Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tudnánk hatni anyósomra...

Hogyan tudnánk hatni anyósomra? Ti kevesebbet vinnétek a gyereket?

Figyelt kérdés

Lányunk 2 éves lesz. Sajnos nagyon elkényeztettük, most próbáljuk helyrehozni, még talán nem késő.

Anyósom azonban egyáltalán nem segít ebben, sőt. A legnagyobb gond az étkezés. Már nagyjából eljutottunk odáig, hogy leülünk és együtt eszünk. De anyósom ad neki enni játék közben, fürdés közben, mikor épp mit kér a gyerek. Amikor hazajövünk anyósomtól, 2-3 napig tart míg visszaáll a rendes kerékvágás.

A másik az önálló evés-ivás, anyósom eteti és cumisüvegből itatja.


Már beszéltünk vele szépen, de nem változik semmi.


Férjem most azt mondta, hogy mostantól havi 1x láthatja a gyereket amíg nem változtat.


2013. júl. 30. 10:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

Ó, de sajnálom, meg vagytok akkor áldva anyóssal....

Csak azt lehet, hogy egy hónapban egyszer viszitek, és a kislánynak mindig magyarázzátok el, hogy Maminál másképp fog enni, mint otthon. De ha ismét hazajövünk, akkor úgy kell enni, inni, ahogyan mi szeretnénk. Higgyétek el, meg fogja érteni.

Kitartás!

2013. júl. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Salx Narval ***** válasza:
26%
Ez a nagyik dolga, a tiétek pedig az idegeskedés és a nevelés.:D Megoldás az is, hogy nem viszitek hozzá a gyereket, csak rossz. Kell egy kis lazítás is, ne essetek át a ló másik oldalára. Jól van ez így a nagyi engedékeny a szülők szigorúbbak.
2013. júl. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
23%

Bevallod az elején, hogy Ti kényeztettétek el.

Akkor most a ti hibátok miatt ne lássa a nagyi az unokáját????

És minden meny itt siránkozik, hogy utálja az anyósa.Hát, nincs is min csodálkozni...

2013. júl. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Szokták mondani, hogy a szülők feladata a nevelés, a nagyszülőké a kényeztetés. Ez rendben is van addig, amíg ez abban merül ki, hogy egy kicsivel nagyobb szelet sütit kap a nagyinál, egy gombóc fagyival többet ehet, vagy egy fél órával tovább nézheti a tévét este. Számomra az viszont elfogadhatatlan, hogy pl. fürdés közben eteti a gyereket, meg eleve az, hogy ha megkéred valamire, akkor azt nem tartja tiszteletben. Én azt csinálnám, hogy elvinném, de nem hagynám ott felügyelet nélkül. Mondjuk a cumisüveges dolog megoldható, mert ne vigyetek oda cumisüveget, dobjátok ki, ami van nála. Vagy arra is képes, hogy csakazértis vesz másikat?
2013. júl. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Ó és még mennyi ilyen lesz! :)) Nálunk hasonló a helyzet. Anyósom ott áll a 2 éves mellett, mikor eszik és szórakoztatja. A következő történik: gyerek eszik, én mellette eszem, anyós gyerek mellett áll, dumál: " itt a finom papika, juuuuujjj de fincsi, nyaminyami hammhammhamm, látod nagyika is bekapja, fiiinom" na ekkor szólok én: "Marikám, el fogja dobálni a kaját, ha elvicceli az evést" anyósom: "nem fogja, okos fiú a Petike, igaaaaaz piciiii Petikém jajajajjj de okos fiú vagy" közben dögönyözi. A gyerek meg fogja és eldobja a kaját. Erre én: "Marika feltakarítanád? Köszönöm" Ilyenkor feltakarít, és leül. Kb 10-szer megtörtént már, de sose tanul belőle. :DD A nagyobb gyerekkel ugyanezt csinálta, akkor még folyton mondtam a magamét evés közben, rémálom volt az étkezés, meg rohangáltam takarítani utána, mostanra idáig lazultam. Hogy anyósom ebből sem tanul, az az ő baja, a gyerek látja, hogy én nem szórakoztatom, a nagyit veszi hülyére, otthon nem csinálja. Okosak ám, megérzik hamar, hogy mit szabad otthon, mit vendégségben.
2013. júl. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy mi rontottuk el, bár ennek okai vannak (ugyanaz, ami miatt egyébként anyósom is kényezteti). De attól, hogy hibát követtünk el, nem hiszem hogy el kéne ásnunk magunk. Próbáljuk helyrehozni, szerintem nem nagy bűn hogy ehhez a család segítségét is kérjük.


Ha valamennyire kényezteti, az rendben van. De mivel októberben kezdjük a bölcsit, néhány dolgot muszáj addigra megtanulnia.


Ráadásul anyósom óvónő, pontosan tudja hogy ha közösségbe kerül, akkor neki is komoly nehézségeket fognak okozni ezek a dolgok. Ő maga sem kedveli az ilyen gyerekeket, nagyon csúnyán beszél róluk.

2013. júl. 30. 10:50
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
barátnőméknél ugyanez a szituáció volt.Nagy viták stb, anyós hajthatatlan volt mindaddig míg a látogatások megritkultak.Ma már örül ha az unokájával lehet, és eleget tesz a szülők kérésének is.
2013. júl. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

Bizony, hogy a kettesnek igaza van.

Olyan lesz, amilyenre ti,szülők nevelitek, kicsi még nagyon, nem kell izgulni, mutassatok szép példát előtte, az fog hatni, a folyton rászólás nem.

A nagyi más- az, mint a felnőttnek a cigarettaszünet a komoly és kemény munka közben.

Már nem hiszi, hogy egy kis lazulás miatt tönkremegy az egész élete, a szigorú poroszos nevelést ráhagyja másokra.

Mérei(gyerekpszich.) mondta : a gyerekkel való együttlét felhőtlen öröme az unokáknál érte őt. Miért? -kérdezte a riporter. - Közös az ellenség.

2013. júl. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%
utolsó előttinek igaza van, én most 24 vagyok, nagyon is élénken emlékszem hogyan nyavalyogtam ki nagyanyámtól a csokikát otthon viszont kuss volt.Mondjuk én voltam 5 éves, nemtudom 2 éves mennyire tud különbséget tenni. Nálunk még az is probléma volt, hogy a 2 nagyszülő nem igazán volt ugyanolyan engedékeny, úgyhogy az egyiknél ugyanazért a dologért elverték a seggem, a másiknál meg megsimogatták a fejem... Otthoni reakció szintén szigorú volt. Úgyhogy én is megtanultam hol és mit lehet, gyermeked is tudni fogja oviba meddig mehet el, különben sarokba lesz állítva /ha ugyan divat még ez a nevelési módszer/.
2013. júl. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező,megnyugtatlak ez később se lesz másképp:)

Én most vagyok 17 ,de a mai napig ugyan ez megy,csak nem a cumisüveggel hanem péládul a bulizásnál.

Ráadásul korai gyerek voltam, mamám kiskedvence.. már van rajtam kívül 6 unokája,de néha a mai napig kicsúszik a száján,hogy "egyetlen kisunokám" szóval gondolhatod,hogy kényesztetett picinek is. Viszont már pár évesen tudtam,hogy amit ott szabad,azt otthon nem,mert nem engedik meg. Mondjuk ilyen nem volt nálunk,hogy kádba etett. Inkább az,hogy éjszaka mindig megengedte,hogy fent legyek sokáig. Otthon 8-kor alvás volt, mamáméknál még 11 órakor is csiripeltem. És mikor hazamentem 8-kor még le se lehetett lőni.


Szerintem a gyerekkel szemben lenne kicseszés,hogy ha nem vinnétek a mamájához. Persze nem akarok beleszólni,de ha csak fele annyira szereti a mamáját,mint én akkor már rossz lesz a kislánynak. Inkább az anyóssal kéne valami kompromisszumot kötni. Mondtátok neki,hogy ha nem tud változtatni akkor kevesebbet láthatja? Szerintem azért enged meg neki mindent,hogy szeresse őt a kislány. Mondjátok neki,hogy attól,hogy nem etei a kádba még szeretni fogja meg attól,hogy nemet mond neki ugyan úgy szeretni fogja. Ha ezt nem érti meg és még mindig folytatni fogja akkor lehet,hogy az lesz a megoldás,hogy kevesebbet találkoznak,de azért remélem sikerül megoldani.

Sok sikert:)

2013. júl. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!