Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért könyvelik el az anyósoka...

Miért könyvelik el az anyósokat sárkányként?

Figyelt kérdés
Még szinte meg sem ismerték egymást, megy a meny-anyós, vej - anyós háború.. egymás kiismerése után meg még jobban elmérgesedik a viszony.

2013. aug. 1. 07:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2013. aug. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
ez tévedés. a legtöbb /normáis/ meny úgy kezdi, hogy meg akar felelni anyóséknak, csak általában soha semmi se tetszik anyósnak, utána persze házisárkány lesz belőle is, meg anyósából is. Sztem senki sem úgy kezdi, hogy na én utálni fogom a párom anyját, normális ember nem így áll hozzá. Én is meg akartam magam szerettetni, jártam oda sokat, de nálam inkább az volt, hogy eleve meg se akart szeretni... mindenkinél másképp van. Anyukám anyósa / a mama/ pl azért utálja anyámat, mert nem őt nézte ki fateromnak. És ennek már vagy 35 éve, és még mindig képes felhánytorgatni, hogy bezzeg Katikáéknak milyen jó megy az üzlet, apám jobban tette volna, ha oda nősül. Ez egyedi eset, nem mind ilyen persze.
2013. aug. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
de még ha éppen jó is a kapcsolatuk, anyós háta mögött akkor is házisárkányként emlegetik.. ez olyan, mint a szőke nő..előítélet van, közben nem ismerjük, de mivel szőke, meg de mivel anyós, így piszkálni kell. Nem vagyok szőke és még messze állok attól, hogy anyós legyek..de nem szeretnék ilyen anyós lenni, hiszen a gyermekeim boldogsága a fontos, és ő választ. Anyósommal is baráti a kapcsolatunk, sokan kérdezik hogy csinálom..ehhez két ember kell. És nem szabadna első látásra ítélkezni, ez a baj
2013. aug. 1. 07:32
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
én nem láttam még olyat, hogyha am jó a kapcsolat akkor mindenképp piszkáljuk az anyóst... ink örülnek, hogy nem meg folyton a veszekedés, direkt nem kreálják. sztem...
2013. aug. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem senki sem könyveli el, csak amar rádöbbennek, hogy a sztereotípia nagyon nagy részben megállja a helyét. Akinél nem igazolódik be,attól nem hallunk semmit. Ennyi.


Az én párom jól kijön a szüleimmel.

Az én anyósomal vannak problémák, de egyelőre tudom kezelni, épp megfelelő a távolság, ha minden hten kellene vele találkoznim megőrülnék, pedig nem rossz, csak nem hagy egy icipici intimszférát sem, amit en nehezen tűrök, tehát velem is van baj, ha én nem ilyen lennék, akkor semmi gond nem lenne.

Így tudom azt mondani, hogy jól kijövünk az anyósommal.


Főleg, ha "harc" lenne...mivel jaaaaahj.., szegeny kicsi fiacskám, ennyi munkát......." Amit az én szüleimnél segít pl...azt nehezményezi, nála nagyon vendégek vagyunk, a fia is, nálunk pedig családtagok, ráadásul szüleimnél nagy kertesház van. Tehát, ha mi otthon vagyunk nálunk, akkor befognak minket rendesen, hiszen a barack érését nem tudják megállítani, a disznóölést pedig direkte úgy intézik a nagyszüleim,mhogy tudjunk segíteni menni, nálunk ez megszokott. Náluk nem.

Tehát a fenti mondatom egy idézet, nagyon magas hangon elnyújtva. nah A kkor a "szegény kicsi fiacskája" elmondja, hogy ez a természetes, mert ezek közös programok, ráadásul mi is panelban vagyunk, úgyh felüdülés is..stb...meg ha valami van, akkor egyértelműen mellémáll.


Szerintem tehát senki nem negatívan áll az anyósáhz, de nagyon elérik,mhogy ezt gondolják a menyek, vejek, utána,mmeg már hiába csinál az anyós akármit, ha bezárult az ember, akor engemnne prőbáljanak meggyőzni, hogy mégsemnolyan, mint aminek tapasztaltam (ez igaz nem csak az anyósokra, hanem akárki másra is)

2013. aug. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Az anyosok mindig azok, akik fenekkel allnak a menyukhoz/meny-jeloltukhoz, hiaba akar az ember lanya megfelelni, anyukanak soha, semmi nem jo, igy a meny 2-3 ev alatt megunja a probalkozast es tesz az egeszre. Ekkor kezdodik a szidas...: na de kisfiam, hat az Erzsike aranyosabb volt, Marika meg nem hozzad valo. Lenyegtelen, hogy az a baja alapjaraton, hogy van a fianak valakije, mindig ide lyukad ki a dolog. Utana szamolja a porszemeket, megnezi, elmosogattal-e, tudsz -e vasalni. Tegnap volt itt egy kerdes, amikor is anyos szerint el vannak kenyeztetve a gyerekek, mert anyuka megfozi az eteleket, amiket a gyerekek kernek... Aztan anyos ki lett dobva, 15perc mulva mar az egesz falu tudta, hogy milyen egy menye van, ... Mindig az anyosok tontjak el, es keves szazalekuk mondja szemtol pofaba, mert ugye gerinc az nincs...
2013. aug. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%
Rontjak*
2013. aug. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
Én nagyon csíptem az anyósomat, sokat beszélgettünk a kezdetekben. Megvannak neki is a hibái, de hát kinek nincsenek? Volt egy nagy családi buli, a régen látott (számomra idegen) rokonoktól pedig visszahallottam, hogy léhűtő, lusta, rendetlen vagyok és még főzni se tudok. Eltöltöttek nálunk is egy napot, és csak ámultak, hogy rend+tisztaság van, mellé még finom ebédet is kaptak. Azóta csak sokasodnak ellenem anyósom hülye kitalációi, én meg csak akkor beszélek vele, ha muszáj. Naivan elhittem, hogy normális lesz a kapcsolatunk, és tessék. :(
2013. aug. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Én is szerettem addig a percig, amíg vissza nem hallottam a férjemtől, hogy miket mondott rólam (mi az, hogy azonnal nincs elmosogatva reggel 2kv-s csésze?!, nem kap a fia rendesen enni, és hogy nem segítek, ha hív... De azért én cserélem anyósom anyja alatt a pelenkát, erről ennyit)
2013. aug. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%

"Én nagyon csíptem az anyósomat, sokat beszélgettünk a kezdetekben. Megvannak neki is a hibái, de hát kinek nincsenek? Volt egy nagy családi buli, a régen látott (számomra idegen) rokonoktól pedig visszahallottam, hogy léhűtő, lusta, rendetlen vagyok és még főzni se tudok. Eltöltöttek nálunk is egy napot, és csak ámultak, hogy rend+tisztaság van, mellé még finom ebédet is kaptak. Azóta csak sokasodnak ellenem anyósom hülye kitalációi, én meg csak akkor beszélek vele, ha muszáj. Naivan elhittem, hogy normális lesz a kapcsolatunk, és tessék. :("


Nálunk is így indult. Csak aztán a férjemtől, meg a sógoromtól hallottam a valódi véleményét. Innentől én is elkönyveltem, nekem mindegy mit mond, úgyse hiszek neki.

2013. aug. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!