Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért hiszi az anyósom, hogy...

Miért hiszi az anyósom, hogy mindig az lesz amit ő mond?

Figyelt kérdés
Párommal van egy 16 hónapos lányunk, és mióta megszületett, anyós teljesen megváltozott. Elvárná hogy minden héten utazgassunk hozzájuk (vonattal mert nincs autónk), azt hiszi nekünk más dolgunk nincs, csak mindig az ő seggüket bújni. Együtt nyaraltunk 1 hétig (kész rémálom volt), de mikor hazajöttünk rögtön azt kérdezte mikor megyünk hozzájuk!? Egyébként ők jobban ráérnének mert nyugdíjasok, autójuk is van. Ha a páromnak névnapja vagy születésnapja van, akkor el kell mennünk hozzájuk, hogy ott meg legyen tartva náluk. Mintha én itthon nem tudnék egy ebédet főzni nekik. Mióta összeköltöztünk még nem volt olyan hogy itthon tartottuk volna akár szülinapot, akár névnapot! Még a kislányom szülinapjakor is azt akarta, hogy majd ő főz meg süt náluk, csak azt én lefújtam. A legrosszabb hogy a párom is mindig azt csinálná amit ők mondanak (főleg az anyja). Naponta háromszor beszélnek telefonon, de mostanában már soha nem előttem. Az anyja hívja a munkában délelőtt-délután. Az apja hívja este, vagy a párom hívja őket olyankor. De mindig akkor mikor én nem vagyok a közelben. Párom jövőhéten szabadságon lesz, és mondta nekem, hogy az anyja említette neki, hogy reméli akkor az egész jövőhetet náluk töltjük. Erre persze hogy a párom azt mondta nekik hogy igen ott leszünk. Mindent velük beszél meg először és aztán csak utána mondja nekem, hogy mit beszéltek meg. De ha mondom majd neki, hogy nem fogunk ott lenni jövőhéten mert itthon is van mit csinálni, meg szeretnék vele lenni egy kicsit ha már itthon lesz, akkor én leszek a szar, mert nem akarok az anyjáékhoz menni. Annyira idegesít már ez a helyzet. Ti mit tennétek a helyemben? Nem akarok megint én lenni a szemét.
2013. aug. 5. 09:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Ezt a férjeddel kell megbeszélned. Sarkadra állni, de ha attól félsz, hogy szar leszel, akkor egyszerűen ne szar legyél, hanem kedves, simulékony, sajnáltasd kicsit magad stb. Sokan mondják, hogy pfuj nem szabad játszmázni stb. Ha valakinél ez működik? Jobb, mint veszekendi. Mint abban a görögös filmben. A férfi a fej, de a nő a nyak és arra fordítja a fejet, amerre akarja.


Anyósod sem úgy forgatja a férjedet, hogy már pedig idejössz fiam és kész, nem maradhattok hármasban a kis családoddal. Neked sem úgy kell támadni, hogy pedig nem megyünk anyádhoz és kész. Hanem, hogy mennyire szeretnél együtt tölteni vele időt és ezt és ezt csinálhatnátok, és ide és oda mehetnétek, és jajjj hát a ház körül is ezt azt meg lehetne csinálni. Meg a Julisékat is olyan régen hívtátok már át, most ráérnétek, milyen jó lenne sütögetni velük a kertben vagy mit tudom én. Ez kicsit jobban hat, mint nem megyek anyádékhoz, mert a fszom ki van az egésszel. Nem azzal kell kezdeni.

2013. aug. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
A férjed nem nőtt fel. Lehet akárhány éves, gyerek maradt. Megy haza anyuciékhoz, és nem fogadja el, hogy új családot alapított. Anyuci meg azért teheti meg ezeket a dolgokat, mert a férjed hagyja neki. Te pedig alkalmazkodsz a férjedhez, hogy otthon béke legyen. Ha a párod nem hajlandó dolgozni magában azon, hogy elszakadjon és felnőjjön, akkor semmit sem fog változni ez a helyzet a jövőben sem. A te tűrőképességed határait pedig te ismered. Én kiléptem egy ilyen házasságból, mert betelt a poharam anyucival és a pici fiával.
2013. aug. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
Anyucipicifia!
2013. aug. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

1.ÓÓÓÓ biztos nagyon cuki az a 6 hónapos baba :)

2.Ezt meg kéne beszélned a pároddal hogy mondván hogy már össze tartoztok az kéne hogy bízzatok egymásban nem kéne mindennek hirtelen kiderülnie számodra.Kérd meg hogy ezt ne tegye.Az együtt lét fő alapja a bizalom.

3.Ha továbbra is beválall dolgokat a kérdezésed nélkül akkor nyugodtan fogd a gyereket és mondd meg neki hogy nem!,ez nem így megy!!

2013. aug. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
33%
Rugdald meg a vérbe
2013. aug. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

Azért ez a viselkedés a lányotok születése előtt is kellett hogy legyen. Sokat nem tudsz tenni. Vagy a sarkadra állsz, és simán megmondod neki, hogy márpedig nem fogsz ugrálni ahogy fütyülnek, ha akar ő mehet de te és a lányod most nem mentek.. téma lezárva.

Vagy befogod kicsi szádat, és mész ahová a párod mondja..

Te döntésed.. De egy tuti biztos.. Így fogadtad el, mert aki ennyire az anyja hatása alatt van, az nem a gyerek születése után lesz ilyen.. Az mindig is ilyen volt..

2013. aug. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Anya.mano333 válasza:
25%

Örülj neki,hogy csak ennyit kér...én is most írtam egy új kérdést...:)

Az enyémnek minden nap délutánig az anyjával KELL lennie, hiába vagyunk itthon én és a kislányunk. Ha szólok, még én vagyok a rossz, aki problémázik napi pár órán....ezek betegek...

Szóval megértelek és nagyon sajnállak...az a baj, hogy az ilyen anyukák lelkileg terrorizálják a fiukat, mindent ők irányítanak....bár én már annak is örülnék, ha anyós csak ennyit várna el...

Kitartás, csak okosan....

2013. aug. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
26%

ma 10:05

16 hónapos vagyis majdnem 2 éves.. Nem pedig fél éves.....

2013. aug. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
15%
Fogdd magad és a párodat, menjetek el anyósékhoz és mondd el azt, ami bánt. Pont úgy beszéljétek ezt meg, mint ahogyan a normális felnőtt emberek szokják.
2013. aug. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%

Próbálj meg beszélni a férjeddel, és tudatosítani benne, mert ezek szerint még nem fogta fel, hogy: "saját családja = gyereke van!"


Egyébként emlékeztetném, hogy a te szüleidnél mikor voltatok utoljára háromasban?

Letesztelném a férjemet, ha azt mondom neki, hogy ossszuk a hetet 3 részre: 1/3 részét otthon töltitek háromasban, 1/3-ad részét a te szüleidnél, és a további 1/3-adát az ő szüleinél. Merthogy így lenne igazságos!


Arra azért vigyázz, nehogy a végén az süljön ki az egészből, hogy ettől kezdve minden héten (=merthogy nekik van autójuk) ők szállnak meg titeket, és valóban egyetlen szabad percetek sem lesz tőlük ettől kezdve.


Szóval mereven ellenszegülni nem biztos, hogy célravezető, inkább hajlok arra én is, ha a beszélgetés nem vezet eredményre, akkor a női rafinéria, amit be tudsz vetni.

2013. aug. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!