Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Annyira idegesít anyósom....

Annyira idegesít anyósom. Miért hiszi hogy okosabb nálam?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos babám és anyósom folyton beleszól a gyereknevelésbe. Mit mikor adjak neki, mit hogyan csináljak. Múltkor pl. ebédet főztem a lányomnak mikor itt voltak. Paradicsomos burgonyát csináltam, és erre belekóstolt és szó szerint azt mondta ilyen szart hogy lehet neki adni a gyereknek. Mert hogy semmi íze nincs, be kellene neki fűszerezni, mert neki vannak nagyon jó fűszerei (gyógynövényekkel foglalkozik). Meg hogy ő már 4 hónaposan azt a húslevest adta a páromnak is amit ők ettek, minek főzőcskézek a kicsinek külön. Szinte mindenbe beleköt, miért így etetem, miért úgy altatom miért az a ruha van rajta ami rajta van.... A múltkor megjegyezte, hogy jó hogy a kislány nem rám ütött, és nem olyan kis sápadtka mint én. Állandóan azzal piszkál milyen sápadt vagyok. Alapból fehér bőrű vagyok, így nem lehet az arcom sem hű de barna. Párom már szólt neki, hogy hagyja ezt abba, mert idegesíti már őt is hogy piszkálódik, erre felkapta a vizet, hogy ő nem is csinál ilyet. Lehet hogy a kicsi is ezért nem szereti annyira?
2012. okt. 16. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
igen szerintem megérzi a pici a köztetek lévő feszültséget!az én anyósom is ilyen.mond meg neki hogy ő a te gyereked és úgy neveled ahogy te akarod!aztán ha nem tetszik neki akkor nem kell mennie hozzátok!
2012. okt. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%

Persze, a gyermeked is gyűlöli azt a vén banyát, megérdemli. :)

Jaj, de kíváncsi lennék, hogy ezt a sok anyósellenes kérdést kiíró anyatigris milyen anyós lesz majd.


Én örülnék, ha lenne akár egyetlen nagyszülője a kisbabámnak, aki majd aggódik érte és szereti, mint ahogy engem szeretett a nagymamám (ő is beleszólt mindenbe, de hát istenem, az idősek már csak ilyenek), de sajnos az én szüleim is és a páromé is meghaltak már gyerekkorunkban :(

2012. okt. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

hát nem irigyellek! együtt is laktok?


szerintem mondd meg neki,hogy ő a te gyereked,és nem szeretnéd ha bárki is beleszólna a nevelésébe

2012. okt. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves második... azért nehogy azt mond, hogy ez normális, hogy ennyire beleszól mindenbe?? Én egyáltalán nem vagyok anyósellenes, sőt amíg nem volt meg a kicsi nagyon jóban voltunk. Mióta megszületett azóta ilyen "okos", már a kórházban elkezdte...
2012. okt. 16. 12:50
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Nekem a párom mondta nyáron viccből milyen fehér vagyok én meg vissza válaszoltam neki persze mert nem vagyok cigány.Megnézném az anyósod fejét amikor neki is így vissza szólnál tuti nem tenne ilyen tahó megjegyzést.
2012. okt. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Hogy miért hiszi, hogy okosabb nálad azt csak ő tudja. De az biztos, hogy a szüleink korú emberek általában fensőbb rendűnek érzik magukat. Az, hogy ezt melyik, mennyire erőszakosan hangoztatja már embere válogatja.

Saját tapasztalatom az, hogy próbálj nem venni róla tudomást. Tudom, hogy nehéz (nekem sem ment!), de addig míg csak mondogat annyira nem árt. Amikor már nem csak beszél, hanem konkrétan ellened is tesz (megeteti olyannal amivel Te nem szeretnéd pl.) na akkor már marha nagy gáz van. Az jó, hogy a férjed már szólt. Neki kéne a Mamát olykor- olykor rendre inteni. Amúgy a másik tapasztalatom az, hogy egy idő után már hiába akar okoskodni, mert a saját unokája fogja rendre utasítani.

Szerintem nem bírják elfogadni a nagymamák, hogy már ők másod szereplők, ennyiről van szó. Nehéz nekik háttérben maradni. Azt meg, hogy a kicsi mennyire szereti, kár pedzegetni. Majd kialakul. Neked az lenne az érdeked, hogy jó kapcsolatuk legyen. Nagyon sok pluszt tud adni egy nagymama az unokájának. Ezt is tartsd szem előtt!

3 gyerekes anya (nekem már meghalt anyósom, de ő sem volt életében szent az biztos)

2012. okt. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Nem azt mondom, hogy normális, de el kell fogadni, hogy ez van.. Az én nagymamám is ilyen volt, minden dolgomba beleszólt Még tini koromban harcoltam ellene, de aztán rájöttem, hogy felesleges. Nekem fiatalon kevesebb kínlódással a hátam mögött könnyebb alkalmazkodnom egy idősebbhez, mint neki énhozzám. Most is próbál beleszólni a gyereknevelésbe de egyik fülemen be, a másikon ki. Bólogatok szépen, aztán kész. Tudom, hogy csak jót akar a maga idegesítő módján.


Akik pedig lepontoztak remélem hibátlan anyósok lesznek és soha semmilyen módon nem lesz konfliktusuk a menyükkel. :)

2012. okt. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 timike26 ***** válasza:
54%
szerintem meg ne fogadd el mert csak rosszabb lesz.èn is hasonlo cipoben jàrok,tudom mennyire megbirja neheziteni a napokat egy anyos.az èn kislànyom mèg csak 4 honapos,ès remèlem azèrt sir anyos kezèbe mert èrzi rajtam hogy nem szeretem anyos ès nem is akarnàm làtni se.
2012. okt. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a válaszokat, de ismerős a helyzeted. Én ennél még keményebbeket is kapok. Pl: nem esztétikus, hogy babaplédet terítek a földre, mert régen a földön másztak a picik (tök hideg padlónk van), 4 hónapos volt a lányom mikor megjegyezte, hogy egy gyereket nem csak fektetni kell, amikor egy kis ideig hasfájós volt azt mondta az én hibám, mert ő már 3(!) hónaposan májat(!) adott a páromnak és sosem fájt a hasa. Nekem szereti a lányom, nem érzi a köztünk lévő feszkót. Én inkább nem is vagyok a közelében ha nálunk van. Teszem a dolgom. Azt már letisztáztam vele, hogy akkor jöjjön, ha párom is itthon van. Amúgy a múltkor eléggé meglepődött a válaszomon, köpni nyelni nem tudott: Azt mondta ő már azért csak jobban tud mindent mint én, mert ő már nevelt fel gyereket. Erre én: az hogy valaki felnevel egy gyereket még nem jelenti azt, hogy jól csinálta és tud mindent. Ennyi! :-)
2012. okt. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, respect, ez tényleg jó szöveg:)


Mi múltkor jó fejek voltunk, és tanácsot kértünk anyóstól gyerekaltatás-ügyben. (a fél rokonságot és baráti társaságot szintén felhívtuk, gondoltam hátha tud valaki valami okosat mondani)

A probléma az, hogy mászkál a 2,5 éves fiunk éjjel. Anyós azt javasolta, h vigyük be az ágyát a szobánkba. Meg hogy amúgy nem tud mit mondani, mert a lányai gyerekei nem mászkáltak soha éjszaka.

Megköszöntük, hogy még gondolkodunk rajta.

Pár nap múlva hívott minket, hogy akkor átvittük-e az ágyat. Nem. De miért nem?

Hát kész voltam.Senki nem mondta, hogy mindenképpen azt fogjuk csinálni, amit tanácsolt. A lányai gyerekeiről meg annyit, h a 3 gyerekből kettő mászkált, csak anyós egy cseppet elfogult velük...

2012. okt. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!