]

2013. jan. 1. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
91%

Manapság az erőt igénylő munkák nagy része gépesített. A targoncás se a két kis kacsójával emelgeti a tárgyakat.

A logikád alapján, aki szellemi munkát végez, az nem férfi, mert nem kell tesztoszterontól elborult aggyal agyonvernie a másik cég tárgyalópartnerét, hogy kimutassa férfiasságát.


Magasabb pozíció: pénzügyi területen három női főnök van felettem, ebből az egyik kitüntetést kapott a cégtől az éves munkájáért. Havonta közel egy misit keres, pedig ő "csak" középvezető.


Ha ennyire a régi dolgokban hiszel, miért nem utasítasz el olyan modern, természetellenes dolgokat, mint a gépjárművek, az elektromosság, gyógyszerek, folyóvíz, csatornázás?

Idilli életet élhetnétek egy barlangban, míg te bogyót gyűjtesz (ha nem kap rajta a gazda), a férjed állatokra vadászna (amíg nem kapja rajta a nyáj tulajdonosa). Esténként a hajadnál fogva bevonszolna a barlangba, megverekedne más férfiakkal, ha alul marad, akkor meg ők vonszolnak be a barlangba.

2013. jan. 1. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
90%

"Azért mert a nő dolga a gyereknevelés és a házimunka."


Ha így állapodnak meg, és Te keresed a pénzt neki is.

De ha ő megkeresi a pénzt magára, és Tőled nem kap semmit, akkor milyen jogon várod el, hogy Helyetted csináljon bármit is?

Nekem saját lakásom van, és önfenntartó vagyok.

Amikor járok egy férfival, neki is van, és ő is önfenntartó. Mégis milyen jogon várhatná el, hogy átjárjak a lakásába, és átvegyem az ő házimunkáit? Ha egy idegennek teszem ezt meg, fizet érte, nem is keveset.

2013. jan. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
92%

"Azért mert a nő dolga a gyereknevelés és a házimunka."


Amikor egy nő - pl. én - magzati korától kezdve egész életében arra lett nevelve, hogy okos és művelt legyen, jártas a tudományokban és művészetekben, számítástechnikában és nyelveket beszéljen, hogy hangszereken játsszon, szellemi életet éljen, jó ember, jó szerető, jó társaság, jó humorú, jó előadóművész, sokdiplomás, elismert szakember legyen, akire felnéz a szellemi elit, önálló legyen, és sose vártak el tőle semmi egyebet ezeken kívül, akkor amikor találkozik egy ilyen férfivel, nagy ívben elkerüli, mert nem tud vele mit kezdeni. Nincs a világuk között átfedés.

És ugye semmi szüksége arra, hogy olyan teljesítmények és eredmények után, amikre csak keveseknek van meg a képessége, hát még a kitartása és szorgalma, a személyével szembeni elégedetlenségnek és kifogásoknak legyen kitéve. Mindenki meg fogja keresni azoknak a társaságát, akik hozzá hasonlóak.

2013. jan. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
90%

"Mi a legnehezebb munka amit ma egy nő végezhet az hogy az irodában csücsül? "

Vagy orvos.

Vagy író.

Műsorvezető.

Szerkesztő.

Adásrendező.

Beszédtanár.

Nyelvi lektor.

Színész.

Táncművész.

Operatőr.

Katona.

Juhász.

Masszőr.

Jógaoktató.

Kajakozó.

Sakknagymester.

Sportoló.

Olimpikon.

Aerobicedző.

Kirakatrendező.

Színházigazgató.

Iskolaigazgató.

Egyetemi tanár.

Kézsebész.

Fogorvos.

Bíró.

Parlamenti képviselő.


Általában ezek közül több is egyszerre.


Hát. Amúgy ehhez az ún. "irodában csücsüléshez" az kell, hogy felvegyenek abba az oviba (15-szörös túljelentkezés mellett), ahonnan van esélyed sikeres felvételit tenni a legjobb általános iskolába (25-szörös túljelentkezés), hogy majd felvegyenek abba a legjobb gimibe ötvenszeres túljelentkezés mellett, ahonnan a legnagyobb esélyed van bejutni az orvosira, teológiára, jogra, TTK-ra, stb.

Valamint egy szakma nem szakma.

Kell több diploma, több szaka is ahhoz, hogy az ember a változó élethelyzetekhez jól tudjon alkalmazkodni.


Tehát egy élethossznyi túlélőtáborból kell sikeresen kikerülni az "irodában csücsüléshez".



"A háborúkban se ők kockáztatják életüket. "

Ma ugyanannyi női katona van, mint férfi.


Te amúgy háborúkban kockáztatod az életedet?

Vagy az az érved, hogy ha van olyan férfi, aki meghal a háborúban, amig Te fekszel a kanapén, ezért alapjogod, hogy egy nő kiszolgáljon? Mert akkor az a válaszom, hogy nő is van, aki háborúban katona, ezért aztán nekem is jogom van, hogy egy férfi kiszolgáljon. :D

2013. jan. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
9%

"Manapság az erőt igénylő munkák nagy része gépesített. "


Nem eléggé és főleg nem nálunk talán Japánban és a világon majd 20-30 év múlva. És főleg nem azokban a munkakörökben amiket én leírtam (festő, kőműves, katona stb.).


"A logikád alapján, aki szellemi munkát végez, az nem férfi, mert nem kell tesztoszterontól elborult aggyal agyonvernie a másik cég tárgyalópartnerét, hogy kimutassa férfiasságát. "


Nem. Olvasd el figyelmesen amit írtam. Egy férfinak meg kell állnia a helyét mind fizikai munkákban és szellemi munkákban is. Nem hinném hogy bele kellene mennünk most abba hogy melyik nem mit adott a világnak szellemi munkával. Elég csak pár nevet felsorolnom (Einstein, Bohr, Hawking) de sorolhatnám még bőven.


"pénzügyi területen három női főnök van felettem"


Nem érdemes ezekkel a kiragadott példákkal foglalkozni mindenki mást tud felhozni a saját környezetéből. Ha jelent is valamit legfeljebb azt mennyire könnyű ma pénzügyi területen szakképesítést szerezni és a nőkre amúgy is jellemző a szorgalom de gondolom még nekik is van felettesük.


"Ha ennyire a régi dolgokban hiszel, miért nem utasítasz el olyan modern, természetellenes dolgokat, mint a gépjárművek, az elektromosság, gyógyszerek, folyóvíz, csatornázás? "


Ez nem régi dolog ez az a rend amely az emberiséget ilyen magasra emelte. Nem is történhetett volna másképp egyáltalán nem véletlen hogy így alakult hogy mi férfiak vezetjük a világot és építjük a civilizációt a nők segítségével. Amit ti képviseltek az a női feladatok lealacsonyítása és a természetes értékrend és munkamegosztás eltorzítása. Ennek semmi köze a gépekhez és a mai modern viszonyokhoz amit a tudománynak köszönhetünk. Nem mond ellent az emberi értékek megőrzése és a tudomány. Amiről te beszélsz az Rousseau vissza a természethez elvéhez hasonló.


"De ha ő megkeresi a pénzt magára, és Tőled nem kap semmit, akkor milyen jogon várod el, hogy Helyetted csináljon bármit is? "


Semmilyen jogon itt csupán általánosságokról beszélünk ami a legjellemzőbb. Ezért is van ma elferdülve a házasság intézménye. Divattá vált. Én kizárólag olyan nőt vennék el amikről tudom hogy jó feleség lenne és természetesen az én lakásomban. Nem bírnék feleségem/barátnőm nyakán élni hosszútávon.


# 6


Ez is egy álláspont. De ezzel az arrogáns nagyképű hozzáállással ne számíts sok jóra.


"Tehát egy élethossznyi túlélőtáborból kell sikeresen kikerülni az "irodában csücsüléshez". "


Ezeket egy férfinek is el kell végeznie. Egészségileg se olyan káros mind az iparban dolgozni.


"Ma ugyanannyi női katona van, mint férfi. "


Ostobaság kb. 15%-az arányuk. Pont amikor sorra szüntetik meg a sorkatonásságot és egyre kevesebb a háború az emancipált országokban milyen véletlen. Hol voltak a nagy egyenlőség pártiak amikor férfiak százezrei küzdöttek a családért, a nemzetért a keleti fronton? Hány férfi áldozat volt ezért a mai rothadó világért ami nem tisztel semmilyen emberi értéket? Ez nem szemrehányás én nem várom el a nőktől a harcot de akkor ők se várják a könnyű munkákat(házimunka stb). Igen mert nem kib*szásból jutott a nőknek a házimunka hanem a kímélés miatt.


"Te amúgy háborúkban kockáztatod az életedet? "


Egyelőre nem de bármikor megtörténhet. Én halok meg előbb. Te soha nem fogsz a háborúban harcolni hacsak nem vagy hivatásos de ez valószínűtlen.


"Vagy az az érved, hogy ha van olyan férfi, aki meghal a háborúban, amig Te fekszel a kanapén, ezért alapjogod, hogy egy nő kiszolgáljon? Mert akkor az a válaszom, hogy nő is van, aki háborúban katona, ezért aztán nekem is jogom van, hogy egy férfi kiszolgáljon. :D"


Nem. Kezdjük ott hogy nincs alapjog. Te azt mondod hogy van egy pincér aki kihozza a kávét a vendégnek és ezért fizetést kap és van egy pincér aki otthon fekszik és ezért is kap fizetést de van egy vendég aki máshol pincér de fizetést kapna csak azért mert kiszolgálják. Ott bukik meg a dolog hogy az utolsó vendég aki máshol pincér nem kaphat fizetést azért mert máshol egy vendéget kiszolgált a pincértársa azt viszont nem tudhatod hogy az aki otthon fekszik a kanapén nincs e véletlenül szabadságon és ezért fekszik.


Szóval egy nőnek nem lehet feladat a katonaság és a nők 99,99%-a nem is katona. Viszont a férfiak többségének kötelező lenne harcolni ha úgy alakulna kivéve az öregeket és a gyerekeket. Ezért egy férfinak nem lehet feladata a főzés, mosás, takarítás stb mert ez a nők feladata. Hirtelen mindenki hogy felkapta a fejét erre de megnézném sok nő hogy reagálna ha valaki elvárni hogy a nemek egyenlő arányban legyenek mind a katonaságban mind az iparban. Akkor persze nem kellene a nagy egyenjogúság.

2013. jan. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
12%

de oda vagytok a mosogatással!:-)


én se várom el, hogy a feleségem fát vágjon!

2013. jan. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
12%

Mert egy családon belül más a dolga a nőnek és más a férfinak.

Igenis van női munka és férfimunka.

Ha én kimegyek füvet nyírni, én is azt mondom, hogy a férjemnek segítettem! Mert ez nem az én dolgom.

Ha a férjem megfőz, nekem segít, mert az meg az én dolgom lenne.

2013. jan. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!