Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek a férjem indulatai...

Mit tegyek a férjem indulatai ellen? (gyász miatti indulatok)

Figyelt kérdés

A férjem jó ember (néha túl jó), soha kezet nem emel senkire, szinte nemet sem mond (pont az is az egyik baja).

Pár hete meghalt az apja, azóta a gyásztól szinte elment az esze.


Rendkívül indulatos lett, kötekedő, a kákán is csomót keres és szinte szándlékosan beleköt mindenkibe.

Imád porszívózni. Egy 20 m2 -es szobát másfél óráig porszívózott ki vasárnap, kb. 10 perces meló, ha lassan csinálja az ember és alaposan.

Folyton mindent "véletlenül" elfelejt, nagyon fontos dolgokat is. Igyekszem türelmes lenni, de néha kiborul a bili, mert sok indulatát egyszerűen áttolja rám - értsd: ő nem gyászol, neki semmi baja, én csak rosszul látom a dolgokat, én vagyok az indulatos és nem ő.


Mit tegyek, hogy jobban el tudjam viselni a gyásza miatti indulatait? (Már tanácsoltam neki, hogy írjon naplót, de nem fogadta meg.) Most mindent jobban akar tudni mindnekinél és mindenki hülye.


Köszönöm.



2013. aug. 7. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

1. "Nem, nem vesztettem el."

Az első szakasz a tagadás. Még nem lehet elképzelni a valóságot. Az Ember védekezik a túlságosan erős érzések ellen. Nem akarja megélni, nem akarja látni, hallani, megérteni a helyzetet.


2. "A fenébe! Miért hagyott el? Nem volt joga hozzá."

Megjelenik a harag. Tiltakozás az elkerülhetetlen ellen. Vádolsz mindent és mindenkit... vagy önmagad ellen fordítod a haragodat és bűntudatot érzel.

Amikor egy kötelék elszakad, arra törekszünk, hogy helyreállítsuk.


3. "Kegyelem, Istenem, add vissza..."

Elkezdesz alkudozni. Még ha nem is vagy hívő, fogadalmakat teszel.

A valóságot túlságosan nehéz elfogadni, a veszteség talán még nem elkerülhetetlen. Mindent meg kell próbálni.


4. "Nem látom többé. Vége."

Szomorú vagy és sírsz. Észre kell térned, a bánat nem hozza vissza. Ez a depresszió szakasza. Semmi nem számít már. Levert vagy. Az energia, ami tegnap még a haragot vagy az alkudozást hajtotta, eltűnt.


5. Vége. Sajnálod, de beletörődsz.

Készen állsz tovább lépni, új kapcsolatokat kötni. A gyász elvégezte munkáját.


A szomorúság természetes emóció valaki elvesztésével, vagy a csalódással szemben. Egy kudarc, egy gyász, egy költözés, egy olyan helyzet, mely felébreszti bennünk azt az érzést, hogy nem szeretnek... A szomorúság színei sokfélék lehetnek: nosztalgia, elbátortalanodás, zavar, kétségbeesés...

Az elkeseredést az váltja ki, hogy meg kell hajolnunk egy elkerülhetetlen kényszer előtt. Ez a gyász reakciója. Nem változtathatunk smmit. Tehetetlenek vagyunk, nem marad más, mint sírni. Mindenfelől összeszorítanak. Legszívesebben nem is léteznénk többé.

A szomorúság nem azonos a depresszióval. A depresszió a gyász kudarcát jelenti.

2013. aug. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, aranyos vagy. :)


Ezek azok a szakaszok, amelyeken neki is át kell mennie - ezt én is ismerem. Egyrészt gyászoltam már, másrészt magam is gyászolok (más természetű veszteséget), harmadrészt amit lehetett, elolvastam a gyászról.


Azt nem tudom, hogy azzal az indulat-csomaggal mit kezdjek, amit ő tol át rám? (mert képtelen elviselni) Egy kicsit sok. :(

2013. aug. 7. 17:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2013. aug. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. aug. 7. 21:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Tagad ez normális. Hogy mit tegyél, szeresd és állj mellette, és legyél nagyon türelmes.
2013. aug. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Nővérem pasijának az anyja 3 éve halt meg, azóta megmaradt a pasi agresszív parasztnak. Addig is az lehetett, de azóta kimutatja a foga fehérjét. Meg lett neki akkor bocsátva, mert a gyász, meg jaj szegény biztos csak amiatt. De évek óta? Ugyan már. Ilyen is volt, csak pont úgy jött ki, hogy addig még megjátszotta magát a kapcsolatban.


persze a nővérem még mindig mentegeti, hogy csak azóta ilyen, hogy meghalt az anyja...

2013. aug. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Valóban elgondolkodtató, mivel egy jó emberbe nem költözhet bele a gonosz csak úgy.

A gyász kihozta belőle a mélyen szunnyadó 'ördögöt', ha több hónapig fenáll ez az állapot, ideje elgondolkodni. Mindig is benne volt az agresszió, csak elfojtva.


Hallottam olyan emberről /fiatal tinédszer korában/ tudta meg, hogy cukorbeteg. Ezután megváltozott a viselkedése nagyon agresszív lett. A szülők elnézik a viselkedését, mivel jaj szegény beteg. A testvérét terrorban tartja.

2013. aug. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Semmiféle gonosz nem költözött bele, egyszerűen csak gyászol. A fájdalom nagyon mély indulatokat is ki tud hozni az emberből. Kívülállóank azonban ez kicsit nehéz, ezt elviselni.

2013. aug. 8. 19:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Legyél nagyon türelmes vele, és megértő hozzá (persze normális keretek között). Az idő majd begyógyítja a sebeit. Tudsz neki segíteni azzal, hogy érezteted vele, hogy mellette állsz, kimutatod a szeretetedet, és sokat, nagyon sokat beszélgettek az élet dolgairól, az elhunytról, a férjed érzéseiről. (Tudom sok férfi kerüli az ilyesmi, de okosan meg lehet oldani ezt is.) Így remélhetőleg hamarosan csillapodni fog, és visszatér régi önmagához. Kitartás!
2013. szept. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!