Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen apos szituacioval?

Figyelt kérdés

Ferjemmel boldog hazassagban elünk( 6 eve vagyunk együtt), 2 aprocska 3 ev altti gyerekünk van.

Messze elünk csaladainktol 500-1000km ellenkezö iranyokba. Itt elnek a többi rokonaink is mint nagymamak unoktestverek nagynenik, gyerekkori baratok. Evente 1-3 alkalommal megyünk hozzajuk. Hozzank meg megritksbban jönnek.

Anyosom egy tünderi nö mindig jol kijöttünk, söt közeli a kapcsolat is.

Aposom viszont nem. Egy mogorva szinte mar bunko ember, soha semminek nem tud örülni, mindenröl meg van a velemenye ami szinte csak megativ. Melöe pedig ugy viselkedik mint egy 5 eves gyerek, szinte alig eszik meg par etelt, azt is csak amit anyosom föz, iszonyatos buta elkepzelesei vannak es ha valaki mast mond akkor kibukik. Nem megoldja a problemat hanem duzzog es besertödik, semmiröl nem lehet vele beszelni.

1 honapja együtt volt a csalad nyaralni ( anyosom valasztotta a helyet, de a fiai fizettek szinte mindent), mikor oda ertünk egyböl kijelentetze hogy ez nem az ö vilaga rögtön haza megy es utolso nap vissza jön anyosomert. Ekkor mindenki csak csöndben volt en pedig megmondtam hogy gondoljon masok erzelmeire is... Es ott maradt , a vegen szuperül erezte magat.

Es most jött a vissza fizetes.

2 hetre anyosomekhoz utaztunk mert csaladi esemenyek vannak sorba, es a dedik is lassak a gyerekeket. 1 hetre ferjemnek elkellett utaznia . Elöször kikezdte a nagylanyt (3 eves lesz), kiabalt vele mert a kezei eves közben az asztalon voltak es meg ezer ilyen dolog. Lanyom fel töle es szinte mar sir ha meglatja.

Tegnap viszont elem allt es ezt mondta: ha en a nyaralason meg mondtam velemenyemem akkor most ö is.(vagyis vissza fizeti amit adtam neki) nem tudja elviselni rendetlensegemet, mindenhol szethagyom cuccainkat, a konyha mindig tiszta kosz, es a gyerekek jatekai szetszorva, a gyerekek hangosak...

Persze hogy vannak itt ott jatekok, de egesznap pakolok utannuk, a konyhat mindig takaritom ha mehföztem elpskolok letörölgetek, de jatekok ott is vannak söt meg a gyerekek rajzoloja is ott van...

Elöhagytam a vasalodeszkat( összecsukva felrerakva a mosokonyhaban) mert este vasalni akartam ...

Azt mondta ha nem valtozik ez akkor ö elmegy mig itt vagyunk mert igy nem tud elni.


Menjek bele egy haboruba? Meg 1 het van hatra es 2 csaladi esemeny amire mindenki nagyon keszül.


Mit gondoltok erröl?

Ferjem ma erkezik , igy meg nem mo dtam el neki.



2013. aug. 23. 07:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem mennék bele a vitába. Alapból az ő háza az ő vára, így nem érezném jogosnak, hogy bármiért is vitáznom kellene. Másrészt viszont az anyóssal is nagy valószínűséggel megromolna a kapcsolatom, annyit meg nem ér.

Egy hetet féllábon is ki lehet bírni.

2013. aug. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben elöször a férjemmel beszélnék, másodszor meg az anyóssal.

Ök vagy leállítják az apóst, vagy nem találkozol vele többet. Az anyós jöjjön csak hozzátok, az apóst nem kell beengedni.


Mellesleg a nyaralásnál jobb lett volna, ha az após elmegy és csak a végén jön vissza az anyósért, mindenkinek nyugodtabb lett volna a nyaralása.


Ugyanez érvényes erre is "Azt mondta ha nem valtozik ez akkor ö elmegy mig itt vagyunk mert igy nem tud elni."

Ne tartsátok vissza, ha menni akar, az a legjobb megoldás, addig legalább nektek is meg az anyósnak is nyugta van.

Nem értem, miért kell neki könyörögni, hogy maradjon és mindenkit terrorozáljon.


(Mellesleg hol kéne a gyerek kezének evés közben lenni, ha nem az asztalom? Mert ugyanis AZ a normális!!!!)

2013. aug. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondta ha nem valtozik ez akkor ö elmegy mig itt vagyunk mert igy nem tud elni."


AKKOR menjen, ne ellenkezzetek!!!!

2013. aug. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ez egy het, de szivem szerint soha többe nem jönnek ebbe a hazba, es ez azt jelentene hogy dedikkel mas rokonokkal is megszünik a kapcsolata a lanyaimnak. Anyosom jön neha meglatogat minket. De dedik nem. Eddig aposom is 1-2x eljött evente, es mindent a feje tetejere allitott , de soha semmit nem mondtam.
2013. aug. 23. 07:49
 5/14 anonim ***** válasza:
Na bumm, akkor el kell pakolni.
2013. aug. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha meglátogatjátok a család ottani részét, akkor nem az aposékhoz menjetek, hanem vagy valaki máshoz - dédik, vagy más rokonok -, vagy fizetövendég-szobába pár napra.

Ha meg ök jönnének, akkor az apóst nem kell beengedni, ö maradjon otthon.

2013. aug. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%

Én azt látom, hogy ok nélkül kötsz bele egy csomó dolgába, pl. hoyg mit eszik... hát nem joga van azt enni, amit kíván? És ok nélkül kötöttél bele a nyaraláskor. Ha neki nem tetszett a szitu és haza szeretett volna menni, akkor miért ne ezt tegye? Még vissza is jött volna a feleségéért, ami egy nagyon kedves, szeretetteli viselkedés. Ehhez képest rákényszerítetted, hogy ne azt tegye, amit ő akar, hanem amit Te. Én is robbannék!

Ha Te ezt megteszed vele, ne csodálkozz, hogy dühös, feszült lesz. Először ne szóljanak bele, hogy ő mit tesz, utána majd határt lehet szabni annak, hogy ő se szóljon be másnak, hogy hol a keze, mit hova tesz, stb.!

Mert mindenkinek joga van azt enni, azt tenni, ami neki jólesik!

Most komolyan attól érzed jól Magad egy nyaraláson, ha valaki olyan is ott van, aki nem akar? Eszemmegáll!

2013. aug. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha másnál vagyok maximálisan figyelek mindenre, én alkalmazkodom, kínosan ügyelek rendre stb. Igyekeznék úgy felügyelni a gyerekeket, hogy minél kevesebb legyen a konfliktus, találkozás. Miért kéne háborúznod? Az ő élete, anyósod sem vált még el. Az éremnek 2 oldala van. Bírd ki ezt a kis időt.
2013. aug. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Az a baj, hogy ezek az emberek nagy csalódásban részesültek, vagy csak egyszerűen nem voltak annyira megértő közösségben mint te. Részemről már biztosan összebalhéztam volna vele, ami nem helyes. Az a helyes amit Te teszel. Tűrsz, válaszolsz és még képes vagy idegen emberekhez is tanácsért fordulni, csak hogy a legjobbat tedd a családodnak. Hidd el nekem, ha csak egy évben 2-3x találkoztok, akármennyire is kellemetlen, azt kell tenni amit ő, és ahogyan ő akarja. És ha a halálos ágyán, vagy a temetésen egy közegben lesztek, a legjobban aki bűntudat nélkül emelt fővel tud elmenni, az te leszel. Én büszke vagyok az ilyen emberekre amilyen te vagy. A férjed is biztosan büszke rád, és mélyen a mogorva ember alatt az apósod is tudja ezt. Csak így tovább... de ez az én egyedi véleményem.
2013. aug. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ferjemnek elmondtam igy maradunk meg egy hetet de többet nem jövünk.

En csak akkor egyszer mondtameg a magamet mikor nyaralni voltunk. Soha semmiert nem szoltam akkor sem mikor nalunk van.

Amiken kiakadt az pl hogy a konyhaban miert van a tüzhelyen a meleg etel meg. Vagy elfelejtettem a teregetöt össze csukni. Anyosom sütni akart es kitette a vajat puhulni. A vasalodeszkat nem a megfelelö helyre allitottam vissza. A gyerekek egy zoknija a cipö mellett volt.

Raadasul anyosom dolgozik es az egyevesnek 3 napos laza volt, a nagy megfosott.

2013. aug. 23. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!