Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik az érvek a koporsós...

Mik az érvek a koporsós illetve hamvasztásos temetések mellett/ellen, az anyagiakat nem tekintve? Mit választanátok?

Figyelt kérdés
2013. jún. 26. 21:24
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Hamvasztás. Nem akarok kukaclakoma lenni!
2013. jún. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is a kukacok jutottak eszembe.


A hamvasztás se jobb szerintem, de inkább én is hamvasztatnám magamat, aztán szétszóratnám a hamvaimat...

2013. jún. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
8%

Én koporsós temetést humánusabbnak és tradícionálisabbnak tartom, viszont azt senkinek sem tudom megbocsátani, de elfogadni sem, hogy miért kell a hamvasztást választani csak azért mert az elhunyt, rossz állapotban van vagy éppen felismerhetetlen

Manapság az emberek azzal próbálják megkímélni magukat, és a családjukat hogy inkább hamvasztani kívánják az illetőt, pedig ez rontja a temetést jelentőségét

21/F

2013. jún. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
87%
Ha arról lenne szó, hogy majd velem mi legyen, igazából szinte mindegy. Csak egy kikötésem lenne, ha hamvasztanak is, temessenek el, vagy szórjanak szét valahol, vagy mit bánom én, csak nehogy hazavigyen valaki! Tudom, elvileg akkor már mindegy, de nem akarom, hogy valamelyik családtag polcán porosodjanak a hamvaim, nem tehetek róla, ennek még a gondolatától is kiráz a hideg. Nagyon morbid.
2013. jún. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
93%

Én a hamvasztást preferálom.

Mégiscsak szebb ha a tűzben ég el a test, mintha a kukacok között rohad szét. Plusz a temető sem telik be olyan hamar, mert egy sírnak nagyobb hely kell.

2013. jún. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
84%
A koporsósok 90%-a nem tud észérvet mondani miért nem hamvsztat!Egy ész nélküli megszokás!
2013. jún. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Milyen kukacokról beszéltek? Le van zárva a koporsó, oda nem jut be semmi :)
2013. jún. 26. 21:42
 8/36 anonim ***** válasza:
87%

"rontja a temetést jelentőségét"

Micsinál?

2013. jún. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Hamvasztást, szétszórást szeretnék magamnak.

A koporsós nekem nem szimpatikus, ahogy ott püffedek meg rohadok.

2013. jún. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Csak azt a halottat nem kajolják fel a kukacok ami múmifikálódik vagy balzsamozzák!Hiába van zárt koporsó!Lehet az leforrasztott fém is!

2013. jún. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!