Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Rettenetesen összevesztem...

Rettenetesen összevesztem apósommal. Tényleg igazságtalan voltam, vagy eltúloztam a dolgot?

Figyelt kérdés

Pár napja náluk voltunk, mondta, hogy eltologatja a kertben a kisfiúnkat (8 hónapos), mi addig kicsit ledőltünk a párommal pihenni. Amikor kimentem a kertbe, azt látom, hogy ül egy széken, előtte a babakocsi, és behajolva a babakocsiba cigizik és minden füst rámegy a gyerekre. Nagyon kiakadtam és kérdőre vontam, hogy ezt hogy gondolja és ilyen nehogy megtörténjen mégegyszer, ne dohányozzanak a babám közvetlen közelébe. Ő kiakadt, hogy mi is dohányzunk, de azt tudni kell, hogy a babám jelenlétében soha de soha nem gyújtottunk rá!!! Csak akkor cigizem, ha alszik, vagy éppen nincs velem, azt is olyan helyen pl. terasz, ahonnan nem érezheti meg. Erre elkezdett leordítani, hogy az ő unokája és ne akarjam megmondani, hogy a saját házában mit csinál és hogy, elfajult a veszekedés, a párom meg arra jött ki, hogy mondom, hogy akkor nem hozom ide a gyereket az ő házába, ha ő azt csinál amit akar, mert itthon van, és az a gyerekemet veszélyezteti! És hogy ne is álmodjon arról, hogy majd rájuk hagyjuk valaha, ha így áll hozzá. Persze az egész család nekem jött, hogy mit képzelek magamról, a férjem mellém állt a dologban, amin mégjobban kiakadtak, végül eljöttünk.


Most viszont a férjem elém állt, hogy azért igazságtalan voltam, nem kellett volna ilyeneket mondanom, és vérig sértettem őket. Én viszont tényleg úgy gondolom, hogy attól még hogy az ő házukban vagyunk, nem tehet meg akármit a gyerekemmel és nem fogom ezt tűrni...amúgy is elég igénytelen emberek, kosz van, hideg vízben ronggyal (mosószer nélkül) törölgetik a zsíros tányérokat. Múltkor azon is kiakadtak, hogy külön szivacsot vettem a babának meg mosogatószert és újramosogattam a cumisüvegeit meg kanalát, amit ők elmosogattak. Hogy én milyen szemtelen vagyok, hogy amit ők segítőkészen megcsináltak, az nekem nem elég jó.



2013. aug. 10. 12:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
61%
Abban igazad van, hogy ne fújja a babára a füstöt senki, de én egyszerűen nem értem, hogy felnőtt emberek miért nem tudnak uralkodni az indulataikon. Normálisan nem lehet szólni? Nálunk is volt már, hogy valami miatt szóltam, de normálisan, nem is volt semmi gond. Eltúloztad és szerintem azért, mert nem szereted az apósodékat és volt végre indok kioktatni.
2013. aug. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
28%
Nem voltál igazságtalan, jóltetted, énis így tettem volna!
2013. aug. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
67%
Aki nem tudja elviselni a kritikát az ne tegyen fel ide kérdést. Ha nem vársz megoldást a prolémádra akkor szenvedj.
2013. aug. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez most mire vonatkozott? Mire reagáltam úgy, hogy nem tudom elviselni a kritikát? Ha a pontozásra gondolsz, nem pontozok soha.
2013. aug. 10. 20:39
 15/21 A kérdező kommentje:

ja, és rhadtul nem szenvedek, tök boldog vagyok :)

a párom miatt idegesít a dolog egyedül, miatta nem szeretnék rossz kapcsolatot, csak hát elég nehezen jövünk ki egymással (mindkét részről)

2013. aug. 10. 20:40
 16/21 anonim ***** válasza:
69%

Megértem hogy pipa voltál,én is az lennék,ha a gyerek képébe akárki is bele fújná a füstöt. Sajnos rosszul tetted,hogy így neki estél elsőre.

Nem tudom volt e már vele problémád,de első ízben nyugodt,normális hangnemben kellett volna megkérned,hogy a gyermek közelében ne dohányozzon. Emberek vagyunk,normálisan tudjuk közölni ha valami gondunk van!

Ha ennek ellenére vita tört volna ki,na akkor szó nélkül eljöttem volna,de úgy,hogy engem és az unokát többet nem lát!

Ha nem az első eset volt,akkor megértem,hogy így neki estél,ám ha az első alkalom volt,akkor valóban túlzás volt neki esni a papának.


Ó,nem csak ők ilyen igénytelenek! nálunk is a párom szülei olyanok,hogy húúú! pl az apjának adtunk kaját,az ételhordót elmosta ugyan,de mégis utána kellett mosogatni. Ha adott valamit,akkor általában olyan edényben adta,amit már évek óta nem használt,a szagán is érződött,és hát mikor mostam el... iszonyat mi mocskot lemostam egy-egy edényéről (mondjuk lehet direkt csinálta,miután észre vette,hogy tisztábban kerülnek vissza az edényei,mint ahogy át kerültek :-D ) Én nem használok külön mosogató szivacsot. A mosogatás nálunk úgy zajlik,hogy előbb a baba dolgokat,utána a kevésbé mocskosakat,utána a zsírosakat.Mosogatás után ecetes vízben jól kiöblítem a szivacsot- az ecet fertőtlenít!,így a következő mosogatáskor tutira higiénikus a szivacs :-)

Nem baj,ha vannak igényeid,és elveid és ki is állsz!

2013. aug. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ...sajnos nem az első eset volt. először én is nyugodtabb voltam, ez a sokadik ilyen volt.
2013. aug. 10. 21:12
 18/21 anonim ***** válasza:

de legalább akkor a Párod melléd állt! nálam nem volt ilyen. :-(

Komolyan,elgondolkozom néha,hogy szeret e,de annyira édes és odafigyel arra amit szeretnék,csak épp nem áll ki mellettem amikor kellene,akivel szemben (apja) kellene,úgy ahogy kellene :-(

2013. aug. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
100%
Teljesen igazad volt, nem muszáj a gyereket szándékosan már 8 hónaposan kitenni a koporsószögnek. Minden bagós szívja egyedül a füstjét, mást ne kényszerítsen rá, se 8 hónapost, de 67 évest.
2013. aug. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
se*
2013. aug. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!