Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Rettenetesen összevesztem...

Rettenetesen összevesztem apósommal. Tényleg igazságtalan voltam, vagy eltúloztam a dolgot?

Figyelt kérdés

Pár napja náluk voltunk, mondta, hogy eltologatja a kertben a kisfiúnkat (8 hónapos), mi addig kicsit ledőltünk a párommal pihenni. Amikor kimentem a kertbe, azt látom, hogy ül egy széken, előtte a babakocsi, és behajolva a babakocsiba cigizik és minden füst rámegy a gyerekre. Nagyon kiakadtam és kérdőre vontam, hogy ezt hogy gondolja és ilyen nehogy megtörténjen mégegyszer, ne dohányozzanak a babám közvetlen közelébe. Ő kiakadt, hogy mi is dohányzunk, de azt tudni kell, hogy a babám jelenlétében soha de soha nem gyújtottunk rá!!! Csak akkor cigizem, ha alszik, vagy éppen nincs velem, azt is olyan helyen pl. terasz, ahonnan nem érezheti meg. Erre elkezdett leordítani, hogy az ő unokája és ne akarjam megmondani, hogy a saját házában mit csinál és hogy, elfajult a veszekedés, a párom meg arra jött ki, hogy mondom, hogy akkor nem hozom ide a gyereket az ő házába, ha ő azt csinál amit akar, mert itthon van, és az a gyerekemet veszélyezteti! És hogy ne is álmodjon arról, hogy majd rájuk hagyjuk valaha, ha így áll hozzá. Persze az egész család nekem jött, hogy mit képzelek magamról, a férjem mellém állt a dologban, amin mégjobban kiakadtak, végül eljöttünk.


Most viszont a férjem elém állt, hogy azért igazságtalan voltam, nem kellett volna ilyeneket mondanom, és vérig sértettem őket. Én viszont tényleg úgy gondolom, hogy attól még hogy az ő házukban vagyunk, nem tehet meg akármit a gyerekemmel és nem fogom ezt tűrni...amúgy is elég igénytelen emberek, kosz van, hideg vízben ronggyal (mosószer nélkül) törölgetik a zsíros tányérokat. Múltkor azon is kiakadtak, hogy külön szivacsot vettem a babának meg mosogatószert és újramosogattam a cumisüvegeit meg kanalát, amit ők elmosogattak. Hogy én milyen szemtelen vagyok, hogy amit ők segítőkészen megcsináltak, az nekem nem elég jó.



2013. aug. 10. 12:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Én maximálisan neked adok igazat.
2013. aug. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
20%
"babám" Esetleg BABÁNK!!! Nem?
2013. aug. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez egy elég kellemetlen helyzet. Biztosan én is maximálisan felba...dtam volna. Logikus az lett volna, ha azt mondod neki, hogy "Legyen szíves, ne fújja a füstöt a babára, mert a szívem szakad meg, ha ezt látom. Nem tesz jót a kicsinek." Csak hát, mikor lilaköd van, elég nehéz udvariasnak lenni. Akció reakció, visszasikított az öreg. Ő is reagálhatott volna másképp.

Nem áll meg a világ, majd kibékültök. Legjobb lenne, ha a párod beszélne vele... hogy ez így nem jó senkinek.

2013. aug. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Igen, képzed, otthon is külön szivacsot használunk a cumisüvegének, nem azt, amivel azelőtt a nyers húsos vágódeszkát mosogattam. De tudod mit, "kedves" 2. 4. válaszoló, ne válaszolj többet, mert nem vagyok rád, kíváncsi, mosogasd csak a babáTOK cumisüvegét a kajamaradékos, zsíros ronggyal, te dolgod.


3-as, igazad van, biztosan én sem a legjobb módon reagáltam, de amikor megláttam, elhűltem, hogy mit csinál...egyszerűen nem értettem, hogy felnőtt ember ebbe hogy nem gondol bele. Aztán szó szót követett, és amikor azt mondta, hogy ha majd ott hagyjuk rájuk nyárra, akkor sem fogom látni, hogy mit csinálnak, hogy beléjük kössek, és erre mondtam, hogy ha ez így van, akkor nem fog itt maradni a BABÁNK (csak a kedvedért) rájuk. Erre meg mindenki nekemjött, hogy mit képzelek magamról.

2013. aug. 10. 12:19
 5/21 anonim válasza:
96%

Tyűha, nem irigyellek. Én sem engedném.. A helyedben én bocsánatot kérnék, ha így elfajult a veszekedés. Mosolyogva (szeresd az ellenség

et és bedilizik tőle), barátságosan mond meg neki, hogy a pici közvetlen közelében ne dohányozzon, Ti sem teszitek, neki sem szabad. Ha érthetetlen ne menjetek egy darabig, majd megértik. :-)

2013. aug. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen igazad van, én is így reagáltam volna, bár tudom, lehetett volna szebben is. Nekem is volt már hasonló kirohanásom, illetve sokszor szoktam szólítgatni a nagyszülőket. Én mindig azt mondom, hogy csak azért, hogy nekik jó legyen én nem hagyom, hogy bármit megtegyenek. Ha nem azt csinálják, amire megkérem őket, akkor igen is rájuk szólok. Ha ennek sértődés a vége, akkor az, nem érdekel. Nálam a baba az első (5 hónapos).

Ja, és külön szivacsot használok, ez alap...

2013. aug. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek Veled! Én nem dohányzom, sőt még gyerekem sincs, de ha egyszer meglátom, hogy valaki ráfújja majd a füstöt a babámra, annak lesz nemulass. Várj pár napot, hogy csillapodjon mindkettőtök indulata, és beszéljétek meg ezt szépen, nyugodtan. Gondolom, azért szájalt így, mert robbantál. Ez természetes védekező reakció. Minden rendbe jön majd.
2013. aug. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
34%

Én ahogyan látom itt sokkal több van a dologban, mint a cigifüst és mosógatos téma.

Ha valaki nem tud az indulatainak parancsolni akkor viselje a következményeket.

Intelligens viselkedési mód: 3-at számolni a düh előtt és kifújni a levegőt. Elszáll a gőz: aztán minusz indulat nélkül elmondani higgadt módon amit szeretnél.


Azok az emberek akik nem tudják elviselni mások káros szokásait, nem menjenek a társaságukba, kerüljék el őket.


Akik képesek belemenni egy vitába, és nem látni előre mi lehet abból ami már indulattal indul, vessen magára.

2013. aug. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
26%

A cigifüsttől még nem halt meg egy gyerek sem, a levegőben sokkal több a káros anyag, amit nap mint nap belelégzünk, sőt ha nem minden nap élsz együtt velük akkor az konyhai higiéniában sem fog fertőzést megkapni. Túlzottak ezek a problémák, és sokkal többet belevittél, mint amit kellett volna.

Ha nem vallod be magadnak sem, de nem tudod ezeket az embereket elfogadni. Felnevelték a férdet is és gondolom ő sem lett fertőzőtt vagy allergiás, pedig biztosan akkor is igy éltek ami ő kicsi volt.

Lehet, hogy úgy beszéltél vele, ahogyan egy felnőtt ledorgálaja a kisgyerekekét. Nem mindenki tűrné ezt a hangnemet, még ha rosszat is cselekedett.

Hibás vagy Te is és ő is.

Neheztelésed kivetited egy másik emberre, mivel elmentél pihenni igy nem tudtál felügyelni a babádra. Történt egy incidens ezért haragszol magadra, de a másik embert okolod érte, sőt az elfajult veszekedés is, mivel ha okos vagy abbahagyod időben, és belátod ebből nem jössz ki jól.

2013. aug. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%

"A cigifüsttől még nem halt meg egy gyerek sem, a levegőben sokkal több a káros anyag, amit nap mint nap belelégzünk"


Komolyan azt mondod, a szimpla levegővétel károsabb, mint a cigi?

2013. aug. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!